Mi tegyünk a frontérzékenység ellen?
- Dátum: 2016.03.01., 19:15
Az idén jeges, havas, esős és napos időszakok váltották egymást elég sűrűn, eközben a hőmérséklet is gyakran esett, vagy növekedett rövid időn belül nagyobb mértékben.
Ez sokszor az egyszeri halandónak is sok, hát még annak, aki érzékeny az ilyen változásokra, mint hőmérséklet, légnyomás. A frontérzékenység egyénfüggő, de azt jó tudni, hogy erőssége összefüggésben áll a fizikai és lelki túlhajszoltsággal, valamint különböző betegségekkel. Ezek alapján mondhatjuk, hogy növekvő problémával állunk szemben, s ezt a tendenciát az utóbbi évek/évtizedek éghajlati tapasztalatai is erősítik.
Meg kell különböztetni a hideg és melegfrontot, ezek más-más panaszokat okozhatnak. A lelki, mentális tünetektől, a depressziótól, a vérnyomás-problémákon át egészen szívinfarktusig sokféle egészségügyi gondot kiválthatnak az arra érzékenyeknél. A legtöbben fejfájásra, rendszertelen alvásra panaszkodnak.
Mi lehet tenni ellene? Nem könnyű kérdés, hiszen, mint említettük, a frontérzékenység egyedi dolog, személyenként más és más lehet a kiváltó hatás, a tünet és az erősség. Az biztos, hogy az egészséges életmód, a megfelelő táplálkozás, rendszeres mozgás és sok szabadban töltött óra segíthet a megelőzésben.
Ami a kezelést illeti, vannak speciális tornák, masszázsok és más terápiák, amelyek sok esetben hatékonyak lehetnek. Természetesen gyógykészítmények, gyógyszerek is rendelkezésre állnak, ám ezek használata előtt érdemes orvoshoz fordulnunk.
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.