Menü

Reggeli receptötlet: fűszervajas bagett

Forró, ropogós, ízletes... Szeretnéd, hogy így kezdődjön a reggel? Próbáld ki a végtelenül egyszerű fűszervajas bagettet! Ha már nincs ötleted, hogy mit tegyél az asztalra, az időd pedig kevés, akkor ezt a receptet egyenesen neked találták ki!

Nincs más dolgod, mint hogy vegyél pár friss bagettet - a legjobb, ha az egészséges, teljes őrlésű és magos verziót választod, mert így egészségesebb finomságot készíthetsz. Persze ha magad sütöd a bagetteket, akkor még jobb! Majd keverj össze egy adag teavajat pici tört fokhagymával, natúr vegetával, zöldfűszerekkel (ha frissen nő a kertedben, vagy cserépben, akkor még jobb), valamint kevés chilivel, ha bírod a csípős ízeket. Az sem gond, ha a fűszervajat előre bekevered, mert így már felhasználás előtt összeérnek az ízek.

Majd srégen vagdosd meg a bagettet, ahogy a fotón is látható, és széthúzva a bagett felvágott réseit, kend bele a fűszervajat. Ezután a bagett tetejére reszelj sajtot, hogy fokozd az élvezeteket! Ha szereted a füstölt sajtot, akkor nyugodtan válassz ilyen fajtát. Kapcsold be a sütőt, és melegítsd elő 200 fokra, majd tedd be a bagetteket 5-10 percre. Ha már látod, hogy a sajt elolvadt és megpirult, akkor kész is az isteni finom reggelid! Vigyázz, ne hagyd sokáig a sütőben, hisz ez már elkészült bagett, nem kell megsütnöd - a cél csupán annyi, hogy átmelegedjen, beleolvadjon a fűszervaj, és a tetejére a sajt.

Ne tévesszen meg bennünket, hogy hasonló ételt kaphatunk az üzletekben mélyhűtve. Egyrészt ha megnézzük az összetevőlistát, hamar rájövünk, hogy inkább házilag szeretnénk elkészíteni, hiszen mindössze pár perccel jelent több elfoglaltságot, másrészt a két ízvilágot össze sem lehet hasonlítani! A sajtos verziót egyébként is ritkán találjuk meg az üzletek polcain, de az egészségünk érdekében is érdemes leváltani a legtöbb mélyhűtött élelmiszert. Természetesen nem elsősorban a fagyasztással van probléma, hanem az iparilag használt adalékanyagokról.

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?

A szinten tartó alkoholbeteg

Mielőtt még az alkoholizmus szintjeivel kezdünk el foglalkozni, a toleranciaszint kérdésköréről kell ejtenünk néhány szót. Toleranciaszintnek nevezzük az alkohollal kapcsolatos tűrőképességet, vagyis azt, hogy mennyi alkoholt tudunk egyszerre elfogyasztani különösebb probléma nélkül.

Alkoholmentes üdítők, mint belépő drog

Mindenki tudja, hogy a cukros üdítők rosszak, mert túl sok bennük a cukor – a kólában, energiaitalokban ráadásul sok sav és koffein is van –. A gyümölcslevek jelentős része is sok hozzáadott cukrot tartalmaz, a mesterséges édesítőkből-ízesítőkből készített löttyökről ne is beszéljünk. Ezekhez képest sokkal jobb választásnak tűnhet az alkoholmentes sör, citromos, meggyes ízben, amit lehet inni a nyári melegben. De biztosan olyan jó választás ez?

A nátrium-glutamát egészségre gyakorolt hatásai

A nátrium-glutamát, röviden MSG vagy E621 a világon legnagyobb mennyiségben használt ízfokozó adalékanyag, melyet az élelmiszeripar előszeretettel tesz bele a lehető legváltozatosabb ételekbe, a levesektől kezdve a sajton és a paradicsomszószon keresztül a húsfélékig. Kicsi az esélye annak, hogy egyáltalán nem fogyasztottunk MSG-t az elmúlt huszonnégy órában.