Nyár eleji kimerültség – hogyan jöjjek rendbe?
- Dátum: 2018.05.18., 21:41
- alulmotiváltság, alvásigény, barátok, család, egészség, endorfin, étvágytalanság, fáradtság, haszontalan, hétvége, kimerültség, magnézium, napirend, nyár, pihenés, sport, szabadidő, újraindítás, ütemterv
A nyár eleji kimerültség egyik jele: az egyre növekvő alvásigény, étvágytalanság, változó kedélyállapot, alulmotiváltság. Ha észleljük ezeket a tüneteket, érdemes elgondolkodni, hogyan tudnánk magunkon egy újraindítás gombot nyomni.
A legfontosabb, hogy realizáljuk magunkban a lehetséges okokat, és hogy mit tehetünk. A vitaminhiány okozhat kimerültséget, ezért fontos, hogy pótoljuk multivitaminokkal, ha eddig nem tettük. Ha erősebb a szervezetünk, könnyebben tesszük túl magunkat az akadályokon.
Fontos a napirendünk kialakítása és betartása is. Ha eddig mindig este tízkor feküdtél, akkor tedd félre a munkát, a könyvet, amit olvasol, vagy a filmet, amit nézel, és feküdj most is tízkor! Ha eddig mindig hét órakor keltél, akkor tartsd magad ehhez, és inkább délután pihenj még húsz percet. Ha nem volt napi rutinod, akkor alakíts ki egyet. Legyen időd elvégezni a feladataidat, de hagyj magadnak egy kis szabadidőt is, amikor azt csinálhatsz, ami igazán jól esik és kikapcsol. Figyelj arra, hogy napi nyolc órát mindenképpen aludj, hiszen ennyi kell a szervezetnek és az agynak, hogy felkészüljön a következő kihívásokra.
Szedj magnéziumot és sportolj! A magnézium segít az izmoknak az egészséges működésben, és általa kevésbé leszel stresszes. A sport pedig endorfint szabadít fel, amitől kellemesebben érezzük magunkat. Ráadásul segít leküzdeni az alulmotiváltságot.
Hétvégente kapcsolódj ki! Hagyj mindig időt a családodra, találkozz a barátaiddal, legyél egy kicsit egyedül, végezd el a ház körüli teendőket! Minél több tevékenységre veszed rá magad, annál jobban fog csökkenni a felesleges vagy haszontalanul eltöltött időd. Ha hasznosnak érzed magadat, akkor sokkal könnyebben és gördülékenyebben telnek a napok, jobb lesz a kedved.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.