Menü

Mosolyogj a világra!

Ha éppen sétálni indulunk a városba, vagy buszon, vonaton, villamoson utazunk és egy percre körbenézünk, akkor szinte csak komor arcokat láthatunk. Mindenhol ideges és feszült emberek végzik a mindennapi teendőiket és csak olykor-olykor találjuk szembe magunkat egy-egy mosollyal.

Az emberek nem figyelnek egymásra, sőt arra törekednek, hogy minél jobban kizárják a külvilágot. Erre az is bizonyíték, hogy fülhallgatóval a fülükben, hangosan zenét hallgatva közlekednek. Mindamellet, hogy nem figyelnek az embertársaikra, ez még balesetveszélyes is, hiszen nem hallják az éppen közeledő járműveket.

Azt is meg kell említeni, hogy a gépjárművezetők sem kivételek mindezek alól, hiszen türelmüket elvesztve, egymásra ordibálnak és mutogatnak. De természetesen még oldalakon keresztül lehetne tárgyalni, hogy mikor és hol találkozunk szomorú emberekkel, de ha egy kicsit nyitottszemmel járunk, akkor minden nap szembe jöhet velünk egy ilyen szituáció. De helyette inkább...

Mire jó egy mosoly?

A testünk fizikai állapotára hatással van a lelki világunk. Ezt számos kutatás is bizonyítja. Hangulatjavító, és számos pozitív folyamatot beindít a szervezetünkben, amiről mi nem is tudunk. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a mosoly gyorsabban terjed bármelyik betegségnél! Ragályos, hiszen ha valakire rámosolygunk, az szinte biztos, hogy visszamosolyog majd ránk.

A fentebb említett példákra gondolva, stresszes helyzeteinken akár egyetlenegy mosollyal könnyíteni tudnánk, hiszen a nevetésnek és a mosolynak stresszoldó hatása van. A Kansasi Egyetem kutatói azt is bebizonyították, hogy ha magunkra erőltetünk egy mosolyt, akkor már többet tettünk magunkért, mintha befordulnánk, és szomorú arccal járkálnánk. Hiszen ha erőltetve is, de megnyugtatjuk a szívünket és könnyebben feloldódunk.

Semmi sem gyógyít úgy, mint a mosoly és a nevetés. Ha könnyedebb lélekkel éljük a világot, azt mutatja: szívünk a helyén van.
Douglas Pagels

Egy mosoly nem kerül semmibe, mégis hatalmas ajándék. Mosolygás közben átjárja az embereket a boldogság, nyugalom és meghittség. Ez olyan emberekre is igaz, akik egyáltalán nem ismerik egymást, de egy viszonzott mosollyal olyan kötelék jön létre köztük, ami különlegessé teszi őket.

Szinte lehetetlen úgy mosolyogni, hogy ne legyünk boldogabbak tőle!

Felnőtté válásunkkal a mosolygást is elfelejtjük?

Ez egy velünk született képesség, amely a halálunkig elkísér minket. A gyermeki mosolyt még őszintének, szívből jövőnek, elragadónak tartják. Ha egy kisbaba rámosolyog az édesanyjára, akkor az gyógyító hatással lehet az anyukára. Hiszen akinek gyermeke van, az tudja, hogy gyermekünk mosolya minden gondot feledtet!

Felnőtté válásunkkal eltűnnek azok a gondatlan kacarászások, amelyek előtte voltak. Pedig egy mosoly jégszíveket olvaszthat fel, illetve szebbé, egészségesebbé, vonzóbbá tesz bennünket. Figyeljünk hát oda az embertársainkra, járjunk nyitott szemmel, és legyünk mi azok, akik elindítják a mosolyáradatot! Mosolyogjunk egymásra!

Cikk és fotó: Kohajda Wentholin Loretta

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

Növények, melyek elűzik a kullancsokat

Egyre több embert fertőz meg a kullancs terjesztette halálos kór hazánkban. Tavaly az év első felében még jóval kevesebb esetet regisztráltak. A Lyme-kórt, amelyet egyes kullancsfajok terjesztenek, egyre több embernél mutatták ki hazánkban.

Fiókát találtam! – Mikor mentsünk, mikor ne?

Áprilistól augusztusig tart a fiókaszezon, ilyenkor rengeteg bejelentést kapnak a madármentők a segítségre szoruló madarakról. A legtöbbjük nem árvult el, ezért a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket!