Menü

Miért legyünk óvatosak a homokozóban?

Ki gondolná, hogy egy olyan abszolút ártalmatlannak tűnő játék, mint a homokozás is lehet kifejezetten veszélyes? A probléma felhozatalának célja, nem az elrettentés, hanem a figyelemfelkeltés, odafigyeléssel ugyanis elkerülhető a baj.

A macskák, illetve a kutyák ürülékében gyakran megtalálható paraziták akár komoly veszélyt is jelenthetnek az emberekre nézve. A Toxoplasma és a fonálféreg nevezetű kórokozók például az állatok ürülékével terjednek, legyengült immunrendszerű emberek illetve kisgyermekek esetén akár komoly problémát is okozhatnak. Ezek a fertőzések pedig korántsem csak az állattartókra jelentenek veszélyt.

Az elzáratlan homokozók szintén tartalmazhatnak állati ürüléket, melyek komolyabb fertőzések forrásai lehetnek. A Toxocara–fertőzés kisebb gyerekeknél akár vakságot is okozhat, erre sajnos évente akár 7-8 példa is van. Ha gyermekünk állati ürüléktől szennyezett homokozóban játszik, nem feltétlenül kap el egy súlyos fertőzést, de nagy a kockázata.

A probléma megelőzésének kulcsa egyrészt a felelős állattartásban keresendő (az állatok ürülékének összegyűjtése), másrészt fontos a megfelelő higiéniai óvintézkedések megtétele (rendszeres kézmosás). Mindezek mellett kívánatos a homokozók elkerítése és lefedése, hogy a kóbor állatok se tudják megközelíteni a gyerekek játék területét. Szülőként pedig érdemes odafigyelnünk, hogy milyen homokozóba engedjük be gyerekünket, illetve fertőzés korai felismerésével elkerülhetjük a komolyabb egészségkárosodást. Az otthoni homokozóban lévő homokot pedig rendszeresen cserélni kellene, és érdemes erre felhívni a bölcsődék, óvodák, iskolák figyelmét is. 

Fotó:
Pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?