Milyen gyakran mosson hajat a gyermekem?
Mossuk gyermekünk haját ritkábban, ha a következőket észleljük:Gyakran feltesszük a bőrgyógyász szakorvosnak ezt a kérdést, amikor gyermekünk körülbelül 8 és 12 éves kor között van. Ha szülőként próbálsz választ találni, most a legjobb helyen jársz.
Az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia három egyszerű lépést javasol, melyek alapján eldöntheted, milyen gyakran van szüksége hajmosásra gyermekednek.
1. lépés: Gondoljuk át gyermekünk tulajdonságait!
- Milyen a hajtípusa (egyenes, göndör, zsíros, száraz)?
- Mennyi idős?
- Mennyire aktív fizikailag?
2. lépés: Keressük meg gyermekünk tulajdonságait a következő leírásban!
Ajánlások 8 és 12 év közötti gyermekek hajmosási szokásaira vonatkozóan:
-
Javasolt hajmosás kétnaponta vagy naponta:
- 12 éves korban vagy a pubertás kezdetén
- Zsíros, egyenes haj
- Aktív gyermekkor: sokat játszik a szabadban, sportol, úszik
Kivétel: száraz, göndör haj vagy afroamerikai gyermek -
Javasolt hajmosás hetente egyszer vagy kétszer:
- 8-11 éves korban
Kivétel: száraz, göndör vagy afroamerikai gyermek -
Javasolt hajmosás 7-10 naponta:
- Száraz, göndör haj vagy afroamerikai gyermek
- Izzadás vagy úszás után, öblítsük ki és kondicionáljuk is a hajat
3. lépés: Találjuk meg az összhangot!
Ha a gyermekünk a fenti táblázat alapján mossa a haját, még mindig fontos, hogy finomítsunk egy kicsit a gyakoriságon. Egyrészt, minden gyermek különböző, másrészt például az időjárási körülmények és változások is befolyásolják, hogy milyen rendszerességgel van szükség a hajmosásra.
Ahhoz, hogy az összhangot megtaláljuk, a hajmosások között nézzük meg gyermekünk haját és fejbőrét! A következő leírás ebben lesz segítségünkre. Túl gyakori vagy túl ritka hajmosás? Nézzük meg!
Mossuk gyermekünk haját gyakrabban, ha a következőket észleljük:
- A haja zsíros
- A fejbőre zsíros
Emeljük eggyel a heti hajmosások számát a zsírosodási tünetek megszűnéséig!
Mossuk gyermekünk haját ritkábban, ha a következőket észleljük:
- A haja fakó és hullik
- A haja száraz
Csökkentsük eggyel a heti hajmosások számát a tünetek megszűnéséig!
Mikor menjünk bőrgyógyászhoz?
A legtöbb gyermek esetében ezek az ajánlások jól működnek. Ha a gyermekünk haja vagy fejbőre túl zsírosnak vagy túl száraznak tűnik az útmutatások követése ellenére is, forduljunk bőrgyógyászhoz! A szakorvos segít az ok felderítésében, és megoldást is javasol.
Forrás: www.aad.org
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.