Ilyen a lakásban tartott kutyák élete
- Dátum: 2017.09.10., 17:41
- állatbarát, állatvédelem, családi ház, eb, gazdi, háziállat, kert, kertes ház, kutya, kutyatenyésztő, lakás, magánház, örökbeadás, séta
„Szó sem lehet arról, hogy kutyát tartsunk, hiszen társasházban élünk! Majd ha kertes házba költözünk, lehet róla szó…”- halljuk gyakran az elsőre logikusnak hangzó kijelentést. Vajon a kutya számára tényleg ez a jó döntés? Hiszen úgy hangzik, hogy van benne ráció.
A látszat azonban néha csal. Gyakori, hogy a társasházban, lakásban tartott ebek élete jóval kedvezőbb, mint a kertes házban, családi házban, magánházban élő társaiknak. Miért?
A lakásban élő kutyák:
- Minden nap sétálnak, hiszen a dolguk elvégzéséhez ez elengedhetetlen. Míg a kertben élő kutyák az esetek nagy részében kevés sétában részesülnek, s főleg ritka az, akit minden nap sétára visznek.
- Gazdáik elhivatottabb állatbarátok. Míg családi háznál sokan azért tartanak háziállatokat, köztük kutyát is, mert a szokásos kép része, a kutya pedig házőrző és néha kedves szórakozás, addig aki társasházban tart kutyát, az tényleg hajlandó a kompromisszumokra, a lemondásokra az állat kedvéért, és szeretné azt maga mellett tudni.
- Többet lehetnek az ember mellett – s aki jól ismeri a kutyákat, tudja, hogy ez számukra mennyire fontos és előnyös. Nyilván ez fizikailag is egyszerűbb, mint kertben tartott társaik esetében, de jellemzően a lakásban állatot tartók számára fontosabb is ez a tényező.
- Kevésbé vannak kitéve az időjárási körülményeknek. Lehet, hogy azt gondoljuk, hogy mindez nincs rájuk hatással, de tévedés ezt gondolni! Igenis vannak olyan kutyafajták, amelyeknek pl. az ízületeik megsínylik az udvaron, hidegben való tartást. Igenis a kutyák is fáznak és nekik is van melegük. Az ember saját, zárt környezetében általában kellemesebb, élhetőbb a hőmérséklet számukra is.
Emiatt lehetséges, hogy sok igényes, állatbarát tenyésztő szívesebben ad el kutyát társasházba, mint családi házhoz, valamint hogy az állatvédők és az örökbeadó szervezetek sem ellenzik a kutyák lakásban tartását.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.