Menü

Menj nyaralni mielőbb!

Érdekes, hogy mindenki nyáron ostromolja az utazási irodákat, vagy foglalja le magának az utazásokat, pedig jelentősen ráfizethetünk, ha a csúcsidőszakot választjuk. Jóval érdemesebb tavasszal és ősszel üdülni - a pénztárcánk és a közérzetünk is meghálálhatja!

Megvan az a szokásrendszer, hogy a nyaralás nyáron van - ahogy a szó is mutatja. Mert akkor van meleg, jó idő, a gyerekeknek szünet, és a munkavállalóként dolgozók is akkorra ütemezik a hosszabb szabadságokat. Mindez érthető - csakhogy nem kifizetődő.

Jelentősen borsosabb árat kell ugyanis fizetnünk a nyári repülőjegyekért, szállásokért, és helybéli szolgáltatásokért - legyen szó akár valamilyen programról vagy étkezésről, ami végülis érthető, de egyben elgondolkodtató is.


Tavaszi kék ég és kék tenger

Érdemes megfontolni a tavaszi és őszi üdülések lehetőségét, ugyanis sokkal több kedvezményes áru lehetőség mutatkozik ebben az időszakban, így olyan helyekre is eljuthatunk, amik a főszezonban esetleg megfizethetetlenek. További előny, hogy sok közkedvelt tengerparti nyaralóhely már kellemetlenül meleg lehet nyáron, ami a kirándulások és városnézések szerelmeseinek nem kedvez. Arról nem is beszélve, hogy a közkedvelt helyeken óriási a tömeg a főszezonban, ami kissé elveszi ezeknek a célpontoknak a szépségét. (Sok nagy gyárban például rendszeresen leállás van egy-egy nyári hónapra, és néhány magyar multicég is bevezet hasonlót a nemzetközi piaci szokások alapján. Az itt dolgozók számára nincs mese - olyankor kell szabadságra menni és nyaralni. Ők önmagukban is nagy számban vannak jelen az "üdülési piacon".)


Április, napsütés, pálmafa... Tenerifén

Ha a szabadságunk nincs a nyárhoz kötve, akkor átgondolandó a lehetőség, hogy az olcsóbb időszakokban foglaljunk üdülést. Főleg, hogy rengeteg olyan úticélt találhatunk - ilyenkor még kedvezményesebb áron - , ahol szinte egész évben jó idő van. Ilyen lehetőséget kihasználva utaztunk el tavaly áprilisban Tenerifére. Megérte - kiderült, hogy a szigeten olyan az időjárás, hogy szinte állandóan tavasz van, és azért az óceánban is tudtunk fürdeni - nem messze a delfinekől. A hajóskapitány megnyugtatott minket: cápára azért "nem valószínű", hogy számítani lehet. Köszi... :)
Igaz, a Teidére kabátban és sapkában mentünk fel, de a világ harmadik legnagyobb vulkánjáról van szó, amely 3178 méter magas, így ez nem meglepő.


A Teidéről már felülről szemlélhetjük a felhőket

Sok "örök tavasz" időjárású sziget van Európán belül is, hogy a világ más részeiről ne is beszéljünk. Érdemes lehet célirányosan ilyen helyeket keresni. Már csak azért is, mert így bővíthetjük az utazási repertoárunkat. S még ha nem is szerepeltek ezek a célpontok a bakancslistánkon - néha kiderülhet, hogy olyanra volt szükségünk, és az jelentheti a legnagyobb boldogságot és szépséget, amit el sem tudtunk volna képzelni...

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.

Mit ad a nézőknek a filmzene?

A filmek világa épp annyira szól a hangokról, mint a látványelemekről. A gondosan megkomponált dallamok képesek elmélyíteni a látványt, felerősíteni az érzelmeket, és egyedülálló módon bevonni a nézőt a történetbe. Gondoljunk csak Hans Zimmerre, a Dögkeselyű ikonikus dallamára, vagy éppen a nemrégiben megjelent A brutalista számaira. Vajon hogyan képes a hang és a vizuális tartalom együttese ennyire megragadó élményt nyújtani, és milyen utat járt be a filmzene, mire eljutott a mai státuszáig?

A hulladék kérdése – kihívás és lehetőség egyszerre

A hulladékkezelés napjaink egyik legégetőbb környezeti problémája, amely nemcsak a városainkat és vidékeinket érinti, hanem globális kihívást is jelent.

A sarki fény születése és színei

Hazánkban csak rendkívül ritkán láthatunk sarki fényt, mégis szinte mindenki ismeri. Erőssége és láthatósága sok tényezőtől függ, lényegében három dolog elengedhetetlen a létrejöttéhez: légkör, mágneses tér és naptevékenység. Megfigyelése évről évre millióknak okoz felejthetetlen élményt. Adódik a kérdés, hogy hogyan alakul ki az aurora borealis, milyen elemei és milyen színei vannak?

A vadkemping alapjai és szabályai

A vadkemping a környezetjárás, de sokszor inkább a természetben való kikapcsolódás egy speciális ágazata, ahol nem menedék- vagy faházakban történik az éjszakázás. Hanem helyette az élővilághoz közelibb, nyugodtabb helyszínen egy sátorban. Előnye az ingyenesség, a felszabadító természetközeli tapasztalat, hátránya a komfort szűkössége.