Menü

Kutyaharapást szőrével? Még véletlen se!

Jön a jobb idő, kezdődnek a kültéri koncertek, hamarosan fesztiválszezon. Már nem fagyoskodunk éjszakánként, előkerülnek a csinosabb szettek, felszabadultabban tomboljuk át az éjszakákat. Aztán pedig jön a másnap, ami már nem annyira felszabadító… Részben tévhit, hogy magától az alkoholtól vagyunk másnaposak, azért sokban hozzájárul ehhez, a kialvatlanság és a felborult bioritmus is. Fontos azt is mérlegre tenni, hogy milyen italt ittunk, mennyit, és hogy ettünk-e mellette valamit.

A problémát mindig érdemes a megelőzéssel kezdeni, ha van rá lehetőségünk. Ha tudjuk, hogy estére kirúgunk a hámból, együnk előtte! Ráadásul ne csak salátát, hanem valami zsírosabbat, amely bevonva a gyomor nyálkahártyáját védi a szervet. Ráadásul maga az étel is, valamennyi ideig lassítja az alkohol felszívódását. Persze nincs csodaszer, itt csupán arról van szó, hogy egy jó kis pörköltön nehezebben halad át az alkohol, az emésztés során, és ezáltal, nem hirtelen ugrik meg a vér alkoholszintje, és nem üt be a krach. Ugyanilyen lassító hatása lehet: egy pohár tej elfogyasztásának is.

Viszont mit tegyünk, ha már elkéstünk a megelőzéssel?

Pótolni kell a folyadékveszteséget, de semmiképp sem szénsavas üdítőkkel. A víz, esetleg a vitaminos vizek, citromos ízesítések a legajánlottabbak, a szervezet regenerálódásához és további tisztulásához nélkülözhetetlen a legalább 3 liter bevitele. A kávé, kóla, tea maximum a felébredést segítik, de ezek is magukkal hozzák a vízfogyasztás szükségességét, hiszen köztudott, hogy például a kávé is „szárító” hatással van a szervezetre. A 100%-os gyümölcslevek viszont segítik, és gyorsítják az alkohol lebontását.

A gyomorfájdalom, rosszullét nem épp annak a jele, hogy éhesek lennénk, pedig szükség van tápanyag bevitelére. Már egy könnyű szendvics is segíthet. Sokan esküdnek a finom tyúkhúslevesre, a népi hagyományok pedig a korhelylevest ajánlják.

Ha fájdalomcsillapítóra is szükség van, akkor az aszpirines tabletták ajánlottak, mivel a paracetamolt a máj bontja le, aminek épp elég dolga van az alkohollal. Azonban orvosi ajánlás nélkül minden más gyógyszer veszélyes lehet!

Ami viszont semmiképp nem ajánlott, az az alkoholra való alkoholalapú válasz. A másnaposság egy napig tart, épp elég azt kikúrálni, ne tegyünk még több kárt a szervezetünkkel. Azt a macskabajos 24 órát pedig, a fenti tanácsokkal, könnyen kibírhatjuk.

A maracuja pozitív hatásai

A maracuják két fő csoportja a sárga és a lila héjú maracuja. Ezeknek eredete nagyjából azonos, bár bizonyos feltételezések szerint a sárga héjú maracuja az Amazonas vidékén őshonos.

U- vitamin, hallottál már róla?

A vitaminok széles skáláját ismerjük, nagyjából tudjuk is, hogy melyik milyen hatással van szervezetünkre, de vannak olyanok, amikről keveset hallunk. Nézzük, hogy az U-vitamin miért lehet hasznos számunkra?

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?