2 tipp, hogy mit kezdj magaddal, ha semmi sem jó
- Dátum: 2019.02.25., 21:35
- egészség, erdő, gyógyítás, gyógyító írás, illat, írás, odafigyelés, terápia, természet, tudatos lét, tudatosság
Rossz napok mindig léteztek, most is velünk vagy mellettünk vannak, és az élet jellegéből adódóan a jövőben is lesznek. Egy kapcsolat sem konfliktusmentes, egy ember sem tökéletes. De milyen gyors segítséget vehetünk igénybe azokon a napokon, amikor nem érezzük magunkat a helyünkön?
Sajnálatos, de a mai rohanó világunkban, amikor sokan igyekeznek az önismeret útjára lépni, azt követni, önmagunk felfedezésén dolgozni, még többen vannak, akik ennek ellenére is rosszul érzik magunkat. Olyan világot élünk, amikor férfiak és nők kellő energia-befektetéssel egyaránt érvényesíthetik magukat. Mégis mindannyiunkat elkap olykor-olykor egy nap, amikor nem találjuk a helyünket. Sokszor halljuk és olvassuk, hogy a rosszat ugyanúgy meg kell tudni élni, el kell tudni fogadni, ez mégsem olyan egyszerű. Most adunk két tippet, amivel viszont megkönnyíthetjük az aktuális helyzetünket.
Az írásról régóta köztudott, hogy terápiás célzattal is alkalmazható. Ezért érdemes fognunk egy füzetet vagy egy darab papírt, és néhány kérdést megválaszolni magunknak a lentebb felsoroltak közül.
Gondolj a párkapcsolatodra, vagy ha szingli vagy, egy jövőbeli kapcsolatra. Képzelj el néhány harmonikus helyzetet, s írd le őket magadnak röviden.
Gondold át, milyen viselkedésformák fontosak számodra egy kapcsolatban. Írj róla néhány gondolatot. (Például: Számomra nagyon fontos, hogy a társam akkor is kimutassa felém, hogy szeret, ha társaságban vagyunk. Nem fontos, hogy mindig együtt vagy egymás mellett legyünk, de számomra nélkülözhetetlen néhány romantikus pillantás vagy érintés.)
Tudsz-e nemet mondani egy társas kapcsolatban? Ez egy fontos kérdés. A nemet mondás nagyon nehéz, sokan egész életük során tanulják. Milyen helyzetekben mondasz bátran nemet? Skiccelj fel néhány helyzetet!
A másik nagyon egyszerű lehetőség, amihez bármikor lehet nyúlni, a „gyógyító zöld”. Nemcsak a fürdőkádban üldögélve, olvasva, gyertyafényben zenét hallgatva lehet önmagunkkal egyensúlyba kerülni. Ugyanezen hatás kifejtésére egy erdő is képes. Az illatok, a színek, a természet ereje, a környezetváltozás és a tudatos odafigyelés gyorsan kizökkenthet minket a szomorú nyomottságból. Jót tesz, ha sétálunk a fák között, beszívjuk a friss levegő illatát, és így a fizikális egészségünkre is pozitív hatást gyakorolhatunk. Egyensúlyba kerülhet a vérnyomásunk és a pulzusunk, és a stresszhormonok szintjét is csökkenthetjük ezáltal.
Ne hagyjuk hát, hogy a rosszkedv teljesen átvegye felettünk a hatalmat. Fogadjuk el, hogy létezik, hogy velünk együtt él, de tegyünk ellene, és zökkentsük ki magunkat a megszokottból egy-egy apró, de annál hasznosabb trükkel!
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.