Március 2.- 2018. első tízmilliószoros napja
- Dátum: 2018.03.01., 20:39
- béke, békés, Buddha, buddhista, együttérzés, fejlődés, harmónia, meditáció, pozitív gondolat, szellemi, teljesség, tízmilliószoros, vonzás gondolat
A tibeti ("nagy") buddha napokat (Dharmacsakra) hívják 10 milliószoros napoknak. A tibetiek évente négy ilyen napot tartanak nyilván. Sorrendben ez az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja. (2018-ban a pontos dátumok ennek megfelelően: március 2., május 29., július 16. és október 30.) Buddha életével kapcsolatos ünnepnapok ezek.
Az év első tizenöt napja annak a tizenöt napnak az ünneplése, amikor Buddha minden nap más csodát mutatott be azért, hogy jövendő tanítványai érdemeit és odaadását növelje. A második nap különösen fontos ünnep a buddhisták körében, hiszen a tradíciók szerint a holdnaptárban ugyanerre a napra esett Buddha születése, majd megvilágosodása 35 éves korában, és végül a halála, vagyis belépése a nirvánába is. a harmadik ünnepnapon a tibetiek Buddha első beszédére, a Négy Nemes Igazság tanára emlékeznek. Buddha hét héttel a megvilágosodása után kezdte el hívei tanítását, a legenda szerint az indiai istenek, Indra és Brahma kérésére.
10 milliószoros napokon minden teremtés 10 milliószoros erővel hat. Ez mind a pozitív, előremutató fejlődést segítő gondolatokra, érzelmekre, a szeretettel teljes szándékokra, az előre vivő akaratra, mind az ennek ellenkezőjét képviselő negatív, visszahúzó, fejlődésünket nem segítő gondolatokra, érzelmekre, megnyilvánulásokra, szándékokra és akaratra egyaránt igaz. Ezért ajánlatos ilyenkor pozitív gondolatokra koncentrálni, illetve jót kívánni másoknak és a világnak, és az esetleg felbukkanó negatív érzelmeket, gondolatokat mihamarabb elhessegetni. A tízmilliószoros napok jelentősége abban áll, hogy amennyiben ezeken a napokon tudsz gondolkodásodon változtatni és olyan gondolatokkal megtölteni elmédet, amelyek céljaid felé vezetnek, megnyugvással és békével töltenek el, akkor nagy lépést tudsz abban az irányban tenni, hogy megszabadulj nem szeretett gondolataidtól. Egyrészt a tízmilliós energiáknak köszönhetően.
Másrészt pedig, ha egy napra sikerült, miért ne ültetnéd ezt át a mindennapokra is. Ha ezeken a napokon teszel is a szokásaid változásáért, jó eséllyel fogsz tudni változtatni a jövőben. Érdemes meditálni és lehetőleg erőszakmentes (húsmentes) ételeket készíteni, és magunkhoz venni. Március 2. péntek is, úgyhogy a keresztény nagyböjt szerint is húsmentes napot kéne tartani. Ezeken a napokon legyél tudatosabb, mint máskor. Arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben: harmóniát, békét, bőséget. Legyél alázatos, megbocsátó.
A buddhista közösségekben ilyenkor két napos meditációt tartanak, melyet úgy időzítenek, hogy a tízmilliószoros nap legyen a második napja, hogy kiürült, negatív érzelmektől, gondolatoktól megtisztult elméjükre hasson a tízmilliószoros energia. A meditáció maga, is egy speciális, minden lény javát szolgáló, és a határtalan együttérzést erősítő meditáció. A mi szintünkön elég lesz, ha megpróbálunk pozitív érzelmekkel eltelni és nem türelmetlenkedni, nem rámordulni senkire. Mosolyogjunk a világra legalább ezeken a napokon!
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.