Indulhat a gyógynövény-szüret!
- Dátum: 2017.04.12., 08:41
- gyermekláncfű, gyógyhatás, gyógynövény, gyógytea, pásztortáska, pitypang, szüret, tea, természetes gyógyulás, vérehulló fecskefű, zamatos turbolya
Itt a tavasz, sarjadnak a növények, melyek közül több rendelkezik kitűnő gyógyhatásokkal, mint gondolnánk! Érdemes megismerni ezeket és szedni belőlük, hiszen akár több tízezer forintot is spórolhatunk, amit egyébként teára és gyógyszerekre költenénk.
Miért állítjuk, hogy sokezer forintról van szó? Ha megnézzük a boltokban kapható teafüvek árát, akkor azok 5.000 - 20.000 Ft/kg árral kaphatóak. A gyógyszerek legtöbbje is 1.000 Ft felett indul. Pedig sokat helyettesíthetünk gyógynövényekkel, s így ráadásul a természetes gyógyulás mellett tesszük le a voksunkat.
No de mik is azok a gyógynövények, melyeknek most, vagy hamarosan szezonja következik, és mikre is jók ezek? Íme néhány kedvcsináló közülük!
Gyermekláncfű minden mennyiségben: Gondolta volna, hogy a pitypang is kiváló gyógynövény? A virágot szedjük (levél nélkül), amelyből kiváló tisztító tea készülhet. Segít a máj és epe karbantartásában, és csökkenti a vércukorszintet. A növény levelet is használhatjuk - a szúnyogcsípést bedörzsölve csökkenti a viszketés érzését. A teán kívül szörpöt és szirupot is készítenek a gyermekláncfűből.
Vérehulló fecskefű: szemölcsök kezelésére alkalmas ez a sárga virágú növény. Nem kell a gyógyszertárban kapható fagyasztóra költeni, hanem ezzel is bedörzsölhetjük a szemölcsöket, tyúkszemeket és bőrkeményedéseket. Óvatosan bánjunk vele, kb. 2 hét kezelés ajánlott! A frissen megtört szárából előbukkanó határozott színű nedvvel kenjük a bőrt - egyébként a növény erről kapta a nevét.
Zamatos turbolya: Bizonyos helyeken már növöget ez a kellemes, negro illatú növény, amelynek teája erősíti a tüdőt, tisztítja a légutakat és nyugtatja az idegrendszert. Ezen kívül a konyhában is felhasználhatjuk fűszerként (szárítani viszont sajnos nem lehet), szendvicskrémhez, salátákhoz.
Pásztortáska: Mindenki ismeri ezt a szív alakú levélkével rendelkező, hétköznapi növényt, mégha elsőre nem is tudja összekapcsolni a nevet a növénnyel. Érdemes tudni róla, hogy kiváló vérzéscsillapító hatása van, mind külső, mind belső vérzések eset. Emiatt még a menstruációs vérzés csökkentésére is használják.
Ha szeretne többet megtudni a gyógynövényekről, akkor olvassa el EZT a könyvet, vagy látogasson el a szegedi gyógynövény-tanfolyamra!
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.