2 tipp, hogy mit kezdj magaddal, ha semmi sem jó
- Dátum: 2019.02.25., 21:35
- egészség, erdő, gyógyítás, gyógyító írás, illat, írás, odafigyelés, terápia, természet, tudatos lét, tudatosság
Rossz napok mindig léteztek, most is velünk vagy mellettünk vannak, és az élet jellegéből adódóan a jövőben is lesznek. Egy kapcsolat sem konfliktusmentes, egy ember sem tökéletes. De milyen gyors segítséget vehetünk igénybe azokon a napokon, amikor nem érezzük magunkat a helyünkön?
Sajnálatos, de a mai rohanó világunkban, amikor sokan igyekeznek az önismeret útjára lépni, azt követni, önmagunk felfedezésén dolgozni, még többen vannak, akik ennek ellenére is rosszul érzik magunkat. Olyan világot élünk, amikor férfiak és nők kellő energia-befektetéssel egyaránt érvényesíthetik magukat. Mégis mindannyiunkat elkap olykor-olykor egy nap, amikor nem találjuk a helyünket. Sokszor halljuk és olvassuk, hogy a rosszat ugyanúgy meg kell tudni élni, el kell tudni fogadni, ez mégsem olyan egyszerű. Most adunk két tippet, amivel viszont megkönnyíthetjük az aktuális helyzetünket.
Az írásról régóta köztudott, hogy terápiás célzattal is alkalmazható. Ezért érdemes fognunk egy füzetet vagy egy darab papírt, és néhány kérdést megválaszolni magunknak a lentebb felsoroltak közül.
Gondolj a párkapcsolatodra, vagy ha szingli vagy, egy jövőbeli kapcsolatra. Képzelj el néhány harmonikus helyzetet, s írd le őket magadnak röviden.
Gondold át, milyen viselkedésformák fontosak számodra egy kapcsolatban. Írj róla néhány gondolatot. (Például: Számomra nagyon fontos, hogy a társam akkor is kimutassa felém, hogy szeret, ha társaságban vagyunk. Nem fontos, hogy mindig együtt vagy egymás mellett legyünk, de számomra nélkülözhetetlen néhány romantikus pillantás vagy érintés.)
Tudsz-e nemet mondani egy társas kapcsolatban? Ez egy fontos kérdés. A nemet mondás nagyon nehéz, sokan egész életük során tanulják. Milyen helyzetekben mondasz bátran nemet? Skiccelj fel néhány helyzetet!
A másik nagyon egyszerű lehetőség, amihez bármikor lehet nyúlni, a „gyógyító zöld”. Nemcsak a fürdőkádban üldögélve, olvasva, gyertyafényben zenét hallgatva lehet önmagunkkal egyensúlyba kerülni. Ugyanezen hatás kifejtésére egy erdő is képes. Az illatok, a színek, a természet ereje, a környezetváltozás és a tudatos odafigyelés gyorsan kizökkenthet minket a szomorú nyomottságból. Jót tesz, ha sétálunk a fák között, beszívjuk a friss levegő illatát, és így a fizikális egészségünkre is pozitív hatást gyakorolhatunk. Egyensúlyba kerülhet a vérnyomásunk és a pulzusunk, és a stresszhormonok szintjét is csökkenthetjük ezáltal.
Ne hagyjuk hát, hogy a rosszkedv teljesen átvegye felettünk a hatalmat. Fogadjuk el, hogy létezik, hogy velünk együtt él, de tegyünk ellene, és zökkentsük ki magunkat a megszokottból egy-egy apró, de annál hasznosabb trükkel!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.