Hosszabbítsd meg az életed! Íme, öt dolog!
- Dátum: 2018.05.17., 19:55
- Martinka Dia
- alkohol, alvás, boldogság, borfogyasztás, cukor, dohánymentes, dolgozni, dolog, édességek, egészségtelen, elégedettség, életmód, életmódváltás, érdekes, feltöltődés, férfimagazin, friss, gabona, gyümölcs, halak, hosszú élet, kalóriabevitel, kenyérfélék, köles, kutatás, liszt, művészet, nők, orvos, öt, sütemények, szabály, szakember, szárnyas húsok, tanulmány, telített, teljes kiőrlésű, terápia, testedzés, testtömeg index, tészták, újság, vörös hús, zabkása, zene, zöldség, zöldségek, zsír
Most ez nem tartozik ide, de érdekes, hogy erről pont egy férfimagazinban olvastam... pedig nekünk, nőknek is szükségünk van arra az öt (vagy több) dologra, amellyel tovább élhetünk minőségi életet. Gyorsan kipuskáztam a lényeget az újságból.
A cikkíró a Harvardi Egyetem kutatóira hivatkozva közöl egy mindenre kiterjedő tanulmányt, melyből kiderült a hosszabb élet öt kulcsa. És ahogy nézem, olyan nagyon nem is nehéz betartani. A szakemberek szerint ezzel az öt szabállyal, évekkel is tovább élhetünk, mint azok, akik egészségtelen életmódot folytatnak.
Lássuk, mi az 5 kulcs a hosszabb élethez:
Első a dohánymentes élet. Rendben, aláírom, ez fontos. Második: napi fél óra nem megerőltető testedzés. Belefér, simán. Harmadik a 18,5-25 közötti, vagyis az egészséges testtömeg-index kialakítása, de ez sem gáz, életmódváltással, néhány apró dologgal, pár élelmiszer (liszt, cukor, zsír) lecserélésével megoldható. Negyedik: mértékletes borfogyasztás, megoldva. (Könnyen beszélek, mivel ritkán iszom alkoholt.) Ötödik teendő: a gyümölcsökben, zöldségekben, teljes kiőrlésű gabonákban gazdag, ám vörös húsokban, telített zsírokban és cukros ételekben szegény étrend. Régóta tudjuk, hogy a hosszú élet titka mindig a tányéron hever, s bár én régi motoros vagyok az egészséges életmódban, számomra nem nehéz a szárnyas húsok, a halak, a zöldségek, a zabkása, köles és egyéb gabonák fogyasztása, akinek ez első hallásra sok, ő kezdje a teljes kiőrlésű kenyérrel, kísérletezzem zöldségekkel, egyen naponta kevés gyümölcsöt.
Az életmódváltás legegyszerűbb módja: limitálni a zsírok és cukrok, kenyérfélék, tészták, édességek, sütemények fogyasztását, előnyben részesíteni a friss ételeket, idényzöldségeket- és gyümölcsöket, a teljes kiőrlésű gabonákat, az alacsony zsírtartalmú húsokat, ám a jó zsírok beviteléről s megfelelő vitaminokról gondoskodni kell. Fontos korlátozni a kalória bevitelt, a feleslegesen bevitt kalóriák számát, pedig lecsökkenteni.
Egy 105 éves japán orvos felfedte a hosszú élet titkát (azt hiszem. neki el is hihetjük), szerinte néhány alapvető szabályt kell ehhez betartani: pl. odafigyelni az étkezésre, a megfelelő mennyiségű alvásra és arra, mennyit dolgozunk.
Az idős orvos szerint energiát nem az ételekből vagy a pihentető alvásból nyerünk, hanem abból, hogyan érezzük magunkat a bőrünkben. Amit szívesen csinálunk, feltölt, amit nem, az lemerít, ezért keressük azokat az elfoglaltságokat gyakrabban, melyek jó kedvre derítenek. A doktor orvosságok helyett inkább a zene-, a művészet- és az állatterápiában hitt. A leghatékonyabb orvosság - úgy vélte - a vidámság és az önfeledt nevetés. A hosszú élet, ugyanis a boldogságban és az elégedettségben rejlik. Van benne igazság.
Az ezeket a kritériumokat betartó elszánt életmódváltók akár plusz tíz évre is számíthatnak, ami már elég jó ok arra, hogy betartsuk ezt a nem túl nehéz öt lépést. S nem is az a lényeg, hány évig élünk, hanem, hogy milyen életminőségben, életerőben, egészségben, közérzetben tesszük azt! Megjegyeztétek? Akkor visszateszem az újságot.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!