Hogyan térj vissza a hétköznapokba a vakáció után?
- Dátum: 2017.08.08., 20:29
- depresszió, kikapcsolódás, munka, nyaralás, üdülés
3 tipp, hogy elkerüld a nyaralás utáni depressziót
A nyaralás gondtalan napjai után mázsás súllyal nehezedik rád a hétköznapokba való visszatérés? Ilyenkor - talán a kontraszt miatt - még szürkébbnek láthatod a munkával töltendő időt, az irodai asztalodat és a napi feladataidat. Az ÉVA Utazó különszáma life-coach szakértő segítségével összegyűjtötte, mit érdemes tenned annak érdekében, hogy jobban viseld az átállást.
Varrd el a szálakat!
Könnyítsd meg magadnak a hazatérést még mielőtt elindulnál! A legjobb, ha nem hagysz félbe semmit, és pontot teszel a feladataid végére. Ami hosszabb ügyintézést igényel vagy nagyobb volumenű projekt, ott lehetőség szerint add át a stafétát egy kollégádnak. Te is tudod, hogy senki sem pótolhatatlan. Próbálj meg számot vetni arról, hogy milyen teendők merülhetnek fel a távolléted alatt, listázd ezeket és kérd meg a helyetteseidet, hogy vegyék kézbe a dolgokat, amíg te nem vagy elérhető. Természetesen tudasd kollégáiddal, hogy fordított esetben ők is számíthatnak majd rád. Amit lehet, intézz el, inkább vállalj egy kis túlórát, mint hogy minden egyszerre a nyakadba szakadjon, mikor visszatérsz.
Kapcsolj ki teljesen!
Ne olvass e-maileket, ne nézd az órát és a naptárat sem. Hiszen pont azért nyaralsz, hogy a feladatoktól, a munkától egy kicsit el tudj távolodni. Vári Balázs life-coach szerint mindig törekedni kell az egyensúlyra, aktív és passzív kikapcsolódás tekintetében, tehát az élménygyűjtés mellett az is fontos, hogy testileg-lelkileg regenerálódni tudj. Végre egy-két napot arra szánhatsz, hogy kialudd magad, és ne kelljen folyton előre tervezned. Legyen a lazítás a program!
Hagyj magadnak pár napot a visszaállásra!
Nagyon kellemetlen, amikor a vakáció utolsó napjaiban már azon feszülsz, hogy másnap dolgozni kell menni. Érdemes úgy kalkulálni, hogy pénteken vagy szombaton érkezz haza, így hagyhatsz egy kis időt magadnak otthon, és felkészülhetsz mentálisan is a hétköznapokba való visszatérésre. Az ÉVA Utazó különszámában további tippeket és tanácsokat is olvashatsz a témában.
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Elektromos vagy benzines motorkerékpár?
Miért érdemes elektromos motorkerékpárt venni benzines helyett? Ez egy nagyon aktuális kérdés lehet a mindennapi közlekedésben résztvevőknek, és a felnövekvő generációnak is. Az új motorosokat nem kötik a beégett motoros előítéletek, mint a kötelező nagy köbcenti, a nagy hang, a sok lóerő, mert attól vagyok igazi férfi, stb… Ők nyitottabbak az új technológia előnyeire, és szép lassan mindenkire hat az elektromos forradalom.
Pilates avagy a „nyugati ember jógája”
A Pilates torna egy több mint száz éve létező testformáló módszer, amely hazánkban sokáig nem volt ismert. A mozgástechnikát Joseph Hubertus Pilates fejlesztette ki és Controll-nak nevezte el, azonban mindenki csak Pilates tornaként emlegeti, mai napig így ismert.
Nyaralás szezonon kívül
Lassan vége a nyárnak, de még nem voltál nyaralni? Ne aggódj, nem maradtál ki semmiből, hiszen szezonon kívül is ugyanolyan, ha nem jobb élményeket szerezhetsz! Legyen az belföldön, vagy külföldön, ha ősszel utazol, akár kevesebb pénzért több élményben lehet részed!
„Legyen öröm az iskolakezdés” tanévkezdési adománygyűjtés
A Katolikus Karitász indén is elindította Magyarország legnagyobb iskolakezdési segélyprogramját a „Legyen öröm az iskolakezdés” elnevezésű kampányát.