Keresik az Év Védőnőjét
- Dátum: 2017.03.09., 14:03
- csecsemőgondozás, díj, gyermekgondozás, jelölés, Magyar Védőnők Egyesülete, nevezés, tanácsadás, várandósság, védőnő, zsűri
A várandósság időszakában a kismamák egyik legfőbb támogatójaként kísérik figyelemmel a babavárást, majd később a csecsemő és kisgyermek fejlődését: a védőnők nagyon fontos munkát végeznek. A szakemberek családokat segítő, áldozatos tevékenységét idén is szeretné elismerni a Magyar Védőnők Egyesülete, amely immáron hetedik alkalommal, ezúttal a Sudocrem támogatásával keresi az Év Védőnőjét.
A Magyar Védőnők Egyesülete megalakulásának 20. évfordulója alkalmából, 2011-ben alapította meg az Év Védőnője Díjat, amelyet idén öt kategóriában osztanak ki. Az anyukák április 30-ig jelölhetik védőnőiket a hozzájuk kapcsolódó személyes történetekkel.
Az egyesület munkatársai nagyon fontosnak tartják ezt a hetedik éve tartó elismerést, amellyel a szakmai zsűri kitünteti a legjobbakat. Számos történet igazolja a személyes és bizalmi kapcsolatot, amely a kismama és védőnője között alakul ki. Az egyik ilyen kedves példa, amikor szívultrahang közben egy várandós anyuka kislánya a védőnővel szeretett volna üzenni a pocakban lévő testvérének, hogy hallja a szívét. De gyakran előfordul az is, hogy a gyerekek saját készítésű rajzokkal készülnek a találkozóra, amely mindig nagyon kedves ajándék a védőnők számára.
A védőnők 102 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban. Jelen vannak mind az egészségügyi alap-, mind a szakellátásban, hasznos tanácsokkal látják el a várandósokat és kisgyermeket nevelőket, dolgoznak az iskolákban, kórházakban, családvédelmi szolgálatoknál.
„A védőnők aktív részesei a családok mindennapjainak. A beérkezett történetek, jelölések alapján szeretnénk bemutatni azt az áldozatos munkát, amelyet a védőnők sokszor nehéz körülmények között végeznek a lakosság egészségének megőrzése érdekében” – mondta el Csordás Ágnes Katalin, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke.
Idén először két felületen is várják a pályázatokat. A MAVE honlapja mellett a jelölést támogató Sudocrem hivatalos magyarországi Facebook oldalán is benevezhetik az anyukák legfőbb segítőjüket. A jelöléseket beküldők között értékes Sudocrem ajándékcsomagok találnak gazdára, a kategóriák végső győzteseit pedig a Magyar Védőnők Egyesületének szakmai zsűrije választja ki. A nyerteseket 2017. június 13-án, ünnepi rendezvényen, a Védőnők Napján köszöntik.
A jelöltekről szóló rövid leírást az alábbi linken lehet feltölteni, és ugyanitt olvasható a kampány hivatalos felhívása, illetve a további részletek:
Web - http://www.mave.hu/
Facebook - https://www.facebook.com/szeretettelsudocrem/posts/1653797201590327
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.