Menü

Fiatalítsuk oxigénnel a bőrünket!

Sokféle módszerrel ápolhatjuk bőrünket, s ezek között vannak egészen különleges fajták is. Az alábbi terápia is ilyen.

Az ionizált oxigén terápia csak első hallásra tűnik bonyolult eljárásnak. Valójában egy olyan sejtmegújító módszerről van szó, mely nemcsak hatásos hanem még élvezetes is a páciensek számára. A terápia során használt készülék megszűri a levegőt, a többszörösen negatívan ionizált oxigén olyan a bőrünknek, mint egy vitaminbomba. A kezelés egyszerű és kellemes, a kliensek közben relaxálhatnak is. Az eljárás lényege, hogy a negatívan ionizált oxigén könnyen felszívódik és eljut a bőr mélyebb rétegeibe is. Fokozza a vérkeringést ezáltal lassítja az öregedési folyamatokat, javítja a kollagén szintézist.

Érdemes kipróbálni ezt a terápiát azoknak, akik narancsbőr ellen küzdenek, vagy egyszerűen feszesebb arcbőrre vágynak. Ez a kozmetikai eljárás nem allergizál, és nincs szó drasztikus beavatkozásról sem, támogatja a sejt regenerációt és erősíti az immunrendszert is.

Bőrünk védelme nemcsak esztétikai szempontból fontos. Köztudott, hogy a bőr szervezetünk első védelmi vonala, ápolásáról egész évben érdemes gondoskodni. A fentiekben ajánlott terápia nemcsak szépészeti szempontból lehet hatásos, hanem valóban elősegítheti bőrünk és szervezetünk egészségének megőrzését.

(képünk illusztráció)

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?

Mi mindenre jó a CT-vizsgálat, és mikor lehet rá szükséged?

Bizonyos betegségek esetén a röntgen- vagy az ultrahangvizsgálat nem elegendő a diagnózis felállításához. Ilyenkor szükség lehel a komputertomográfia (CT) képalkotó eljárásra, amely háromdimenziós felvételeket készít a test egy adott szegmenséről, így részletesebb képet biztosít a szövetekről, az erekről és a csontokról. Milyen esetekben rendelnek el az orvosok CT-vizsgálatot?