Mitől lesznek sikeresek újévi fogadalmaink?
- Dátum: 2018.01.16., 21:56
- Martinka Dia
- célkitűzés, cigaretta, csodamódszer, dohányzás, édesség, elhatározás, eredmények, felad, fogadalom, fogyás, futás, gondolat, hétfő, holnap, hosszútávon, ital, január, január elseje, jutalom, koccintás, koncentrál, konditerem, kutatás, megvalósít, motiváció, pezsgő, pozitív gondolkodás, rágyújt, reális, siker, sport, szilveszter, terv, tipp, türelem, türelmetlen, újévi fogadalom
Holnaptól. Hétfőtől. Januártól. Január elsejétől. Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre lefogyunk, nem dohányzunk, elkezdjük a vállalkozásunkat, letesszük az italos poharat, kevesebb édességet eszünk, elkezdünk sportolni, belevágunk valami újba, megcsináljuk, amiről régóta álmodozunk, de most tényleg sikerül, elhatároztuk, megfogadtuk, koccintottunk rá. De vajon ennyi elég a sikerhez? Egy elhatározás?
Valószínűleg nem. Nem elég. Nem járok konditerembe, de gondolom ilyenkor teltházas. A cigarettáról sem tudok nyilatkozni, de azt hiszem pár napig még nem olyan nehéz megállni, hogy ne gyújtsunk rá. A terveink is papírra kerülnek, célok is megvannak, elkezdjük megvalósítani, megtesszük az első lépéseket, de pár méter után elbukunk. Hogy ez idén még véletlenül se így legyen, javaslunk néhány tippet, hogy sikeres legyen a sok újévi vagy bármik aktuális fogadalom, terv, elhatározás. Lássuk!
Egy dolog biztos: a feladat nem lesz könnyű. Amit elhatároztunk, az mellett nehéz lesz hosszútávon kitartani, ezért sem sikerülhet mindig minden olyan könnyen mindenkinek. De mi nem mindenki vagyunk. Nekünk sikerül!
Első lépésként ne akarjunk egyszerre mindent és pláne ne holnaptól. Minél több dolgot próbálunk megvalósítani, annál valószínűbb, hogy feladjuk hamar. Válasszunk ki 1-2 fontosabb dolgot, és azokra koncentráljunk! Apró lépéseket tervezzünk, lassan haladjunk, kis célokat, reális képet kitűzve, így nem adjuk fel majd az elején.
Gondoljuk át, miért tűztük ki azt a célt, ki miatt szeretnénk változtatni, ha valamit más miatt és nem saját érdekünkben teszünk, nem fog működni. Magunk miatt ne adjuk fel, mi magunk legyünk a motiváció, mert csak mi tudhatjuk mik a vágyaink, s helyettünk soha senki nem fogja megvalósítani.
Nagyon fontos a türelem! Talán ezzel kellett volna kezdenem, ne akarjunk mindent egyből, nincs csodamódszer, sem gyorsítósáv, nagy eredményekhez idő kell, s ne legyünk türelmetlenek pár nap után. Lassan járj, tovább érsz!
Kutatások szerint az emberek 75-80%-a nem tartja be fogadalmait, így érdemes megnézni mit és hogyan tesznek azok, akik betartják fogadalmukat?
Nos, a fogadalmuk mellett hosszútávon is kitartókra az alábbiak voltak jellemzőek:
1.pozitív gondolkodás
2.önmaguk megjutalmazása apró sikerek elérése után
3.a visszahúzó emberek elkerülése
4.türelem
Tehát ezekkel a tulajdonságokkal mindenképp vértezzük fel magunkat!
Végezetül pedig egy szép gondolat:
"Ma van az a holnap, amire tegnap olyan sokat vártunk! De ha nem teszünk semmit, ez is csak egy tegnap marad."
Ezen érdemes elgondolkozni, amikor kicsit nehezebbé válik minden. Most pedig ebben a sötét januári szürke, hideg, nyomott időben is elmegyek futni, mert ma sem csinálja meg helyettem senki.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.