Ingyenes WiFimentes zóna - otthon is tehetünk érte!
- Dátum: 2017.04.07., 23:54
- barátok, család, e-mail, önuralom, övezet, szabadság, szeretet, üzenet, WiFi, zóna
A 2012-es év végén, illetve a 2013-as év elején jelent meg egy Kit Kat által szponzorált kezdeményezés, melynek keretében Amszterdamban WiFimentes zónákat hoztak létre. Ezek az övezetek rendszerint egy 5x5 méteres területet takarnak, ahol mindenféle szignál beérkezése le van blokkolva, így az embereknek lehetőségük van arra, hogy egy rövid időre elmeneküljenek a folyton beérkező e-mailek és a közösségi oldalak állandó nyomása elől.
Joggal tehetnénk fel a kérdést, hogy miért nem kapcsolják ki önszántukból az okostelefonjaikon a folyamatos WiFi keresést vagy a mobil adatkapcsolatot. Gondoljunk csak bele! Mi hányszor tesszük ezt meg magunktól? Vagy ha mégis, mennyi ideig tart? 5 percig? 10 percig? Egy óráig?
Sajnos a civilizált ember önuralma erre a régióra már biztosan nem terjed ki olyan mértékben, amennyire az bizonyos helyzetekben szükségeltetik.
Ezzel ellentétben, ha tudatos jelenlétünket ide összpontosítjuk, ezek a WiFimentes zónák nagy segítségünkre lehetnek abban is, hogy később magunktól is képesek legyünk ellenállni a kísértésnek. Végülis annak az üzenetnek az elolvasása nem kibír még egy fél napot? Inkább töltsünk néhány nyugodt órát együtt a barátainkkal, a családunkkal, miközben természetesen egy Kit Katet nyammogunk. Ők ugyanis a reklám keretében így képzelik el a Wifimentes övezet szépségeit. :)
Szerencsére a kezdeményezés egyre elterjedtebb, egyre több helyen létesítenek ilyen területeket, amelyek népszerűsége is folyamatosan növekszik. Ehhez mi magunk otthon is hozzátehetünk. Az esti családi vacsorák vagy a vasárnapi közös ebédek alkalmával húzzuk ki az internetkábelt, kapcsoljuk ki a routerünket, és tudatosan töltsük időt együtt a szeretteinkkel!
Ilyenkor motivációs játékokat is játszhatunk, vagy csak egymás életére koncentráló kérdéseket tehetünk fel családunk tagjainak. Kinek mi volt a legjobb a napjában, mit vár a holnaptól, aznap mit tett annak érdekében, hogy elérje rövid-, illetve hosszú távú céljait, és így tovább. Remek beszélgetések kerekedhetnek egy-egy ilyen kezdeményezés nyomán.
Úgyhogy, kalandra fel, figyeljünk egymásra, és élvezzük a WiFimentes övezet szépségeit!
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.