Március 2.- 2018. első tízmilliószoros napja
- Dátum: 2018.03.01., 20:39
- béke, békés, Buddha, buddhista, együttérzés, fejlődés, harmónia, meditáció, pozitív gondolat, szellemi, teljesség, tízmilliószoros, vonzás gondolat
A tibeti ("nagy") buddha napokat (Dharmacsakra) hívják 10 milliószoros napoknak. A tibetiek évente négy ilyen napot tartanak nyilván. Sorrendben ez az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja. (2018-ban a pontos dátumok ennek megfelelően: március 2., május 29., július 16. és október 30.) Buddha életével kapcsolatos ünnepnapok ezek.
Az év első tizenöt napja annak a tizenöt napnak az ünneplése, amikor Buddha minden nap más csodát mutatott be azért, hogy jövendő tanítványai érdemeit és odaadását növelje. A második nap különösen fontos ünnep a buddhisták körében, hiszen a tradíciók szerint a holdnaptárban ugyanerre a napra esett Buddha születése, majd megvilágosodása 35 éves korában, és végül a halála, vagyis belépése a nirvánába is. a harmadik ünnepnapon a tibetiek Buddha első beszédére, a Négy Nemes Igazság tanára emlékeznek. Buddha hét héttel a megvilágosodása után kezdte el hívei tanítását, a legenda szerint az indiai istenek, Indra és Brahma kérésére.
10 milliószoros napokon minden teremtés 10 milliószoros erővel hat. Ez mind a pozitív, előremutató fejlődést segítő gondolatokra, érzelmekre, a szeretettel teljes szándékokra, az előre vivő akaratra, mind az ennek ellenkezőjét képviselő negatív, visszahúzó, fejlődésünket nem segítő gondolatokra, érzelmekre, megnyilvánulásokra, szándékokra és akaratra egyaránt igaz. Ezért ajánlatos ilyenkor pozitív gondolatokra koncentrálni, illetve jót kívánni másoknak és a világnak, és az esetleg felbukkanó negatív érzelmeket, gondolatokat mihamarabb elhessegetni. A tízmilliószoros napok jelentősége abban áll, hogy amennyiben ezeken a napokon tudsz gondolkodásodon változtatni és olyan gondolatokkal megtölteni elmédet, amelyek céljaid felé vezetnek, megnyugvással és békével töltenek el, akkor nagy lépést tudsz abban az irányban tenni, hogy megszabadulj nem szeretett gondolataidtól. Egyrészt a tízmilliós energiáknak köszönhetően.
Másrészt pedig, ha egy napra sikerült, miért ne ültetnéd ezt át a mindennapokra is. Ha ezeken a napokon teszel is a szokásaid változásáért, jó eséllyel fogsz tudni változtatni a jövőben. Érdemes meditálni és lehetőleg erőszakmentes (húsmentes) ételeket készíteni, és magunkhoz venni. Március 2. péntek is, úgyhogy a keresztény nagyböjt szerint is húsmentes napot kéne tartani. Ezeken a napokon legyél tudatosabb, mint máskor. Arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben: harmóniát, békét, bőséget. Legyél alázatos, megbocsátó.
A buddhista közösségekben ilyenkor két napos meditációt tartanak, melyet úgy időzítenek, hogy a tízmilliószoros nap legyen a második napja, hogy kiürült, negatív érzelmektől, gondolatoktól megtisztult elméjükre hasson a tízmilliószoros energia. A meditáció maga, is egy speciális, minden lény javát szolgáló, és a határtalan együttérzést erősítő meditáció. A mi szintünkön elég lesz, ha megpróbálunk pozitív érzelmekkel eltelni és nem türelmetlenkedni, nem rámordulni senkire. Mosolyogjunk a világra legalább ezeken a napokon!
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
Kristályok, amelyek segítenek a negatív energiák megóvásától

A kristályok valóban lenyűgöző eszközök lehetnek a negatív energiák elkerülésében és a belső egyensúly megteremtésében. Az alábbiakban összefoglalom a felsorolt kristályok főbb jellemzőit, és hogy hogyan segíthetnek a stressz és a negatív hatások kezelésében.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.