Kenyérrevaló az erdőből
- Dátum: 2016.04.25., 14:02
- Ábrahám Adrienn
- erdő, fűszer, gyógynövény, kirándulás, mező, szendvics, szendvicskrém, természetes étel, túra, turbolya, zamatos turbolya
Tele van az erdő-mező ízletes finomsággal, és még csak nem is tudunk róla. Pedig milyen finom a szendvicskrém, amelyet egyenesen a természet kínál nekünk tálcán! Ettél már zamatos turbolyát...?
Kevesen ismerik ezt a kedves növényt, amely éppen most virágzik a természetben, vagy akár a kertünkben árnyékos-félárnyékos helyeken. Az orrunk segíteni fog a felismerésben: levelei a petrezselyemhez hasonlítanak, és azok jellegzetes, negróra emlékeztető illata vezet minket. Sokan félnek szedni, nehogy összekeverjék látszólagos tévesztőpárjával, a murokkal, pedig csak a turbolya illata ilyen kellemes és markáns.
Az illat azért ne tévesszen meg minket: negrócukorka helyett egy markáns, fűszeres növénnyel van dolgunk, amely a szendvicskrém fantasztikus fűszeralapanyaga, de más ételekhez adva is isteni finom. Leveseket, önteteket, főzelékeket is feldobhatunk vele. No de hogyan is készül belőle a feledhetetlen ízű kenyérkence...?
Aprítsunk hagymát, kókuszolajon üvegesre pároljuk, majd adjunk hozzá kockára vágott almát és himalája sót. Ha az alma megpuhult, akkor tegyük turmixgépbe a feldarabolt zamatos turbolyával együtt. A hozzávalókat nem érdemes méregetni, ezekkel az összetevőkkel mindenképp jó ízeket kapunk, és mindenhogy kicsit más jellegű krémet kapunk, ahogy változnak a hozzávalók arányai. Pirított, rostos tönkölykenyérrel a legfinomabb! A kókuszolaj jellegzetessége révén ha hideg a "szendvicskrémünk", akkor zsíros állagot, ha pedig meleg-szobahőmérsékletű, akkor olajosat fogunk kapni. Mindegyik formában nagyon finom és jellegzetes.
A turbolyát már csak azért is érdemes fogyasztani, mert tisztítja a légutakat, segít a hangszálak erősítésében és a légzés könnyítésében. A legtöbb hatóanyagot virágzás előtt tartalmazza, de bármikor nagyon finom fűszeres ennivaló. Frissen érdemes felhasználni, szárítva már nem érvényesülnek az ízei. A lefagyasztással viszont próbálkozhatunk, ugyanúgy, ahogy a petrezselyemnél is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?
A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.
Mennyi vizet kellene valójában innunk?

Ha nagyon meleg van, sokat izzadunk vagy ha keményen edzünk és sok folyadékot veszítünk, akkor felborulhat a szervezetben az elektrolitok egyensúlya, ekkor lehetünk dehidratáltak. Mennyi vizet kellene valójában innunk?
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.