Menü

Teendők ha esküvőre készülsz

Az embernek általában szilárd elképzelései vannak a saját esküvőjéről, de az apró részletekbe nem mindenki gondol bele. Pedig egy idő elteltével azok még fontosabbak lesznek.

1. Helyszín

A lagzi és az esküvő helyszíne is rendkívül fontos: templomban legyen? Szabadtéren? Esetleg a házasságkötő terem után csak szűk körben, otthon? Bármelyikre is essen a választás, az több szervezést igényel, mint gondolod. Báhová is szervezzétek a szertartást és a lakodalmat, a helyszínnek az időjárás minden körülményéhez alkalmazkodnia kell. Hiszen a lagzit nem lehet eltolni napokkal, egy adott napon kell tökéletesnek lennie. Ha pedig távolabbról érkező vendégek vannak, még a szállásukról is gondoskodnod kell. Persze, fontos, hogy a helyszín a ti igényeitekhez igazodjon, és a ti ízléseteket tükrözze, minden egyéb csak másodlagos.

2. Menü
Többféle lehetőségetek is van a vacsora kiválasztására: lehet hagyományos, ami levest, főételt és esetleg vegyes tálat tartalmaz, de lehet akár csak a leves és a főétel, vagy ami manapság az amerikai stílus alapján hódít, svédasztal is. A lényeg, hogy a vendégek pontosan tudják, mikor van itt a vacsora ideje, miből lehet választani, hol fognak ülni és miből választhatnak.

3. Zene

A leginkább népszerű fajtája a zenének a zenekar, de manapság egyre népszerűbb a DJ ráadásul árban is sokkal kedvezőbb. Vannak még egyéb megoldások: zenekar helyett csak egy-két zenészt hívni, vagy szintetizátoros énekeseket megkérni. A zenészek számára a fizetségük mellé általában biztosítani kell szállást, vacsorát, némelyek az útjuk biztosítását is kérik (ez ugyanúgy vonatkozik a fotósra, vőfélyre).

4. Hangulat biztosítása

Az ifjú pár döntése, hogy szeretne-e az esküvő és a lakodalom eseményére felbérelni valakit, aki gondoskodik a jó hangulatról, eligazítja a vendégeket, tájékoztat mindenkit az este menetéről, ha úgy adódik, játékokkal és egyéb eszközökkel tartja kézben a dolgokat. Ez az ember lehet vőfély, ceremóniamester, de ha a keretbe nem fér bele, megkérhetitek pár barátotokat, hogy egyes dolgokra figyeljenek oda a lagzi folyamán. Valaki feleljen az útbaigazításért, valaki a játékokért, valaki pedig a dolgok menetéért, így senkire sem nehezedik túl nagy teher, de mégsem az ifjú párnak kell ezzel foglalkoznia.

5. Díszlet

Tudtad, hogy díszletet bérelni is lehet? De nem kell ekkora költségekbe sem verned magad, ha szolid díszletet szeretnél, ugyanis nagy részét magad is elkészítheted. Anyagot venni és belőle masnit készíteni a székekre te is tudsz, de meg is kérhetsz rá valakit, aki olcsón vállalja. Az asztalokat egyszerűen díszítheted egy szép futóval és virágokkal, de kisebb szövetdíszeket is készíthetsz rájuk. Ha időben elkezded a szervezést, meg fogod találni a legolcsóbb helyeket az anyagok beszerzésére, a többinek pedig csak a fantáziád szabhat határt.
Esküvőt szervezni, főképp sajátot, nem egyszerű, de ha elég időt szánsz rá, ki tudod hozni belőle a legjobbat, amire egész életetekben emlékezni fogtok.

Varga Ágnes Kata

Tippek társkereső profil létrehozásához

A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.

Miért gyakoribbak a szakítások ősszel?

Az ősz egy elég éles váltást hozhat az életünkbe egy kellemes nyári kikapcsolódás után, amit sokszor a párkapcsolatok is megsínylenek. Mindenkinek ismerős lehet a helyzet, amikor a környezetében, vagy akár a saját maga bőrén elkezdi tapasztalni, hogy a rossz idő kezdetével a konfliktusok száma is megnövekszik.

Ő az enyém! Az enyém, érted! – Avagy féltékenynek lenni

Miért vagyunk féltékenyek? Irigyek vagyunk és védjük a barátainkat, a családtagjainkat, a szerelmünket is. Egyes érzelmeket, bármennyire emberiek is, nehéz szeretni vagy akár csak elfogadni. Nem pusztán azért, mert rémes őket megélni: hiszen a haragot, a gyászt, a bűntudatot valahogy mégiscsak képesek vagyunk elfogadni, mint az emberi élet velejáróit. A féltékenység viszont – hasonlóan az irigységhez – olyasvalami, amitől sokunk legszívesebben örökre megszabadulna. Ezek az érzelmek énünknek egy sötét, kicsinyes, birtokló és kontrolláló oldalával szembesítenek, amelytől joggal félünk.

Félni az elköteleződéstől

Manapság egyre elfogadottabb szinglinek lenni, egyedül élni akár a 30-as években is, kitolni a házasság, az összeköltözés idejét. Amikor pedig ennek a miértjét firtatjuk, kitérő válaszokat, megideologizált elméleteket kaphatunk, mint például, hogy a „férfi nem akar egész életében együtt élni valakivel”, vagy, hogy így „nem kell senkihez alkalmazkodni, ma már nem ez az élet rendje”. Vajon az általános jellegű magyarázatok mögött milyen tényleges okok húzódhatnak a háttérben?