Nyár eleji kimerültség – hogyan jöjjek rendbe?
- Dátum: 2018.05.18., 21:41
- alulmotiváltság, alvásigény, barátok, család, egészség, endorfin, étvágytalanság, fáradtság, haszontalan, hétvége, kimerültség, magnézium, napirend, nyár, pihenés, sport, szabadidő, újraindítás, ütemterv
A nyár eleji kimerültség egyik jele: az egyre növekvő alvásigény, étvágytalanság, változó kedélyállapot, alulmotiváltság. Ha észleljük ezeket a tüneteket, érdemes elgondolkodni, hogyan tudnánk magunkon egy újraindítás gombot nyomni.
A legfontosabb, hogy realizáljuk magunkban a lehetséges okokat, és hogy mit tehetünk. A vitaminhiány okozhat kimerültséget, ezért fontos, hogy pótoljuk multivitaminokkal, ha eddig nem tettük. Ha erősebb a szervezetünk, könnyebben tesszük túl magunkat az akadályokon.
Fontos a napirendünk kialakítása és betartása is. Ha eddig mindig este tízkor feküdtél, akkor tedd félre a munkát, a könyvet, amit olvasol, vagy a filmet, amit nézel, és feküdj most is tízkor! Ha eddig mindig hét órakor keltél, akkor tartsd magad ehhez, és inkább délután pihenj még húsz percet. Ha nem volt napi rutinod, akkor alakíts ki egyet. Legyen időd elvégezni a feladataidat, de hagyj magadnak egy kis szabadidőt is, amikor azt csinálhatsz, ami igazán jól esik és kikapcsol. Figyelj arra, hogy napi nyolc órát mindenképpen aludj, hiszen ennyi kell a szervezetnek és az agynak, hogy felkészüljön a következő kihívásokra.
Szedj magnéziumot és sportolj! A magnézium segít az izmoknak az egészséges működésben, és általa kevésbé leszel stresszes. A sport pedig endorfint szabadít fel, amitől kellemesebben érezzük magunkat. Ráadásul segít leküzdeni az alulmotiváltságot.
Hétvégente kapcsolódj ki! Hagyj mindig időt a családodra, találkozz a barátaiddal, legyél egy kicsit egyedül, végezd el a ház körüli teendőket! Minél több tevékenységre veszed rá magad, annál jobban fog csökkenni a felesleges vagy haszontalanul eltöltött időd. Ha hasznosnak érzed magadat, akkor sokkal könnyebben és gördülékenyebben telnek a napok, jobb lesz a kedved.
Zokniban aludjunk vagy ne?
Van, aki el sem tudja képzelni, hogy éjszakára is zoknit viseljen, míg más a legnagyobb melegben sem tud másképp elaludni (jelen). Vajon milyen hatással van az egészségre a zokniban, fehérneműben alvás?
Mesterséges intelligencia és az idősebb generációk
A mesterséges intelligencia, rövidítve csak MI technológiák rohamos fejlődése nem csupán a fiatal generációk életét formálja át, hanem egyre inkább befolyásolja az idősebb korosztály mindennapjait is. Az olyan lehetőségek, mint a digitális-, adminisztratív asszisztensek, az öngyógyászati rendszerek hatalmas előnyöket nyújtanak az idősebb generáció számára is.
Melyek a legjobb meditációs gyakorlatok kezdőknek?
A meditációs gyakorlatok hatékonyan csökkentik a stresszt és a szorongást az elme és a test megnyugtatásával. A jobb összpontosítás és koncentráció kéz a kézben jár a következetes meditációs gyakorlattal.
Le tudjuk tenni a telefont?
Ma, amikor már majdnem mindenki okoseszköz-függő, social media – fan vagy minimum órákat lóg a temun (jelen!), a közösségi oldalakon vagy az Xbox játékokon, akkor feltenném a kérdést: le tudjuk tenni a telefont bármikor? Egyáltalán: hogyan tudunk viszonylag könnyen és fájdalommentesen lemondani az okostelefonunkról?
Fenntartható ékszerek: a stílus és a környezettudatosság találkozása
A fenntartható ékszerek minden olyan bizsut, csecsebecsét jelölnek, ami újrahasznosított anyagból készült. Amikor környezettudatos divatról van szó, lehet beszélni az organikus pamutról vagy az újrahasznosított poliészterről, de a testi díszek gyakran kimaradnak a beszélgetésből. Holott ezek is fontos részét képezik az emberi megjelenésnek és ezáltal a környezettudatosságban is szerepet játszanak.