Idén is választanak Aranyanyut
- Dátum: 2015.11.19., 08:18
- Aranyanyu, díj, egészségügy, elismerés, jócselekedet, nők, orvosnő, pedagógus, Richter Aranyanyu, szociális szakember
Óriási szükség van a nők elismerésére azokban az időkben, amikor még mindig ott tartunk, hogy a nők önbizalma és fizetése alacsonyabb férfitársaiknál, de nem így a befektetett munkaórájuk… Általánosan véve a nők kevesebb elismerést kapnak amiatt, hogy a vezető pozíciókat, a felelősebb beosztásokat nagyobb arányban foglalják el a férfiak.
A nők munkája gyakran „láthatatlan”, általánosítva rájuk jellemzőbb is, hogy szó nélkül, szerényen, hirdetés nélkül teszik a dolgukat. Mégis, amit véghez visznek, az hatalmas - éppen az ilyen hölgyeket keresi és találja meg a Richter Aranyanyu díja.
Idén négy kategóriában adnak át elismeréseket: egészségügyi szakdolgozó, orvosnő, pedagógus, valamint szociális területen dolgozó szakemberek kaphatnak díjakat. A véghajrában kategóriánként négy kiváló nőre, asszonyra voksolhatunk. A választás nem könnyű, tekintve hogy minden egyes történetet olvasva úgy gondoljuk: ez a nő megérdemli az elismerést. Mi alapján válasszunk? Ez aztán a bőség zavara, de hallgassunk a szívünkre!
Mindenesetre biztos, hogy itt már a jelölés önmagában is kitüntetés, amely jelzi: ezek a kiváló nők szinte erőn felül, szívből dolgoznak a környezetükben élőkért. Tiszteljük meg őket a szavazatunkkal! A szakmai zsűri is említésre méltó, hiszen olyan elismert hölgyeket tudhatunk közöttük, mint Dobó Kata, Rácz Zsuzsa, vagy Kriston Andrea. Szavazásra fel, látogassanak el a www.aranyanyu.hu weboldalra!
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.