Menü

Kutyaharapást szőrével? Még véletlen se!

Jön a jobb idő, kezdődnek a kültéri koncertek, hamarosan fesztiválszezon. Már nem fagyoskodunk éjszakánként, előkerülnek a csinosabb szettek, felszabadultabban tomboljuk át az éjszakákat. Aztán pedig jön a másnap, ami már nem annyira felszabadító… Részben tévhit, hogy magától az alkoholtól vagyunk másnaposak, azért sokban hozzájárul ehhez, a kialvatlanság és a felborult bioritmus is. Fontos azt is mérlegre tenni, hogy milyen italt ittunk, mennyit, és hogy ettünk-e mellette valamit.

A problémát mindig érdemes a megelőzéssel kezdeni, ha van rá lehetőségünk. Ha tudjuk, hogy estére kirúgunk a hámból, együnk előtte! Ráadásul ne csak salátát, hanem valami zsírosabbat, amely bevonva a gyomor nyálkahártyáját védi a szervet. Ráadásul maga az étel is, valamennyi ideig lassítja az alkohol felszívódását. Persze nincs csodaszer, itt csupán arról van szó, hogy egy jó kis pörköltön nehezebben halad át az alkohol, az emésztés során, és ezáltal, nem hirtelen ugrik meg a vér alkoholszintje, és nem üt be a krach. Ugyanilyen lassító hatása lehet: egy pohár tej elfogyasztásának is.

Viszont mit tegyünk, ha már elkéstünk a megelőzéssel?

Pótolni kell a folyadékveszteséget, de semmiképp sem szénsavas üdítőkkel. A víz, esetleg a vitaminos vizek, citromos ízesítések a legajánlottabbak, a szervezet regenerálódásához és további tisztulásához nélkülözhetetlen a legalább 3 liter bevitele. A kávé, kóla, tea maximum a felébredést segítik, de ezek is magukkal hozzák a vízfogyasztás szükségességét, hiszen köztudott, hogy például a kávé is „szárító” hatással van a szervezetre. A 100%-os gyümölcslevek viszont segítik, és gyorsítják az alkohol lebontását.

A gyomorfájdalom, rosszullét nem épp annak a jele, hogy éhesek lennénk, pedig szükség van tápanyag bevitelére. Már egy könnyű szendvics is segíthet. Sokan esküdnek a finom tyúkhúslevesre, a népi hagyományok pedig a korhelylevest ajánlják.

Ha fájdalomcsillapítóra is szükség van, akkor az aszpirines tabletták ajánlottak, mivel a paracetamolt a máj bontja le, aminek épp elég dolga van az alkohollal. Azonban orvosi ajánlás nélkül minden más gyógyszer veszélyes lehet!

Ami viszont semmiképp nem ajánlott, az az alkoholra való alkoholalapú válasz. A másnaposság egy napig tart, épp elég azt kikúrálni, ne tegyünk még több kárt a szervezetünkkel. Azt a macskabajos 24 órát pedig, a fenti tanácsokkal, könnyen kibírhatjuk.

Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?

Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?

A narancs jótékony hatásai

Ha a narancs előnyeiről van szó, mindenkinek az ugrik be, hogy ez az élénk színű gyümölcs remek C-vitamin-forrás. Pedig számtalan pozitív egészségügyi hatása van még, amiért érdemes gyakrabban fogyasztani. Mutatjuk, melyek ezek.

Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje

A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.

Tibeti fokhagyma kúra

A népi gyógyászat természetesen nem csak Magyarországon híres, hanem más kontinensek, más országok lakosságában is évezredek óta bevált módszer. A tibetiektől is tanulhatunk, erre jó példa a fokhagyma kúra.

Az internetes csalások veszélyei, megelőzése

Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?