Parancsoljunk megálljt a lustulásnak!
- Dátum: 2015.11.10., 09:03
- egészséges életmód, fejlődés, gyerekkor, gyermekkor, kamasz, kamaszkor, mozgás, Sport, szülő
A kisgyermekkor elmúlásával párhuzamosan gyakran a mozgáskedv alábbhagy. Ez pedig több szempontból is rossz. Amíg a kisgyermekek imádnak kúszni, mászni, járkálni, majd futni és ugrálni, azaz voltaképpen lételemük a mozgás, addig az idősebb gyerekekre ez már nem feltétlenül igaz. A természetes lustulási folyamat a kamaszkorban tetőzik, amikor pedig rendkívül fontos lenne a rendszeres mozgás. Miért?
Legfőképpen azért, mert a fejlődő szervezet egész egyszerűen igényli a rendszeres testmozgást. A csontok, az izmok és az ízületek normális fejlődésében, az immunrendszer hatékonyságának fenntartásában nélkülözhetetlen a (majdnem) mindennapos sportolás, vagy más aktív tevékenység, amely a korai elhízás megelőzésében is segít. Nem beszélve a dolog pszichológiai oldaláról, a rengeteg (felesleges) energiával rendelkező kamaszoknak fontos levezetniük a feszültséget, valamint a sport által rengeteg dolgot elsajátíthatnak a közösségi lét szabályaitól kezdve egészen a kitartásig.
Szóval a szülő egyik fontos feladata, hogy a kisgyermekkor mozgásörömét „átmentse” a későbbi évekre is. Ez tudatos mozgásforma választással, rendszerességgel, valamint a sport megszerettetésével érhető el.
A gyerekek és a kamaszok nem azért fognak rendszeresen sportolni, mert egészséges életmódot akarnak folytatni, őket másutt kell megfogni és ez majd elvezeti őket az említett egészséges életmódhoz. Aki korán átérzi, illetve megtartja a mozgás örömét, az jó eséllyel lesz egészséges és boldog felnőtt, ellenkező esetben viszont várhatóan az átlagosnál több problémával kell megküzdenie.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!