Menü

A napozás alapszabályai

A napsugárzás káros hatásait rendkívül széleskörben taglalják a legkülönbözőbb fórumokon. Kijelenthetjük, hogy a napozás egészségügyi kockázatairól már szinte mindenki hallott, más kérdés, hogy mennyire vesszük figyelembe a megismert információkat.

A napozás elleni kampány nagyon fontos, hiszen az UV-sugarak egészségkárosító hatása ma már nem elvitatható. De ez mégsem jelenti azt, hogy napra egyáltalán nem mehetünk, és hogy bőrünket hófehér állapotban kell megőriznünk.

Ha szeretjük a napot, ha szeretnénk, hogy bőrünk barna legyen, vagy ha eleve életvitelünkből adódóan nehezen kerülhetjük csak el a napsugárzást, a legfontosabb alapszabályok betartásával jelentősen csökkenthetjük a napozás egészségkárosító hatását.

A legtöbbször emlegetett, leginkább ismert figyelmeztetés, hogy 11 és 15 óra között a legkockázatosabb a napon való tartózkodás. A napvédő krémek használata mindenképpen ajánlott, és az sem mindegy, hogy hogyan. A legtöbben ma már használnak valamilyen védőkrémet, ha napra mennek, de sokan nem tudják, hogy minimum 20 perc kell a legtöbb naptejnek ahhoz, hogy védőhatását kifejtse. És az is fontos, hogy ne felejtsük el ismételni a napozószer felvitelét! Az is jellemző, hogy a napozótermékeket csak kifejezetten napozáskor, strandolás alkalmával használjuk, pedig kinti munkavégzésnél, sétánál is fontos lenne a fedetlen bőrfelületek védelme. Nemcsak a leégés kockázatos, az UV-sugarak káros hatása egyébként is fennáll.

Anyajegyeinket különös tekintettel védjük a napsugárzástól, nagyobb védő faktorú krémek alkalmazásával, vagy pedig fedjük le őket például ragtapasszal. Ezenkívül ne csak bőrünkre, hanem szemünk és fejünk védelmére is figyeljünk oda!

A napozást követő bőrápolásra is érdemes gondot fordítani, amivel elősegíthetjük a sejtregenerációt. Használjunk hidratáló hatású, C-vitamin tartalmú krémeket, és ne feledkezzünk meg a fokozott folyadékpótlásról sem.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.

Újraélesztés felnőtteknél – gyerekeknél

Az elsősegélynyújtás életeket menthet, ezért a vizsgán is komolyan veszik, hogy mennyire sajátítottuk el a segítségnyújtás szabályait, azonban az újraélesztés technikáját nem csak a vizsgára készülőknek érdemes elsajátítani.