Menü

Zsírégetés? Na ne nevettess...

A fogyni vágyók hihetetlen mértékű bevételt jelentenek az egészségpiac számára, amivel normális esetben nem is lenne baj, amennyiben a kereslet és a kínálat találkozik, s végül mindenki jól jár. De nem erről van szó. Mégis van egy szócska, amivel nagyobbnál nagyobb blődségeket lehet eladni: ez pedig a zsírégetés. A súlytöbblettel rendelkezők kedvenc szakkifejezése.

Úgy képzelik, létezik valamilyen csodaszer, aminek segítségével már a kanapéban ülve is fogyhatunk. Semmit sem kell változtatnunk, csak ezt az egy meghatározott dolgot enni, venni, megfizetni, és máris csoda történik. Nincs ebben végülis semmi meglepő, az emberek élete arról szól, hogy miként lehet a minimális befektetéssel a maximális eredményt kihozni a dolgokból.

Így hát a zsírégető hatást meghatározott gyümölcsök, egyes ételek, speciális tabletták vagy eszközök segítségével kívánják elérni. Pedig a hozzáértők tudják: ez elég naiv próbálkozás.

Gondoljunk csak bele: ha létezne ilyen csodaszer, vagy fantasztikus találmány, akkor nem attól lenne már híres a média világszerte? Nem arra gyűjtene mindenki, s léteznének még egyáltalán elhízott emberek, vagy legalábbis a tehetőbb társadalmi rétegek tagjai között? Megengedné magának bármely híresség, hogy a súlyát kritizálják, ha létezne ez a bizonyos könnyű, de pénzen megvásárolható zsírégető módszer?

A választ talán már nem kell elárulni... Hogy minek van zsírégető hatása, az fájdalmasan egyszerű: a mozgásnak, valamint annak, ha valamivel kevesebb kalóriát fogyasztunk, mint amennyire a szervezetünknek szüksége van. S hogy miért nem közkedvelt ez a nézőpont? Nagyon egyszerű: ez munkát jelent, nem pedig kanapé-fogyást. Tehát sportolni kell, valamint diétázni, pontosabban életmódot váltani. Nem pedig ugyanúgy enni a krémest...

A sikerért meg kell dolgozni, és ez az alakformálásra, valamint az egészségünk megőrzésére is igaz.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.