Kutya a családban
- Dátum: 2017.10.17., 13:08
- Martinka Dia
- állattartás, allergia, asztma, betegségek, boerboel, eb, egészséges életmód, engedelmesség, felelősség, gyerekek, harapás, ház, házi kedvenceink, háziállat, immunrendszer, jellem, kapcsolat, kisgyermekek, kölyökkutya, Kutya, kutyaeledel, kutyafajta, kutyatartás, kutyatenyésztő, lakótelep, mozgás, szabad levegő, szeretetgombóc, szocializáció, türelem, ugatás
„A kutyák igazából embernek képzelik magukat, valószínűleg egy gyereknek.”
Lakótelepen nőttem fel, most is ott élek, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban. A fiaim többször felvetették az ötletet, hogy mi lenne, ha lenne egy kutyusunk, de lakótelepi lakás lévén mondtam: „csak a testemen keresztül”.Így nálunk maximum a plüssállatok jöhetnek szóba.
Egészen mostanáig.
A gyerekeim a vidéki nagymamánknak köszönhetően kaptak egy kutyust.
Elmondom nektek, hogy én általában félek a kutyáktól, s ki nem állhatom, mikor egy kerítés mögül vicsorító házőrző gazdija legyintve közli velem, hogy „áááá nem bánt, nyugodtan gyere csak be”, s az utcán kóborló ebektől is meg szoktam ijedni.
Annyira nem vagyok bátor, ha rám ugat egy eb, sem túl lelkes, ha rám ugrál, különösen a nagytestű négylábúaktól félek. Így direkt megijedtem, mikor a mi dél-afrikai tigriscsíkos boerboel példányunkat először megpillantottam. Természetesen az összes látogató közül épp hozzám jött és bújt oda a tenyésztőnél ez a gyönyörű és jámbor pár hónapos, ám már ennyi idősen is termetes kölyökkutyus…
A gyerekeim azonnal megszerették ezt a hatalmas „plüssmedvét”, kérdés sem volt, hogy hétvégéiket, szabad délutánjaikat a kutyánál töltik majd, én pedig egyre több olvasnivalót kerestem a világhálón az ebekkel kapcsolatban. Bár az még nem egyértelmű egyelőre, hogy ki nevel kit, eddig úgy érzem, inkább nekünk sikerült megtanulnunk lesni és teljesíteni a szeretetgombóc minden kívánságát, de gondolom, ez az elején mással is így történik.
Egy országos felmérés eredményéből kiderült – olvasom a neten -, hogy Magyarországon a háztartások több mint felében tartanak valamilyen kisállatot.
A gyermekek és kutyák között lévő különleges kapcsolatról számos történetet olvashatunk, s tény, hogy a gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, emellett szociális készségeket is elsajátíthatnak, türelmességet gyakorolhatnak. Igaz az is, hogy kutyák mellett felnövő gyerekek kevesebbet betegszenek meg, ritkábban szenvednek asztmától, allergiától, s erősebb az immunrendszerük, mint azoké, akiknek családjában nincs kutya. Vitathatatlan, hogy négylábú pajtásaiknak köszönhetően a kis gazdik több időt töltenek a szabadban és sokkal többet mozognak, mint a számítógép vagy televízió előtt ülve, ez pedig hosszútávon egészségesebb életmódot feltételez.
Azt hiszem, Anatole France szavaival egyetérthetünk: "Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mit kell tudni a jojobáról?
A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.
Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?
Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!