Menü

Nyár eleji kimerültség – hogyan jöjjek rendbe?

A nyár eleji kimerültség egyik jele: az egyre növekvő alvásigény, étvágytalanság, változó kedélyállapot, alulmotiváltság. Ha észleljük ezeket a tüneteket, érdemes elgondolkodni, hogyan tudnánk magunkon egy újraindítás gombot nyomni.

A legfontosabb, hogy realizáljuk magunkban a lehetséges okokat, és hogy mit tehetünk. A vitaminhiány okozhat kimerültséget, ezért fontos, hogy pótoljuk multivitaminokkal, ha eddig nem tettük. Ha erősebb a szervezetünk, könnyebben tesszük túl magunkat az akadályokon.

Fontos a napirendünk kialakítása és betartása is. Ha eddig mindig este tízkor feküdtél, akkor tedd félre a munkát, a könyvet, amit olvasol, vagy a filmet, amit nézel, és feküdj most is tízkor! Ha eddig mindig hét órakor keltél, akkor tartsd magad ehhez, és inkább délután pihenj még húsz percet. Ha nem volt napi rutinod, akkor alakíts ki egyet. Legyen időd elvégezni a feladataidat, de hagyj magadnak egy kis szabadidőt is, amikor azt csinálhatsz, ami igazán jól esik és kikapcsol. Figyelj arra, hogy napi nyolc órát mindenképpen aludj, hiszen ennyi kell a szervezetnek és az agynak, hogy felkészüljön a következő kihívásokra.

Szedj magnéziumot és sportolj! A magnézium segít az izmoknak az egészséges működésben, és általa kevésbé leszel stresszes. A sport pedig endorfint szabadít fel, amitől kellemesebben érezzük magunkat. Ráadásul segít leküzdeni az alulmotiváltságot.

Hétvégente kapcsolódj ki! Hagyj mindig időt a családodra, találkozz a barátaiddal, legyél egy kicsit egyedül, végezd el a ház körüli teendőket! Minél több tevékenységre veszed rá magad, annál jobban fog csökkenni a felesleges vagy haszontalanul eltöltött időd. Ha hasznosnak érzed magadat, akkor sokkal könnyebben és gördülékenyebben telnek a napok, jobb lesz a kedved.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!