Menü

Ne robbanj le télen!

A telet nem sokan ússzák meg betegségek, megfázások, felfázások nélkül, az enyhébb idő a vírusoknak kedvez, támadnak a kórokozók! Mit tegyünk?

Számtalan tanács kering a köztudatban immunrendszerünk erősítésére, érdemes mégis megemlíteni néhány alapvető tudnivalót, hogy megerősítsük szervezetünket, immunrendszerünket. Mondanám, hogy sportoljunk a szabadban, tapasztalatból mondom, hogy amióta futok télen, (s egyáltalán nem túlöltözve) azóta soha nem kapnak el a betegségek, hiába üldöznek. Aki nem sportol télen, neki is van számtalan lehetősége arra, hogy ne kerüljenek mindenféle téli nyavalya fogságába.

Nagymamám sajnos már nincs velünk, de máig emlékszem, hogy citromolajat párologtatott télen, anya is átvette a szokást, megfékezi a vírusok terjedését, erre a célra a teafa- és a citromolaj ajánlott, ma veszek is egy üvegcsével.

Nézzük tovább: gyakori kézmosás. Ez szinte alap, mégis sokan nem tartják be, a gyerekeimnek folyton mondom, jusson eszükbe óvodában, iskolában megtenni ezt a fontos teendőt, mindössze pár mozzanat. Sajnos száraz a kezem, így minden kézmosás alkalmával be is kell krémeznem, de mégsem spórolom meg a szappanos és alapos kézmosást, kéztörlést.

Az étrend is a fontossági sorrend elején említendő. Minél színesebb, minél több zöld, minél több sárga, citrus, vitamin, ásványi anyag, olaj, gabona. D vitamint télen mindenképp pótoljunk, a fiaim reggel a D vitamin cseppekkel kezdik a reggelit, nem maradhat el, még nyáron is szedjük. A banán pedig mostanában nagy barátom, az avokádóval karöltve, zabpehellyel zabkásának vagy kevés mézzel turmixnak, vagy kakaóporral csokoládékrémnek álcázva.

Nem koplalunk. A tél nem a nyári fogyókúrák és léböjtkúrák meg koplalások és kalóriamegvonások ideje, kövezzetek meg érte, nem tartom helyesnek akkor sem, most sem, az immunrendszernek tápanyag kell: szénhidrát, jó zsírok, fehérje, vitaminok, ilyenkor felturbózni kell a szervezetet, nem kimeríteni.

Nem azt mondom, hogy jöhet a három tábla csoki, két túrórudi, meg egy csomag sajtos keksz, a zsírt, fehérjét és szénhidrátot nem így értettem, de éhezésbe ezúttal sem kezdünk. Mondjuk a karácsony nem is erről szól általában, ott viszont arra figyeljünk, hogy ne essünk át a ló túloldalára. Nem kell illemből vagy szokásból 3 rúd bejglit megenni.

Alvás. Ha korán kelsz, mint én, feküdj le korábban. Már hallom is a választ. Már miért ne menne? Ha kilenc órakor az ágyunk felé vesszük az irányt, s a szokás kialakult, a szervezet meghálálja a pihenést. Többet ér majd, mint az a plusz három óra a közösségi oldalakon. Ha nem pihensz eleget, gyengül az immunrendszered és nő a betegségek kockázata. Ezt ugye nem akarod?

Biztosan lehetne folytatni a sort, sokan védőoltásokkal próbálkoznak, gyógyteákat isznak, falumbéli idős emberek meg a savanyú káposztára, a hagymára, no meg a pálinkára esküsznek. Természetesen csak egészségügyi szempontok miatt.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.