Menü

Költözés egészségesen

Életünk meghatározó pillanatai a költözések, még akkor is, ha ugyanazon a településen választjuk meg a következő lakhelyünket. Új lakás, teljesen új környezet, amelyekhez új szokások is kapcsolódhatnak olykor. Sosem tudhatjuk, hogy mi minden változik meg ezzel az egy apró dologgal. Ez pedig nyilván megijeszt, vagy legalábbis felizgat minket. De nemcsak az új környezet miatt stresszes a költözési időszak, hanem a pakolás, szállítás, a költségek miatt is.

Ezért nem tehetsz mást, minthogy előre jól felkészülsz. Az egészséged szempontjából a legfontosabb a stressz kiiktatása vagy legalábbis minimálisra csökkentése. Ezt pedig tervezéssel és segítségkéréssel tudod legkönnyebben kivitelezni. Amikor eldöntöd, hogy belevágsz a költözésbe, el is kezdhetsz készülni rá. Ha vannak nem túl fontos dolgaid, vagy olyanok, amelyek a mindennapi használat szempontjából nélkülözhetőek, akkor azokat kezd el előre bedobozolni! Ilyenek lehetnek például könyvek, más évszakra való ruhák, plusz ágyneműk. Ezeket legjobb egy olyan sarokba vagy szobarészbe raknod, ahol nem lesznek útban, ha esetleg több időt kell várnotok a költözködéssel.

Ha pedig már ki van tűzve az időpont, naponta beoszthatod a csomagolásra váró holmikat, például a használati tárgyakat, díszeket, ágyneműket, ruhákat, és néhány lapra szerelhető bútort szét is szedhetsz. A dobozokat a lehordás sorrendjébe teheted, így amikor elérkezik az idő, csak fel kell kapnod és vinned.

A szállításban mindig érdemes ismerőseid segítségét kérned. Nem csupán azért, mert így olcsóbb, hanem mert időben is jobban kijössz. Például a hordható dobozokat, lapra szerelt bútorokat elviheted egy sima autóban is, nyilván több fordulóval, így a költöztető autó csak a nagyobb háztartási gépek (hűtő, mosógép), illetve az ágyak, kanapék, fotelek szállításához fognak kelleni. Ráadásul így dönthetsz úgy, hogy egyik nap elviszed a bútorokat és gépeket, a másik nap pedig a könnyebben mozgatható holmikat. Így, mire azok odakerülnek, te már be is pakolhattad a nehezebb bútorokat a lakásba, már csak a rendezgetéssel kell foglalkoznod.

Anyagi szempontból ilyen esetekben előleget és kauciót kell fizetned, ha bérelsz, vagy teljes vételárat és átíratási költséget, ha vetted az ingatlant. Ezt nyilván akkor is tudod, amikor eldöntöd, hogy költözöl. Előzetes spórolást igényel ez a dolog. De váratlan költségekre a beköltözéskor is számolhatsz. Lehet, hogy kellenek új holmik a lakásba, esetleg egy kisebb felújításra szükség lesz. Ezért még mielőtt belevágsz, alaposan mérlegeld a lehetőségeidet az anyagi helyzetedhez képest.

Testi egészségeddel kapcsolatban is érdemes pár dolgot megfogadnod: ne terheld magad túl egyszerre, kérj segítséget, mert a pakolás fizikailag eléggé megterhelő. A rendes öltözködés ilyenkor is fontos, nehogy a vírusok megtámadjanak, amíg ki-bejárkálsz a lakásokban! Ami pedig már az új otthonodban nélkülözhetetlen, az az alapos rendrakás és takarítás.

Tehát, mielőtt rászánod magad a nagy döntésre, gondolkodj el rajta, hogy nem fogja-e az egészséged bánni, ha túl hirtelen vágsz bele. De ha úgy érzed, minden adott, akkor ne habozz, vágj bele, hiszen hatalmas lehetőség a te számodra.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!