Menü

A disznóhús a cukobetegek rejtett ellensége

Az ismert, hogy a cukorbetegeknek kerülnie kell a cukrot – sajnos azt még mindig nem tudja mindenki, hogy a finomliszt is ugyanannyira káros a számukra. Sőt, a legújabb felmérések szerint a disznóhús is. Itt a probléma egész más, mint az első két étel esetében.

Megdöbbentő tényekre hívják fel a figyelmet a legújabb kutatási eredmények. A cukorbetegekkel foglalkozó újabb vizsgálatok szerint a disznóhús fogyasztása legalább olyan káros, mint a cukor, vagy a finomliszt. Na nem azért, mert ez is az egekbe emeli, majd padlóra küldi a vércukorszintet – itt egy kicsit másról van szó.

A disznóhús fogyasztása ugyanis erősen hozzájárul az erek elzáródásához, így azok kevésbé tudják felvenni a vérből a szőlőcukrot, tehát az nem tud megfelelő módon felszívódni. A tesztalanyok vizsgálata alapján megállapították, hogy a disznóhús fogyasztása hosszú távon súlyosabb problémákat okozott, mint a cukor, vagy a finomliszt, és egyéb egészségtelen, cukorbetegek számára nem ajánlott ételek.

Érdekes módon a többi állat húsa nem mutatott ilyen jelentős eltéréseket. Így hát tudhatjuk, hogy a cukorbetegek és inzulinrezisztensek számára előírt, ajánlott diéta nem csak a napi állapot fenntartása, javítása miatt fontos, hanem hosszú távú eredményeinket is befolyásolja, és bizony több összetevő is lehet, amire figyelni kell. A disznóhús, a zsíros, érelzáró, vérkeringést és emésztést lassító ételek bizonyosan ellenségnek számítanak.

A tél csodaszere!

Sokan ismerik a gyömbért, mint fűszert, a téli időszak kedvelt alapanyagát, azt is tudják, hogy mennyi jótékony hatása van az emberi szervezetre. A gyömbér az egyik legnagyszerűbb gyógyító hatású fűszernövény. Lássuk, milyen pozitív egészségügyi hatásai lehetnek.

Laktóz intoleranciáról fontos tudnivalók

A laktóz intolerancia genetikai tesztje egy hasznos eszköz a tejcukor emésztésére való képesség felmérésére. A teszt segítségével meg lehet állapítani, hogy egy személy genetikailag hajlamos-e laktóz intoleranciára, és hogy várhatóan meg fog-e jelenni ez az állapot az életkor előrehaladtával

A vitaminok túladagolásának veszélyei

Gyakorlatilag bármilyen vitamint, étrend-kiegészítőt szeretnénk szedni, ajánlott utánajárnunk, valóban szükségünk van-e rá, és ha igen, mekkora mennyiségben, sőt még az is számíthat, pontosan mikor és mivel vesszük be.

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Esszenciális vitaminok

Rengeteg vitamint ismerünk, tudjuk azt is, hogy melyik milyen fajta, hogyan hasznosítja a szervezetünk. Ámde ki ismeri az esszenciális vitamin kifejezést?