Hogyan térj vissza a hétköznapokba a vakáció után?
- Dátum: 2017.08.08., 20:29
- depresszió, kikapcsolódás, munka, nyaralás, üdülés
3 tipp, hogy elkerüld a nyaralás utáni depressziót
A nyaralás gondtalan napjai után mázsás súllyal nehezedik rád a hétköznapokba való visszatérés? Ilyenkor - talán a kontraszt miatt - még szürkébbnek láthatod a munkával töltendő időt, az irodai asztalodat és a napi feladataidat. Az ÉVA Utazó különszáma life-coach szakértő segítségével összegyűjtötte, mit érdemes tenned annak érdekében, hogy jobban viseld az átállást.
Varrd el a szálakat!
Könnyítsd meg magadnak a hazatérést még mielőtt elindulnál! A legjobb, ha nem hagysz félbe semmit, és pontot teszel a feladataid végére. Ami hosszabb ügyintézést igényel vagy nagyobb volumenű projekt, ott lehetőség szerint add át a stafétát egy kollégádnak. Te is tudod, hogy senki sem pótolhatatlan. Próbálj meg számot vetni arról, hogy milyen teendők merülhetnek fel a távolléted alatt, listázd ezeket és kérd meg a helyetteseidet, hogy vegyék kézbe a dolgokat, amíg te nem vagy elérhető. Természetesen tudasd kollégáiddal, hogy fordított esetben ők is számíthatnak majd rád. Amit lehet, intézz el, inkább vállalj egy kis túlórát, mint hogy minden egyszerre a nyakadba szakadjon, mikor visszatérsz.
Kapcsolj ki teljesen!
Ne olvass e-maileket, ne nézd az órát és a naptárat sem. Hiszen pont azért nyaralsz, hogy a feladatoktól, a munkától egy kicsit el tudj távolodni. Vári Balázs life-coach szerint mindig törekedni kell az egyensúlyra, aktív és passzív kikapcsolódás tekintetében, tehát az élménygyűjtés mellett az is fontos, hogy testileg-lelkileg regenerálódni tudj. Végre egy-két napot arra szánhatsz, hogy kialudd magad, és ne kelljen folyton előre tervezned. Legyen a lazítás a program!
Hagyj magadnak pár napot a visszaállásra!
Nagyon kellemetlen, amikor a vakáció utolsó napjaiban már azon feszülsz, hogy másnap dolgozni kell menni. Érdemes úgy kalkulálni, hogy pénteken vagy szombaton érkezz haza, így hagyhatsz egy kis időt magadnak otthon, és felkészülhetsz mentálisan is a hétköznapokba való visszatérésre. Az ÉVA Utazó különszámában további tippeket és tanácsokat is olvashatsz a témában.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.
Vadaspark vagy állatkert?

Kiváló hétvégi program lehet egy állatkert, vagy vadaspark meglátogatása. Sokszor el sem gondolkozunk azon, hogy miért vannak különböző nevei ezeknek az intézményeknek, pedig ténylegesen van különbség a céljukban, és az állattartás formájában is.
A túrázás, mint bárhol végezhető mozgásforma

A túrázás fő előnyeit nem kell hosszan bemutatni, elég, ha csak egy felejthetetlen kilátásra gondolunk, a természettel való szoros kapcsolatra, közösségi élményre egy teljesítménytúrán, a mozgás örömére vagy más kultúrák megismerésére. A „túrázás” szó hallatán leggyakrabban a hegyekben vagy erdőkben való gyaloglás jut eszünkbe, azonban ezeken kívül is többféle túrázási típusok léteznek. Lépjünk be kicsit ebbe a világba!