Menü

Beágyazás fontossága minden reggel

Az egész reggeli rituálé arról szól, hogy jól kialakított szokásrendszer szerint egymás után elvégezzük teendőinket. Mindegyik után kapunk egy endorfin löketet, ami a boldogság, megelégedés érzését kelti bennünk a nap végén. Ez az örömteli és eredményes élet kulcsa. Ha, húzzuk az időt, félbehagyjuk a feladatokat, rágódunk és sikertelenek, boldogtalanok leszünk. Ezért ennek a boldogság és eredményesség ciklusnak az legelső alkotóeleme a reggeli szokásrend és ezen belül is az első lépés: a beágyazás. Amikor az ember felébred és felkel, még nincs teljesen tudatában. Egy másik fontos indoka, hogy a külső és belső világunk kapcsolatban áll egymással. Ha magunk körül rendet alakítunk ki, akkor ez az elménkbe is nyugalom lesz. Ha nem ágyazunk be, akkor a bevetetlen ágy képét fogjuk hordani egész nap. Ez elégedetlenséggel és káosszal fog tudat alatt eltölteni minket. Ezért ez az apró szokás meg tudja adni az egész napunk pikantériáját.

Érdekességek

Egy kutatás szerint a beágyazósok sokkal hajlamosabbak arra, hogy kövessék a terveiket, rutinokat alakítsanak ki és tervezzenek. Sőt 15 %- kal nagyobb eséllyel döntenek az egészséges életmód mellett. A beágyazás még az alvásunkra is hatással van: a beágyazósok 2 óra 24 perccel alszanak többet a tanulmány szerint, azért.

A legjobb stratégia, ha olyan jó szokásokat alakítunk ki, amelyekhez magabiztosan és automatikusan nyúlhatunk stressz esetén is. Semmi más dolgunk nincs, mint következetesen haladni az úton, minden kis lépés megtételének örülni, és a megtett út sikeréből táplálkozva kitartani a célig. Segíthet, ha az új lépéseket összekötjük már meglévő szokásainkkal, amelyek már rögzültek, így még könnyebben automatikussá válhat a hőn áhított új viselkedésforma.

Légy hálás! A hálás életszemlélet hozzájárul ahhoz, hogy érzékeljük az apró változásokat is, és ezekre építkezve előre tekintsünk. Ehhez szükséges, hogy pozitívan szemléljük önmagunkat, és higgyünk abban, hogy képesek vagyunk rá, sőt, abban is, hogy az élet sem fog keresztbe tenni nekünk, az esetleges buktatókra pedig megoldásokat találunk.

Ha nem egy új rutin kialakításáról, hanem egy régi szokás elhagyásáról van szó, akkor a nem a lépésről lépésre elv az, ami célra vezet, hanem gyökeres változásra van szükség. Érdemes az önazonosságunkhoz társítani a célunkat, hogy az identitásunk részévé válva határozza meg, amit teszünk. Lényeges, hogy ezek olyan vállalások legyenek, amelyek betartása nem okoz nagy megterhelést.

Minden apró lépéssel közelebb kerülsz a kiegyensúlyozott, örömteli élethez, ne legyél lusta, tegyél meg a boldogságért minden tőled telhetőt! A reggeli rutin kialakítása ebben segíthet neked!

Szerző: Udvari Fanni

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.