Életmódváltás újratöltve
- Dátum: 2017.09.10., 20:13
- Martinka Dia
- alak, cél, diéta, édesítő, életmód, fogyás, fogyókúra, lelkierő, liszt, motiváció, mozgás, sport, strand, tanács, táplálkozás, testmozgás, testsúly, zab, zabliszt
Diétázni lehetetlen.
"Ehetsz, ihatsz bármennyit, csak az a lényeg, hogy ne nyeld le." Ismeritek ezt a humoros mondást? Pedig a fogyókúrázó embernek pont viccelődni nincs kedve. Nem ehet azt, amit a többiek, vagy nem akkor és nem annyit, amit szeretne, vagy sokszor semmit...ha eszembe jut néhány ostoba villámdiéta a magazinokból... például:
"egy pohár citromos víz reggelire"
"fél alma vacsorára""
"két főtt tojás ebédre"
"egy étkezést helyettesítő turmix, tuti jól laksz tőle.”
Fogyj ezzel, fogyj azzal, vegyél mindenféle sporteszközt, amivel a kanapédról sem kell felállnod - na persze, bár így lenne! S mégis hányszor nekifutottál már?
De beszélhetnék nyugodtan többes számban, én is köztük vagyok. Mert nem tudtuk, hogy kell elkezdeni, vagy elkezdtük és abbahagytuk, vagy elkezdtük, nem hagytuk abba és mégsem jön az eredmény. Aztán feladjuk és körbetekerjük magunkon azt a strandkendőt.

Diétázni olyan nehéz.
A boltok polcairól csábítanak a töltött csokik, a sós ropogtatnivalók, a cukros csemegék, egy kis csipsz, vagy csokis keksz, mellé kell folyadék is, egyszer most legyen kóla, mert néha belefér az üdítő... Ma belefér?
Jégkrémet rég ettem, épp akciós (micsoda véletlen) a reklámban múltkor is láttam már azt a joghurtos töltött bonbont...a sós mogyorónak meg amúgy sem lehet ellenállni. A túrórudikat pedig a gyereknek vettem, én alig ettem belőle...mi az az 5 harapás...és a héten már kétszer volt névnapozás a munkahelyen, a kolleganők sütijeire illetlenség nemet mondani... Ismerős a szitu?
Aztán elcsábulunk. S esszük, amit nem kéne és nem bírjuk abbahagyni. A négyéves kisfiam jutott most eszembe, aki hétvégén megevett egy zacskó édességet, és mikor kérdőre vontam, hogy megegyeztünk, beosztja, akkor ártatlanul rám nézett s közölte: "Anya, én beosztottam...eddig." Vagyunk így mi is néha, sokszor. Aztán jön a strandkendő.

Diétázni olyan utálatos.
Ha annyi milliónk lenne, ahányszor halljuk nap, mint nap a bölcs "életmódváltás" szót... Már kimondani is utáljuk ezt a kifejezést. Mert mit is jelent? Azt, hogy se süti, se csoki, se nokedli a pörkölthöz, se kenyér, se rántott hús, se üdítő, még alkohol sem... És akkor én mit eszem, mikor a család ebédel vasárnap? Meg amikor a nagymamám kínálja a zserbót?
Helló életmódváltás, nekem ehhez nincs kedvem... hol az a zserbó, a strandkendő jövőre is divatos lesz.
Diétázni olyan bonyolult.
Sokszor érzem, hogy hamar elmúlik a motiváció: jönnek hozzám tanácsadásra, leülünk, elmondom, mutatom nekik a blogomat, a sok receptet, csomót beszélek, segítek nekik, számolunk, kalkulálunk, kalóriát írunk, hirtelen olyan könnyűnek tűnik, bólogatnak lelkesen, értik, "ez menni fog"... aztán 1-2 hét és alábbhagy a lelkesedés. Sorban állnak a pénztárnál a diétásnak kikiáltott cukros reggeliző pelyhekkel meg kekszekkel, cukros joghurttal, és rögtön mentegetőznek, ha meglátnak: "Jaj még nem volt időm megnézni azt a torna DVD-t amit mutattál!"
Diétázni mégsem olyan nehéz. Nem? Nem!
Lehet, hogy idén nyáron nem volt a bikini a barátunk, de a nyári forma télen készül - kaptunk egy új lehetőséget. Némi akaraterő kell és kitartás és egy jó terv! Lássuk csak:

Mostantól megteszed magadért (vagy legalább értem, ha már Neked írom ezt a sok mindent, miközben itt nyaggat a két gyerekem percenként valamiért), hogy lecseréled a fehérlisztet zabra: zabkorpa, zabpehely, zabliszt, hacsak nem vagy érzékeny valamire. Ha nem, akkor egy jó univerzális zabliszt mehet a lisztes dobozodba. Zabbal lehet sütit sütni, húst panírozni, főzeléket sűríteni, túrógombócot készíteni. Utána a cukrot eltünteted otthon és természetes édesítőre váltasz, lehet xilit, nyírfacukor, stevia, eritrit, Rád bízom.
Fokozatosan emelj a mennyiségen, különben a mellékhelységben töltöd majd a legtöbb időt és azért ennyire nem szeretnél gyorsan fogyni...
Nem veszel több étolajat, helyette beszerzel egy kis vödör kókuszzsírt, olívaolajat, vagy legalább egy sütőzacskót.
Ha ez megvan, jön a következő feladat! Aztán többet nem kérek Tőled, ígérem.
Kiválasztasz egy sávot a napodból, lehetőleg ugyanakkor. Nem, nem tolhatod el máskorra, nem teheted át másnapra, nem duplázhatsz a mai helyett holnap...
Egy szabad sáv. Ez legyen 40 perc. Ekkor bicajozol, szobabicajozol, vagy tornázol otthon, ha edzettebb vagy és nincs nagy súlyfelesleged kocogsz, de ha ahhoz van kedved, elmész konditerembe vagy legalább sétálsz egy órát tempósan, lehetőleg hegynek felfelé. Ha szerencséd van, a párod már sportol, ha nem, viszed őt is magaddal.
Randi a teremben 6-kor.

Diétázni egyszerű!
Fejben eldöntöd és rálépsz erre az útra. Indulj el! Ez jó irány! Ahhoz az emberhez vezet, aki lenni szeretnél. Néha letérsz az útról és igen, néha túrórudit eszel meg a dédi almáspitéjét, és minden diéta közben akad egy karácsony vagy lakodalom, de másnap visszatalálsz oda, ahol megszegted az összes szabályt. És folytatod.
Mert diétázni jó!
Az életmódváltás szép szó, a strandkendő pedig nem opció.
Ehhez kívánok sok lelkierőt, rengeteg türelmet, acélos elszántságot, változatos és új célokat, folyamatos kitartást!
Mentem futni.
Biztonságos nyár: mire figyeljünk strandolás és kirándulás közben?
A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a családi programok és a szabadtéri kalandok időszaka. A strandolás, a kirándulások és a közös élmények azonban csak akkor maradnak igazán emlékezetesek, ha a biztonságra is kellő figyelmet fordítunk. A nagy meleg, az erős napsugárzás vagy egy kisebb figyelmetlenség könnyen kellemetlenséget okozhat.
Befőzésből magok – ki ne dobd
Aki szeret befőzni, az tudja, hogy némi hulladék keletkezik menet közben, többek között a magok, amiket érdemes megtartani.
Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak
Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.
Tudatos gyermektelenség – Amikor egy pár nem vágyik gyermekre
A családalapítás és a gyermekvállalás sokak számára az élet természetes és kívánatos része. A társadalmi elvárások gyakran azt sugallják, hogy a párkapcsolat „következő lépcsőfoka” a gyermek érkezése. Egyre többen vannak azonban olyan párok, akik tudatos döntés alapján nem szeretnének gyermeket vállalni. Ezt a jelenséget nevezzük tudatos gyermektelenségnek.
Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz
A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.