Menü

Egyszerű módszer fittséged utánkövetésére

Minden ember életében eljön legalább egyszer az a pillanat – de legtöbbünk esetében ez a szám egynél nagyobb -, amikor elhatározza magát, hogy igen, rendszeresen fogok sportolni. Mégis sokszor túl gyorsan elengedjük a fonalat. Hogyan könnyíthetünk ezen?

Sajnos sokan túl magas elvárásokat támasztunk magunkkal szemben. „Holnap kimegyek futni.” vagy „Holnap elmegyek az edzőterembe.” Ez megtörténik kétszer-háromszor, majd belenézünk a tükörbe, vagy ráállunk a mérlegre, és semmiféle változást nem tapasztalunk magunkon. Akkor gyorsan el is veszítjük motivációnkat, és elfelejtjük a mozgást. Néhány hónap múlva pedig újrakezdődik az egész folyamat.

A legtöbb ember nem rendelkezik olyan fizikummal, mint a versenysportolók, és ami a legszebb az egészben, hogy nem is kell olyannak lennünk, mint ők! Ha valamibe belekezdünk, azt magunkért érdemes csinálnunk. Így van ez nemcsak a mozgással, de bármi mással az életben.

Ha szeretnénk nyomon követni azt, hogyan fejlődünk a saját mozgásfolyamatunk során, érdemes naplót vagy naptárat vezetni róla. Határozzuk el, hogy heti 2 vagy 3 alkalommal fogunk aktívan mozogni. Ilyenkor célravezető, ha ugyanazt az utat többször járjuk be. Így könnyedén után tudjuk követni, milyen nehézségeink támadtak. Ha otthon felírjuk a naplónkba vagy a naptárunkba, egy-két hónap múlva már láthatjuk a drasztikus változást.

Leírhatunk mindent, ami számít nekünk, mennyi volt a pulzusunk, milyen gyorsan csökkent le, hányszor álltunk meg útközben, mennyire volt nehéz közben levegőt venni, milyen érzések cikáztak bennünk.

Lehet, hogy a testünkön semmit sem fogunk érezni – bár kétlem, igenis meg fog rajta látszani a változás. Ha el vagyunk hízva, észre fogjuk venni, hogy könnyebben kapunk levegőt, könnyebben tudunk lehajolni, vagy a zsírsejtek tömkelege, ami a hasunkon helyezkedik el, sokkal lazábbnak tűnik, és már nem is zavar annyira minket. Normál testalkat esetén érezni fogjuk az izomlázat, és az egész testünk könnyebb, fittebb érzetet kelt majd. Ez pedig kihatással van a lelki egészségünkre is. Hiszen amint korábban már írtunk erről, még ha láthatólag semmi változás sincs, mi mégis szebbnek fogjuk magunkat látni a tükörben.

Néhány hónap múlva visszanézve a naptárat/naplót, nevetni fogunk rajta, milyen küszködéssel indultunk. Büszkék leszünk magunkra, és mozgás-motivációink is más irányt vesznek.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.