Menü

Finomságok gyereknapra

Tudom, hogy minden nap szeretjük, etetjük, neveljük, óvjuk, féltjük, kényeztetjük csemetéinket, s igyekszünk mindig fogukra valót az asztalra varázsolni, de gyereknap igazán különleges alkalom arra, hogy valami finomsággal tegyünk a kicsik-nagyok kedvére! Készítsünk nekik valami kényeztetőt!

A gyerekekre fokozottan igaz, hogy a hasukon vezet hozzájuk az út, úgyhogy össze kell szedni magunkat, hogy valami izgalmasat kreáljunk nekik. Rengeteg vicces szendvics készíthető egy kis kreativitással, humorérzékkel, melyhez csupa egészséges hozzávaló áll rendelkezésünkre. Még a rosszabb evő gyerekek is mosolyogva harapnak bele, egy mókás szendvicsbe, partifalatba, melyen olívabogyó, koktélparadicsom, uborka, tojás, felvágottak, salátalevelek, illetve a különböző öntetek (pl. zsírszegény majonéz, cukormentes ketchup) segítségével kreatív arcokat, hajat, szemet, fület vagy akár egy egész képet formálhatunk a tányérra.

A gyerekeket legjobban mindig az édességek hozzák lázba, de nem a chipsre, kólára, cukorkára és csokira kell gondolni. Az egészséges édes ízhez a legmegfelelőbb alapanyag a gyümölcs, melyet pálcákra tűzve, olvasztott csokiba mártva, vagy házi gyümölcsfagylaltként elkészítve, egészen biztosan nem fognak visszautasítani.

Gesztenyegolyókat is alkothatunk egy doboz cukormentes, natúr gesztenyemassza, természetes édesítőszer, kókusztej és egy evőkanál natúr kakaópor és esetleg rumaroma segítségével. A hozzávalókból gyúrható masszát készítünk, majd golyókat formázunk, és esetleg pálcikákra tűzzük, csokiba forgatjuk őket.

A turmixok is egyszerűek, gyorsan elkészíthetőek és egészségesek, gondoljunk egy epres-banános hűsítő italra, vagy egy banános kiviturmixra. A pohár szélére félbevágott gyümölcsöket képzelek el, s akár cukormentes tejszínhabbal, vagy egy kanál vaníliafagyival is feldobhatjuk. Megnézném azt a csemetét, aki erre nemet mond!

Tudom, hogy végtelenül egyszerű, de attól még igencsak nagy kedvenc a császármorzsa, melyet könnyen diétássá tehetünk. Két bögre zabpehely vagy zabkorpa szükséges hozzá, egy bögre zabpehelyliszt, egy bögre tej vagy növényi tej, egy csipet só, vanília aroma, egy citrom reszelt héja és egy fél bögre természetes édesítő (pl. eritrit vagy nyírfacukor). A hozzávalókat sűrű palacsintatészta állagúra keverjük (vízzel hígíthatunk, zabpehellyel sűríthetünk a masszán), majd kevés kókuszolajon teflon- vagy kerámiaserpenyőben megsütjük, fakanállal morzsákra szaggatjuk. Cukormentes lekvárral tálaljuk.

A gyereknap ünneplése mára világszerte elterjedt szokás, május utolsó vasárnapján ünnepeljük. Készítsünk nekik ízletes finomságokat és találjunk ki kedvükre való szabadtéri programokat! Az sem baj, ha ilyenkor mi szülők is átváltozunk kicsit kócos, maszatos, önfeledt gyerekké.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?