Menü

Ilyen a lakásban tartott kutyák élete

Szó sem lehet arról, hogy kutyát tartsunk, hiszen társasházban élünk! Majd ha kertes házba költözünk, lehet róla szó…”- halljuk gyakran az elsőre logikusnak hangzó kijelentést. Vajon a kutya számára tényleg ez a jó döntés? Hiszen úgy hangzik, hogy van benne ráció.

A látszat azonban néha csal. Gyakori, hogy a társasházban, lakásban tartott ebek élete jóval kedvezőbb, mint a kertes házban, családi házban, magánházban élő társaiknak. Miért?

A lakásban élő kutyák:

  • Minden nap sétálnak, hiszen a dolguk elvégzéséhez ez elengedhetetlen. Míg a kertben élő kutyák az esetek nagy részében kevés sétában részesülnek, s főleg ritka az, akit minden nap sétára visznek.
  • Gazdáik elhivatottabb állatbarátok. Míg családi háznál sokan azért tartanak háziállatokat, köztük kutyát is, mert a szokásos kép része, a kutya pedig házőrző és néha kedves szórakozás, addig aki társasházban tart kutyát, az tényleg hajlandó a kompromisszumokra, a lemondásokra az állat kedvéért, és szeretné azt maga mellett tudni.
  • Többet lehetnek az ember mellett – s aki jól ismeri a kutyákat, tudja, hogy ez számukra mennyire fontos és előnyös. Nyilván ez fizikailag is egyszerűbb, mint kertben tartott társaik esetében, de jellemzően a lakásban állatot tartók számára fontosabb is ez a tényező.
  • Kevésbé vannak kitéve az időjárási körülményeknek. Lehet, hogy azt gondoljuk, hogy mindez nincs rájuk hatással, de tévedés ezt gondolni! Igenis vannak olyan kutyafajták, amelyeknek pl. az ízületeik megsínylik az udvaron, hidegben való tartást. Igenis a kutyák is fáznak és nekik is van melegük. Az ember saját, zárt környezetében általában kellemesebb, élhetőbb a hőmérséklet számukra is.

Emiatt lehetséges, hogy sok igényes, állatbarát tenyésztő szívesebben ad el kutyát társasházba, mint családi házhoz, valamint hogy az állatvédők és az örökbeadó szervezetek sem ellenzik a kutyák lakásban tartását.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.