Menü

Hogyan térj vissza a hétköznapokba a vakáció után?

3 tipp, hogy elkerüld a nyaralás utáni depressziót

A nyaralás gondtalan napjai után mázsás súllyal nehezedik rád a hétköznapokba való visszatérés? Ilyenkor - talán a kontraszt miatt - még szürkébbnek láthatod a munkával töltendő időt, az irodai asztalodat és a napi feladataidat. Az ÉVA Utazó különszáma life-coach szakértő segítségével összegyűjtötte, mit érdemes tenned annak érdekében, hogy jobban viseld az átállást.

Varrd el a szálakat!

Könnyítsd meg magadnak a hazatérést még mielőtt elindulnál! A legjobb, ha nem hagysz félbe semmit, és pontot teszel a feladataid végére. Ami hosszabb ügyintézést igényel vagy nagyobb volumenű projekt, ott lehetőség szerint add át a stafétát egy kollégádnak. Te is tudod, hogy senki sem pótolhatatlan. Próbálj meg számot vetni arról, hogy milyen teendők merülhetnek fel a távolléted alatt, listázd ezeket és kérd meg a helyetteseidet, hogy vegyék kézbe a dolgokat, amíg te nem vagy elérhető. Természetesen tudasd kollégáiddal, hogy fordított esetben ők is számíthatnak majd rád. Amit lehet, intézz el, inkább vállalj egy kis túlórát, mint hogy minden egyszerre a nyakadba szakadjon, mikor visszatérsz.

Kapcsolj ki teljesen!

Ne olvass e-maileket, ne nézd az órát és a naptárat sem. Hiszen pont azért nyaralsz, hogy a feladatoktól, a munkától egy kicsit el tudj távolodni. Vári Balázs life-coach szerint mindig törekedni kell az egyensúlyra, aktív és passzív kikapcsolódás tekintetében, tehát az élménygyűjtés mellett az is fontos, hogy testileg-lelkileg regenerálódni tudj. Végre egy-két napot arra szánhatsz, hogy kialudd magad, és ne kelljen folyton előre tervezned. Legyen a lazítás a program!

Hagyj magadnak pár napot a visszaállásra!

Nagyon kellemetlen, amikor a vakáció utolsó napjaiban már azon feszülsz, hogy másnap dolgozni kell menni. Érdemes úgy kalkulálni, hogy pénteken vagy szombaton érkezz haza, így hagyhatsz egy kis időt magadnak otthon, és felkészülhetsz mentálisan is a hétköznapokba való visszatérésre. Az ÉVA Utazó különszámában további tippeket és tanácsokat is olvashatsz a témában.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.