Milyen süteménnyel készüljünk a Mikulás érkezésére?
- Dátum: 2018.11.28., 10:51
- Varga Ágnes Kata
- ajándék, csokoládé, cukor, cukorka, díszítés, édesség, gyerekek, hab, keksz, krém, máz, Mikulás, sütemény, vajkaramella
A Mikulás a cukorkákat a jó gyerekeknek (és néha a felnőtteknek is) nagy örömmel kézbesít december 5-én éjszaka, hogy 6-án reggelre mindenki arcára mosolyt csaljon. Az anyukák és apukák pedig minden évben küzdenek a dilemmával, hogy vajon szereti-e még a gyerekük a rózsaszín cukorkát, vagy már a zöld a kedvence, milyen csokiból mennyi az ideális, és hogy hozzájuk vágják-e a mandarint, ha belepakolják a csizmácskákba. Ezért érdemes elgondolkodni, hogy nem jobb-e tudni, mit adunk a gyereknek, mégpedig onnan tudni, hogy mi magunk készítjük el.
Ha a házi készítés mellett döntünk, felmerülnek azért további kérdések: hogyan süssek úgy, hogy a gyermekem ne vegye észre? A legegyszerűbb, ha akkor sütjük, mikor otthon sincs. Elmegy a mamához, balett órára, vagy a játszótérre, addig mi elkészíthetjük a nagy művünket, és mire hazaér, a nyomokat is eltüntethetjük. De akár meg is kérhetünk valakit a családból, hogy nála megsüthessük az édes ajándékokat.
Csináljunk vajkaramellát! Minden gyermek szereti, és az elkészítése nem tart sokáig. Karamellizáljunk meg egy edényben annyi cukrot, amennyit szeretnénk. A mennyiségétől függően adjunk hozzá egy kis (vagy sok karamella esetében nagy) csésze tejet, és annyi vajat, hogy kellemesen krémes és sűrű állagú masszát kapjunk. A masszát öntsük egy tepsibe, és hagyjuk hűlni pár órán keresztül a hűtőben, vagy akár a kert végében. Mikor megszilárdult, vágjuk falatnyi kockákra, és egyesével csomagoljuk alufóliába vagy színes papírba. Fontos, hogy hűvös helyen tároljuk, míg fogyasztásra nem kerül.
Készítsünk Mikulás mintájú kekszet! Egyszerű teasütemény receptjét használjuk, ami csak tojásból, lisztből, vajból, cukorból, szódabikarbónából és kevés tejből áll. A tésztába keverhetünk még vaníliát is. Ha tudunk, vegyünk a boltban Mikulás formájú szúróformát, de anélkül is megcsinálhatjuk egy sütőpapírból rajzolt minta segítségével. Egy tojás fehérjéből és 25 dkg porcukorból csináljunk mázat, majd válasszuk ketté, és az egyik feléhez keverjünk piros ételfestéket. A kétféle festékkel díszítsük ki a kisült kekszeket, csokoládé darabokból pedig szemet is varázsolhatunk az elkészült Télapónak.
A gyerekek garantáltan örülni fognak az általunk kreált süteményeknek. Lehet, hogy kicsit több időt vesznek igénybe, mintha boltban vásárolnánk az édességet, de így legalább pontosan tudjuk, mit esznek, és abból mennyit engedünk nekik, ráadásul ilyen egyedi ajándékot sehonnan nem lehetne beszerezni.
Varga Ágnes Kata
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.