Menü

Március 2.- 2018. első tízmilliószoros napja

A tibeti ("nagy") buddha napokat (Dharmacsakra) hívják 10 milliószoros napoknak. A tibetiek évente négy ilyen napot tartanak nyilván. Sorrendben ez az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja. (2018-ban a pontos dátumok ennek megfelelően: március 2., május 29., július 16. és október 30.) Buddha életével kapcsolatos ünnepnapok ezek.

Az év első tizenöt napja annak a tizenöt napnak az ünneplése, amikor Buddha minden nap más csodát mutatott be azért, hogy jövendő tanítványai érdemeit és odaadását növelje. A második nap különösen fontos ünnep a buddhisták körében, hiszen a tradíciók szerint a holdnaptárban ugyanerre a napra esett Buddha születése, majd megvilágosodása 35 éves korában, és végül a halála, vagyis belépése a nirvánába is. a harmadik ünnepnapon a tibetiek Buddha első beszédére, a Négy Nemes Igazság tanára emlékeznek. Buddha hét héttel a megvilágosodása után kezdte el hívei tanítását, a legenda szerint az indiai istenek, Indra és Brahma kérésére.

10 milliószoros napokon minden teremtés 10 milliószoros erővel hat. Ez mind a pozitív, előremutató fejlődést segítő gondolatokra, érzelmekre, a szeretettel teljes szándékokra, az előre vivő akaratra, mind az ennek ellenkezőjét képviselő negatív, visszahúzó, fejlődésünket nem segítő gondolatokra, érzelmekre, megnyilvánulásokra, szándékokra és akaratra egyaránt igaz. Ezért ajánlatos ilyenkor pozitív gondolatokra koncentrálni, illetve jót kívánni másoknak és a világnak, és az esetleg felbukkanó negatív érzelmeket, gondolatokat mihamarabb elhessegetni. A tízmilliószoros napok jelentősége abban áll, hogy amennyiben ezeken a napokon tudsz gondolkodásodon változtatni és olyan gondolatokkal megtölteni elmédet, amelyek céljaid felé vezetnek, megnyugvással és békével töltenek el, akkor nagy lépést tudsz abban az irányban tenni, hogy megszabadulj nem szeretett gondolataidtól. Egyrészt a tízmilliós energiáknak köszönhetően.

Másrészt pedig, ha egy napra sikerült, miért ne ültetnéd ezt át a mindennapokra is. Ha ezeken a napokon teszel is a szokásaid változásáért, jó eséllyel fogsz tudni változtatni a jövőben. Érdemes meditálni és lehetőleg erőszakmentes (húsmentes) ételeket készíteni, és magunkhoz venni. Március 2. péntek is, úgyhogy a keresztény nagyböjt szerint is húsmentes napot kéne tartani. Ezeken a napokon legyél tudatosabb, mint máskor. Arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben: harmóniát, békét, bőséget. Legyél alázatos, megbocsátó.

A buddhista közösségekben ilyenkor két napos meditációt tartanak, melyet úgy időzítenek, hogy a tízmilliószoros nap legyen a második napja, hogy kiürült, negatív érzelmektől, gondolatoktól megtisztult elméjükre hasson a tízmilliószoros energia. A meditáció maga, is egy speciális, minden lény javát szolgáló, és a határtalan együttérzést erősítő meditáció. A mi szintünkön elég lesz, ha megpróbálunk pozitív érzelmekkel eltelni és nem türelmetlenkedni, nem rámordulni senkire. Mosolyogjunk a világra legalább ezeken a napokon!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!