Menü

Ártalmas, de segíthet?

Egyre több ismeretanyag áll rendelkezésünkre az elektromos cigaretták hatásaival kapcsolatban, ám még mindig nem elegendő ahhoz, hogy tiszta szívvel elutasítsuk, vagy elfogadjuk a termék használatát.

Az elektromos cigaretta (más néven e-cigaretta) megjelenése óta viták kereszttüzében áll. Sokan állítják, hogy nagy segítség a cigarettázásról való leszokásban. Persze ahhoz, hogy ezt egyáltalán megvitassuk, mindjárt egy fontos feltételnek teljesülnie kell. Mégpedig annak, hogy az e-cigaretta nem káros. Nos, ezt nem sikerült bizonyítani, sőt éppen az ellenkezője igaz: az elektromos változat egy sor olyan összetevőt tartalmaz, amely, ha kisebb mértékben is, de ártalmas az egészségre. Mondjuk ezt a „szabályos” termékekről, a különböző, kétes forrású utánzatok nem mellesleg egyenesen veszélyesek lehetnek.

Szóval elmondhatjuk, hogy az e-cigaretta sem egészséges, ugyanakkor azt is elfogadjuk, hogy a dohányosok bizonyos százalékának ettől függetlenül segíthet a leszokásban. Kérdés, mekkora ez a százalék.

A cigarettával élők, de azt eldobni vágyók jelentős része a gyors leszokásban hisz, és ez is tűnik a leghatékonyabb módszernek. Nyilván a nagyon erős dohányosok számára nem könnyű út egyik napról a másikra eldobni a cigit. Nekik segíthet az e-cigaretta átvészelni a kezdeti időszakot. Ugyanakkor tisztában kell lenni a veszélyekkel is, a nikotinfüggőség kezelhető vele, ám a dohányzás szokását, a berögzült rítust fenntartja. Emellett az elektromos cigaretta a másik irányú útvonal eszköze is lehet, elképzelhető, hogy a megmentőnek hitt termék szoktat rá az igazi dohányzásra.

Összességében az elektromos cigarettát sem teljesen elfogadni, sem teljesen elutasítani nem tudjuk, ám a mostani ismeretanyag alapján inkább az utóbbi felé hajlunk.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?