Menü

Néhány hiba, amit elkövetünk szépségápolásnál

Számtalan magazinban, netes oldalon, elektronikus médiában, baráti társaságban hallani-látni-olvasni arról, hogyan ápoljuk bőrünket, hajunkat, milyen kencéket, kozmetikumokat kenjünk magunkra, hogy sminkeljünk. De ritkán esik szó, azokról a mindennapi szépségápolási szokásainkról, melyek ahelyett, hogy jót tennének, valójában káros hatással vannak ránk. Nézzünk néhány hibát, amit ilyenkor elkövethetünk.

Kezdjük a hajápolással! Hajmosáskor, gyakran állunk nagyon meleg zuhany alá vagy forró vízzel öblítjük le hajunkat, roncsolva ezzel a hajszálakat. Mossuk hajunkat langyos, majd a végén hideg vízzel, ezzel nemcsak hajunknak teszünk jót, hanem a fejbőr vérkeringése is jobb lesz.Hajszárítás közben is sok hibát vétünk, például túl vizes hajra fújjuk a hajszárító túl forró levegőjét, kihagyjuk a hővédő termékek használatát például hajsütővas alkalmazása esetén. Megfontolandó tanács a fésülködéshez, hogy kerüljük a fémből készült keféket, hiszen ezek gyorsan felhevülnek és károsíthatják a hajszálak egészségét. Válasszunk kerámia vagy műanyag sörtéjű keféket.

Az arcápolásról órákig lehetne beszélgetni, az egyik legfontosabb szabály azonban, amit be kell tartanunk, a megfelelő arctisztítás, különösen lefekvés előtt. Nem tudom van-e, aki sminkben elszik el, én borzasztó károsnak tartom kihagyni, ezt a pár perces arctisztítási műveletet (bármilyen fáradt is az ember), arról nem is beszélve, hogy halálra rémiszteném vele másnap reggel a családom, ha zombiként ébrednék fel, sötétkék szemfestékmaradékos karikákkal a szemem körül, valószínű hamar magához térne mellettem a félálomban lévő férjem, a reggeli koffeinadag nélkül.

Bőrünk védelme, már csak a nyár beköszönte miatt is aktuális. Nem tanácsos az utolsó 2 hétben csokibarnaság címszóval vörösre perzselni magunkat sem a napon, sem a szoláriumban. A barnaság sem kampányszerű, aki nem járt fokozatosan barnulni az elmúlt hónapok alatt, ne most akarja bepótolni. Egyik kedves volt főiskolai barátnőmet a világon semmivel nem tudtam meggyőzni pár éve, hogy ne feküdjön ki órákra a déli napra, makacsul ott perzselődött a legveszélyesebb UV sugárzásban. Nézni is rossz volt. Nem szabad!

Bánjunk óvatosan a parfümjeinkkel! Előszeretettel fújjuk mellkasra, dekoltázsra még nyáron is, pedig emiatt előfordulhat, hogy később májfoltok jelennek meg a bőrünkön. A parfüm, az erős napfény és az érzékeny bőr nem jó társítás, pláne nyáron, fújjuk inkább máshová az illatot.

Tény, hogy a gyantázás, epilálás vagy egyéb szőrtelenítési eljárás az egyik legutálatosabb dolog a világon, ne tetézzük azzal a kialakult érzékeny-fájó helyzetet, hogy nem fertőtlenítjük le a kezelt területet. Gyantázás közben a pórusok kitágulnak, könnyebben elfertőződhetnek, maradandó károkat hagyva maga után a bőrön. Én most vallom be, hogy a férjem legdrágább borotválkozás utáni balzsamára esküszöm. Ki gondolná, hogy miattam fogy ilyen gyorsan.

Kamaszkoromban rengeteg pattanásom volt és mindet jól ki is nyomkodtam, ma már nagyon bánom, nyomot hagynak az arcbőrön. A problémás területet alapos gőzöléssel kell felpuhítani, majd úgy tisztogatni az esetleges mitesszerektől, pattanásoktól, majd alaposan lefertőtleníteni, tonikkal áttörölni, azonban legjobb ezt mindig szakemberre bízni.

Bőrápolásnál mindig tartsuk szem előtt, hogy a test, az arc, a szemkörnyék, vagy a nyak bőre más – más kezelést igényel!

Régóta mondom, hogy a természetes, házilag készített kencék a legjobbak a bőrünknek! Válasszuk ezeket a sok (nem éppen bőrbarát) kemikáliák helyett. Míg „csóró” fősulis kollégista koromban erre volt anyagilag lehetőségem, ma már tudatosan választom a konyhából az uborkát, a banánt, a mézet (abszolút kedvenc) az olívaolajat (jó minőségűt!), a tojást, vagy éppen az élesztő szépítő erejét. (A sör is nagyon jó a hajra, de ahhoz még nem volt képem, hogy a férjem elől a hajamra öntsem.)

Gikszereket valószínűleg gyakran fogunk elkövetni a szépségápolás terén, de törekedhetünk rá, hogy odafigyeléssel és tudatossággal jelentősen csökkentsük a „szépészeti-baleseteink” számát.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.