Menü

Költözés egészségesen

Életünk meghatározó pillanatai a költözések, még akkor is, ha ugyanazon a településen választjuk meg a következő lakhelyünket. Új lakás, teljesen új környezet, amelyekhez új szokások is kapcsolódhatnak olykor. Sosem tudhatjuk, hogy mi minden változik meg ezzel az egy apró dologgal. Ez pedig nyilván megijeszt, vagy legalábbis felizgat minket. De nemcsak az új környezet miatt stresszes a költözési időszak, hanem a pakolás, szállítás, a költségek miatt is.

Ezért nem tehetsz mást, minthogy előre jól felkészülsz. Az egészséged szempontjából a legfontosabb a stressz kiiktatása vagy legalábbis minimálisra csökkentése. Ezt pedig tervezéssel és segítségkéréssel tudod legkönnyebben kivitelezni. Amikor eldöntöd, hogy belevágsz a költözésbe, el is kezdhetsz készülni rá. Ha vannak nem túl fontos dolgaid, vagy olyanok, amelyek a mindennapi használat szempontjából nélkülözhetőek, akkor azokat kezd el előre bedobozolni! Ilyenek lehetnek például könyvek, más évszakra való ruhák, plusz ágyneműk. Ezeket legjobb egy olyan sarokba vagy szobarészbe raknod, ahol nem lesznek útban, ha esetleg több időt kell várnotok a költözködéssel.

Ha pedig már ki van tűzve az időpont, naponta beoszthatod a csomagolásra váró holmikat, például a használati tárgyakat, díszeket, ágyneműket, ruhákat, és néhány lapra szerelhető bútort szét is szedhetsz. A dobozokat a lehordás sorrendjébe teheted, így amikor elérkezik az idő, csak fel kell kapnod és vinned.

A szállításban mindig érdemes ismerőseid segítségét kérned. Nem csupán azért, mert így olcsóbb, hanem mert időben is jobban kijössz. Például a hordható dobozokat, lapra szerelt bútorokat elviheted egy sima autóban is, nyilván több fordulóval, így a költöztető autó csak a nagyobb háztartási gépek (hűtő, mosógép), illetve az ágyak, kanapék, fotelek szállításához fognak kelleni. Ráadásul így dönthetsz úgy, hogy egyik nap elviszed a bútorokat és gépeket, a másik nap pedig a könnyebben mozgatható holmikat. Így, mire azok odakerülnek, te már be is pakolhattad a nehezebb bútorokat a lakásba, már csak a rendezgetéssel kell foglalkoznod.

Anyagi szempontból ilyen esetekben előleget és kauciót kell fizetned, ha bérelsz, vagy teljes vételárat és átíratási költséget, ha vetted az ingatlant. Ezt nyilván akkor is tudod, amikor eldöntöd, hogy költözöl. Előzetes spórolást igényel ez a dolog. De váratlan költségekre a beköltözéskor is számolhatsz. Lehet, hogy kellenek új holmik a lakásba, esetleg egy kisebb felújításra szükség lesz. Ezért még mielőtt belevágsz, alaposan mérlegeld a lehetőségeidet az anyagi helyzetedhez képest.

Testi egészségeddel kapcsolatban is érdemes pár dolgot megfogadnod: ne terheld magad túl egyszerre, kérj segítséget, mert a pakolás fizikailag eléggé megterhelő. A rendes öltözködés ilyenkor is fontos, nehogy a vírusok megtámadjanak, amíg ki-bejárkálsz a lakásokban! Ami pedig már az új otthonodban nélkülözhetetlen, az az alapos rendrakás és takarítás.

Tehát, mielőtt rászánod magad a nagy döntésre, gondolkodj el rajta, hogy nem fogja-e az egészséged bánni, ha túl hirtelen vágsz bele. De ha úgy érzed, minden adott, akkor ne habozz, vágj bele, hiszen hatalmas lehetőség a te számodra.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.