Testi-lelki harmónia
- Dátum: 2018.04.14., 22:48
- Martinka Dia
- alvás, átformál, betegség, cukrozatlan gyümölcslevelek, D vitamin, diéta, edzésterv, egészség, élelmiszer, elengedhetetlen, életmód, étrend, étrend-kiegészítő, film, folyadékfogyasztás, folyamat, gyógytea, gyógyulás, gyümölcs, harmónia, Hippokratész, irányzat, ital, közösségi oldal, lelki, levegő, levesek, megoldás, mértékletesség, napsütés, orvosság, önuralom, pihenés, pszichoszomatika, reformételek, rendszeres, séta, sport, sporttevékenység, stressz, számítógépasztal, szervezet, tanács, táplálkozás, testi, tévénézés, tornavideo, törődés, világháló, víz, zöldség, zöldséglevek
Mikor egészségről vagy betegségekről beszélgetünk, gyakran a kézzel fogható dolgokban keressük a megoldást, az egészséges reformételekben, az étrend kiegészítőkben és gyógyszerekben, s megfeledkezünk sokszor arról, hogy testi állapotunk mellett lelkileg milyen módon tehetünk saját életünkért. A testi-lelki harmónia szorosan összefügg, és nem működhet egyik sem a másik nélkül.
A pszichoszomatika kifejezés görög eredetű, a test a „szoma”, a lélek a”psziché”, vagyis a test, lélek, szellem egységét hangsúlyozó irányzat. Mely világosan kimondja, hogy a test és a lélek kölcsönhatásban van egymással. A testi betegségek lelki következményeivel való törődés, elengedhetetlen a gyógyulásunk szempontjából.
Az egészséges életmód kialakítása többtényezős folyamat, mely nyilván az élelmiszereink lecserélésével, rendszeres sport beiktatásával kezdődik, ám mindezek mellett azokra a dolgokra is figyelnünk kell, melyek a testi-lelki harmónia megteremtését szolgálják. A táplálkozás nagyon fontos. „Ételed legyen orvosságod, és orvosságod legyen ételed.”- mondta Hippokratész. Számtalan életmódváltó cikkünk született már a témában, de rengeteg étrend, diéta, tanács, torna video, edzésterv található meg a világhálón, s mivel a friss zöldségek és gyümölcsök ideje következik, - ha eddig nem tettük - most könnyedén belevághatunk életmódunk átformálásába.
A sport a diétával kézen fogva jár, a rendszeres mozgás, legyen az bármely sporttevékenység, mindenképp a javunkat és egészségünket szolgálja.
Az elegendő folyadékfogyasztás mellett is mindig szót emelünk. A testünk 70%-a víz, nagyon fontos, hogy folyamatosan fogyasszunk elegendő italt, gyógyteákat, mértékkel cukrozatlan gyümölcsleveleket, zöldségleveket, leveseket, de a legjobb mindig a tiszta víz.
Nagyon szeretem, hogy egyre többet süt a nap, feltölt D-vitaminnal, elengedhetetlen az emberi szervezet számára, legyünk sokat a szabadban! Töltődjünk fel energiával! Ma szerencsére hétágra sütött a nap, ki kell használni!
A szabad levegő és a napfény a hangulatunkat is javítja, tegyünk ma is egy „stressz-űző” napfényes sétát!
Elegendő alvás. A pihenés akkor is felülír sok mindent, ha halaszthatatlan éjszakába nyúló munkád van, vagy későn adják a kedvenc filmedet, esetleg a világhálón olvasgatsz, miközben az idő már éjfélre jár, netán a közösségi oldalakon áldozod fel a pihenőidődet.A szervezetnek egyszerűen szüksége van rá, hogy eleget aludj, meg fogja hálálni, azonban az ellenkezőjét is megtapasztalhatod. Ne merítsd le magad a végsőkig, állj a számítógépasztaltól 9 órakor, vagy kapcsold ki a tévét, reggel megköszönöd magadnak, ha kipihenten ébredsz.
A mértékletesség elvét mindannyian alaposan megfontolhatnánk, sokszor élünk mértéktelenül, eszünk többet, mint kellene, de a táplálkozáson kívül az élet más területein is igaz, hogy a mértéket mindig szem előtt kellene tartanunk. Gyakoroljunk önuralmat és mondjuk néha nemet.
A lelki egyensúly nagyon fontos feltétele az egészség megőrzésének. Ehhez, nem kevés belső munkára van szükség, de ez az egyik legjobb dolog, amit tehetünk önmagunkért. Kárpótol majd minket, hogy a végén, egyszer csak, minden a helyére kerül.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?
Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?
A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.