Menü

Az igaz barátság jelei

Az egészséges élethez az egészséges, igaz emberi kapcsolatok, a barátságok is hozzátartoznak. Ahogy haladunk előre az életutunkon, sok emberrel találkozunk, közülük azonban csak néhányan válnak igaz barátainkká. Van néhány jel, amelyek félreérthetetlenül megkülönböztetik az igaz barátságot más kapcsolatoktól.

Hallgatás: Egy igaz barát képes arra, hogy meghallgasson. Megoszthatjuk vele az érzéseinket, az élményeinket, a tapasztalatainkat – jókat és rosszakat egyaránt. Ha a kapcsolat nem igazi, a másik fél folyton félbe fog szakítani minket, hogy a saját problémáiról, tapasztalatairól beszélhessen.

Szembesítés: Az igaz barát olyan dolgokat is elmond, amit nem biztos, hogy hallani szeretnénk magunkról. Az igaz barátok valóban törődnek az egészségünkkel és a boldogságunkkal, akár még a barátság kockáztatása árán is.

Bizalom: Egy igaz barát nem hagy cserben és nem szúr hátba. Az igaz barátok képesek megosztani egymással a bizalmas információkat is.

Kapcsolattartás: Nehéz egy barátságot fenntartani, ha nem tartjuk folyamatosan a szemünk előtt a feladatot. Napjainkban ennek már nagyon könnyű módjai vannak: közösségi hálózatok, telefonhívások, és ne feledkezzünk meg a személyes találkozásokról sem! A lényeg, hogy tartsuk észben, hogy egy igaz barátság csak úgy maradhat fenn, ha teszünk a rendszeres kapcsolattartás érdekében!

Az adás élménye: Az igaz barátok megajándékozzák egymást: szeretettel, idővel, gondoskodással anélkül, hogy cserében bármit is elvárnának a másiktól.

Eredetiség: Ha egy igaz barátunkkal vagyunk, tényleg mi vagyunk ott, teljes valónkban. Ha úgy érezzük, meg kell játszanunk magunkat mellette, hiába dolgozunk rajta, nem valószínű, hogy igaz barátok leszünk.

Támogatás: Egymást feltétel nélkül támogatjuk. Nehéz eldönteni, hogyan segítsünk, ha az egyik fél rossz időszakon megy keresztül, de próbálkozzunk! Hívjuk fel, még ha tudjuk, hogy fel sem fogja venni a telefont. Küldjünk neki biztató üzeneteket! Adjuk a tudtára, hogy mellette vagyunk, és bármikor a rendelkezésére állunk!

Elfogadás: Egy igaz barát olyannak fogad el, amilyenek vagyunk. Mindegy, hogy rendszeretőek vagyunk vagy kupisak, extrovertáltak vagy introvertáltak, pontos vagy késős típusok. Egy igaz baráti kapcsolat ösztönöz arra, hogy jobb emberré váljunk, de nem próbál meg megváltoztatni.

Nincs ítélkezés: Egy igaz barátságban nem ítélkezünk egymás felett. Akár egyetértünk valamiben, akár nem, az úgy van rendjén.

Forrás: oureverydaylife.com

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.