Menü

A harmadik utas a „(halál)unalom”

A kisgyermekes szülők pontosan tudják, hogy gyerekkel való együtt utazás sosem olyan egyszerű, és nemcsak azért, mert sokkal több cuccal jár, mint gyerek nélkül.

Főleg egy hosszabb túra veszi komolyan igénybe a szülők kreativitását arra nézve, hogy hogyan foglalják le csemetéiket utazás közben. Mert ilyenkor ugye az életkor sajátosságait teljesen figyelmen kívül hagyó pozícióban, ülve, mozdulatlanul, legtöbbször lekötve kell rövidebb-hosszabb időt eltölteni a gyerekeknek. Az alvásidőben való utazás kifejezetten jól orvosolja ezt a problémát, de több gyereknél, illetve a babakort elhagyva ez sem mindig kivitelezhető.

Tipikus és bevált praktika a különböző rágcsálnivalók beraktározása, illetve azok utazás közben történő lassú, fokozatos adagolása. Ez lehet almagerezd, kölesgolyó, bármi ami elaprózható hosszabb ideig. Na de mi van még ezentúl? Mert ugye egy ilyen utazás több órás is lehet.

Nos, kisgyerekeknél az éneklés, mesélés, mese-cd bevetése működni szokott. Picit nagyobb korban különböző versenyeket találhatunk ki, például hogy ki látja meg előbb a tornyokat, templomokat, vagy egy bizonyos típusú autót és így tovább... A barkochbázás szintén egy jó alapötlet, kisebb korban pedig apróbb játékokkal is el lehet terelni a gyerekek figyelmét. A mai korban persze ott a telefon, ami sok szempontból kényelmes és egyszerű megoldás a gyerekek lekötésére utazás közben.

Egy biztos, ezekre azért érdemes azelőtt gondolni, mielőtt hosszabb utazásra vállalkozunk a gyerekkel, vagy gyerekekkel. Mert hát ugye ők nem arról híresek, hogy a szép kilátás eltereli figyelmüket a több órás mozdulatlanságról...

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

Mit ad a nézőknek a filmzene?

A filmek világa épp annyira szól a hangokról, mint a látványelemekről. A gondosan megkomponált dallamok képesek elmélyíteni a látványt, felerősíteni az érzelmeket, és egyedülálló módon bevonni a nézőt a történetbe. Gondoljunk csak Hans Zimmerre, a Dögkeselyű ikonikus dallamára, vagy éppen a nemrégiben megjelent A brutalista számaira. Vajon hogyan képes a hang és a vizuális tartalom együttese ennyire megragadó élményt nyújtani, és milyen utat járt be a filmzene, mire eljutott a mai státuszáig?