Menü

5 totális változás, amikor gyereked lesz

Feljegyzések egy újdonsült anyuka naplójából...

Minden nő életében hatalmas változás, amikor anya lesz. Előtte sok klisét hallunk, és ezek közül vannak dolgok, amik tényleg megtörténnek, de vannak, amikről sose gondoltad volna, hogy veled is úgy lesz. De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban, a mindennapokban?

1)Ha kapsz egy kis kimenőt, vagy elmész egyedül bevásárolni – természetesen élelmiszert és nem ruhát, akkor is rohansz. Tulajdonképpen mindent rohanva csinálsz.Ha véletlenül megengeded magadnak, hogy elmész ruhát vásárolni, akkor a női osztályról- valahogyan- az gyerekosztályra keveredsz és végül 10 kisruhával távozol

.

2)Ha véletlenül sikerül éjjel egyhuzamban 6 órát aludnod, már úgy ébredsz, mint Csipkerózsika; kipihenten, feltöltődve, tele energiával, mintha 15 órát aludtál volna.Persze, ez a 6 óra, ha össze is jön, inkább darabokban, és fél-1 órás délelőtti vagy délutáni szunyókálásokkal együtt. De inkább 4-5 óra.

3)Amikor az első 3 hónap után elmehetsz bulizni, akkor is csak a kicsin jár az eszed, hogy alszik-e. Mivel a szoptatás miatt naponta 4-5 liter folyadékot iszol, a fesztiválozás idejének nagy részét az veszi el, hogy ásványvízért és gyümölcsléért állsz sorba és soha nem elég a fél literes palack. Hogy bírd energiával, állandóan eszel és végül szószerint a kispadon végzed és sültkrumplit zabálsz, már csak a látszat kedvéért is, hogy nem azért ülsz fél órát, mert iszonyatosan fáj a hátad és a lábaid.

4)Amikor orvoshoz viszed a gyereket, min. 5 litert izzadsz a készülődés és az ottlét alatt, még ha egyszerűen csak oltást kap vagy a szokásos ellenőrzés van. Ha valami gond van, akkor ennek dupját izzadod le. Ha fájdalmat okoznak a gyerekednek, pl. vért vesznek tőle vagy szurit kap, sokkal jobban izgulsz előtte, és többszörösen fáj és rosszul esik neked, mintha te lennél az elszenvedő fél.

5)Ha éppen rossz napotok van és állandóan nyűgös a gyerek, akkor legszívesebben megszűnnél létezni, elmenekülnél, vagy a hátad közepére kívánod az egészet; viszont ha nyugodt napotok van, nagyokat alszik a kicsi és tudsz tenni-venni, főzni, egyedül lenni kicsit magaddal, akkor azon kapod magad, hogy egy idő után már a róla készült képeket és videókat kezded el nézegetni a telefonodon és azon mosolyogsz, hogy milyen cuki és mennyire imádod, és alig várod, hogy felébredjen és újra magadhoz öleld.

/Szerző: Gősi Gabriella/

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?