Ülő munkát végez, vagy fizikait? Nem mindegy!
- Dátum: 2015.09.17., 07:55
- Ábrahám Adrienn
- fizikai munka, futás, izom, ízület, mozgás, Sport, úszás, ülő munka
Mit sportoljon az, akinek még nincs bevált mozgásformája, de szeretne elkezdeni valamit? Hát ez az: egyáltalán nem mindegy, hogy mit.
Annyi a lehetőség, nem könnyű kiigazodni a különböző tréningek, tornák, edzések, edzéstervek, mozgások sűrűjében. Szuper, hogy nagy a választék, de egyáltalán nem mindegy, hogy mit választunk, könnyedén mellé is nyúlhatunk és ebben az az esetben akár a motiváció is odaveszhet. Nem beszélve arról, hogy pozitív változás helyett kárt okozhatunk.
Jobb helyzetben vannak azok, akik már gyerek/fiatal korukban kipróbáltak sportágakat, s esetleg elhatározták magukat valamelyik mellett. Ez nagy segítség, hiszen ők jobban ismerik szervezetüket, határaikat, azt, hogy mit szeretnek, és mit nem.
Ugyanakkor az sem mindegy, hogy adott életszakaszunkban éppen milyen állapotban vagyunk, illetve mivel foglalkozunk. Van túlsúlyunk? Ha igen, mekkora? Ülő munkát végzünk? Cigarettázunk? Van valamilyen krónikus betegségünk? Az elmúlt években mozogtunk valamit, vagy a sport teljesen kimaradt? Egyáltalán nem mindegy, mik a válaszok ezekre a kérdésekre.
A mozgásfajta kiválasztásánál érdemes figyelembe venni azt, hogy a munkánk, életünk során testünk mely részét éri nagyobb terhelést, és ez alapján súlyozzunk. Például, aki fizikai munkát végez, érdemes könnyebb, izmokat, ízületeket kímélő mozgást választania. Mondjuk az úszást, a biciklizést, vagy a spinninget.
Azok, akik egész nap egy székben, vagy autóban ülve tespednek, inkább a futás, a különböző erősítő tornák ajánlatosak, de a küzdősportok is jó választásnak tűnhetnek. Olyan mozgásformák, amelyek segítségével erősíthetjük a felsőtestünket és javíthatjuk a tartásunkat.
A sor persze végtelen, hiszen, mint említettük, a kínálat órási. A lényeg az, hogy figyeljünk oda és ne vágjunk bele túl hirtelen semmibe, először gondoljuk át, mire van szükségünk és mit bírunk.
A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.
Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.
Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!
A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?