Az emberiség jövője a tét
- Dátum: 2015.11.19., 08:12
- áradás, ENSZ, Klíma, klímacsúcs, klímakonferencia, klímaváltozás, légszennyezettség, Párizs, szárazság, WHO
Az ENSZ idei klímacsúcsát november 30. és december 11. között rendezik meg a francia fővárosban. A cél az, hogy elfogadjanak egy olyan korlátozást, amely megfelelő szint alatt tartja az üvegházhatású gázok kibocsátást. Ez így egyszerűnek hangzik, de távolról sem az. Még úgy sem, hogy egyre szélesebb körben tudják, és ami még fontosabb, ismerik el, hogy az emberiség és a Föld jövőjének érdekében komoly, tartós beavatkozásra van szükség.
Mi jelenti a nehézséget? Először is a legnagyobb ipari termeléssel rendelkező országok „visszafogása” egyáltalán nem egyszerű, másrészt a korlátozás megvalósításához szükséges technológia és intézményrendszer kiépítése iszonyatosan költséges.
Pedig más választás nem nagyon van. Erre figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO) is. A WHO felhívta a figyelmet az üvegházhatássál összefüggő klímaváltozás pusztító következményeire, kiemelve, hogy a szárazságok, hőhullámok, áradások emberek haláláért felelősek. Konkrétan. A klíma változása segíti a különböző betegségek elterjedését, a légszennyezettség mértéknek növekedése, a kevesebb ivóvíz és az élelemhiány komolyan rontja az életfeltételeket a Földön.
Figyelmeztetnek, ha Párizsban nem sikerül megállapodást tető alá hozni, az a következő évtizedekben további milliók halálához vezethet.
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.