Menü

Takarékra! – A legjobb applikációk a spórolás elősegítésére

Szinte nem ismerek olyan embert, aki a karácsonyi ünnepek után ne panaszkodott volna az anyagi helyzetére. Teljesen érthető! A legtöbben ilyenkor többet költünk a tervezettnél. Plusz apróságokat vásárolunk - a már eddig is temérdek ajándékhoz. De akkor már megvesszük a szebb és persze drágább csomagolópapírt. Ezen kívül még az étkezéshez szükséges alapanyagokról nem is kezdtünk el beszélni. Újévkor aztán még mélyebbre nyúlunk a zsebben, akárhol is töltsük az óév búcsúztatását, szinte kizárt, hogy ingyen megússzuk.

Nem csoda hát, hogy januárban mindenki összébb húzza a nadrágot, igyekszünk újra egyenesbe jönni és tényleg csak azt vásárolni, amire szükségünk van. Ez odafigyelést és tervezést igényel, amit szerencsére ma más sok applikáció fejlesztő cég felismert. Teszteltem néhány, a Google Play Áruházból elérhető ingyenes programot, amelyek segítségével jobban nyomon lehet követni a kezünkből kiadott pénzkötegek mennyiségét.

Monefy – Money Manager

Ez volt az első, amit letöltöttem, egyszerűen megfogott a cuki és borzasztóan egyszerű, átlátható dizájnja. Bármilyen anyagi költségünket besorolhatjuk 15 kategóriába (pl. ruházat, gyógyszerek, pipere, autó költségei, számlák, stb.). Plusz jelet kiválasztva adhatunk hozzá pénzt, a mínusszal pedig jelezhetjük az esetleges költségeket. Utóbbi esetén százalékosan kimutatja, hogy pl. az adott héten melyik kategória vitte el a pénzünk nagy százalékát. Van lehetőség éves, havi, heti és napi kimutatásokra is, valamint külön jelezhetjük, hogy az adott összeg készpénz volt, vagy kártyás fizetés.


Előnye: Egyszerű, átlátható és gyors adatbevitelt eredményez.
Hátránya: Az ingyenes verzióban csak font valuta van, illetve az applikáció is angol, a pro verzió megvásárlásával lehet csupán valutát váltani. Költségvetés tervezés funkció nem található benne.

Pénzügyeim

Igyekeztem magyar nyelvű pénzügyi menedzser applikációt találni, és akkor találtam rá erre. Egyszerű, letisztult, már-már túlságosan is silány kinézetű applikáció nagyon sok rejtett zugot, megoldást rejt. Számtalan kategóriába sorolhatjuk a mindennapi kiadásainkat. Komoly összegzést és statisztikát vázol és még az a költségkeretet is előre beállíthatjuk. Mindenképp nagy segítség, ha nem akarunk túlköltekezni, vagy felelőtlenül szórni a nehezen megkeresett pénzünket.


Előnye: Forint alapú, magyar és költségvetést is készíthetünk vele könnyedén. Ráadásul még állandó kiadást is tudunk bejegyezni, melynek gyakorisága is személyre szabható.
Hátránya: Kell egy kis „játszadozás” vele, míg kitapasztaljuk, hogy is működik. Egyes opciók igencsak rejtve vannak, a letisztult külcsín ellenére is.

Money Pro – Magyar kiadáskezelő

A magyar nyelvű applikáció már a letöltés után meggyőzött, ugyanis érthető és részletes bemutatóval indított, amely által könnyen átláthatjuk a programot. 22 alapkategóriába rendezhetjük a költségeinket, de az „Egyéb lehetőséggel” ezt még inkább bővíthetjük. Alapvetően forint alapú, de a beállítások lehetővé teszik más valuta mozgások bevitelét is. Szintén beállíthatunk az ismétlődő pénzmozgásokat és költségvetésekkel igyekezhetünk önkontrollt beállítani a költekezéseinkben. Grafikonok segítik az kiadások és a bevételek átláthatóságát, és egy költségvetés összegző funkció is található, mely az aktuális anyagi helyzetünket és lehetőségeinket mutatja.


Előnye: Számtalan funkció és túlköltés esetén még figyelmeztetést is ad. Plusz sötétített témájú verzió is elérhető már, amely a szemünk védelmében ajánlott.
Hátránya: A „Kiadás” kategória kikeresése elsőre macera, mert nincs feltűntetve hogyan is válthatunk a kategóriák közt.

Bármit is válasszunk, bármilyen technikát is használjunk a magunk, így a pénztárcánkban levő anyagiak védelmében, a lényeg ugyanaz: ha spórolni akarunk, ahhoz erős elhatározás és kitartás kell! Ezt pedig sajnos, vagy épp szerencsére még semmilyen gép, kütyü vagy applikáció sem tudja kiváltani.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!