Menü

Mennyi alkoholt isznak a nők?

Azzal mindannyian tisztában vagyunk, hogy a politikai értelemben vett szabadság terjedésével, és ezáltal a fogyasztási lehetőségek növekedésével ma már szinte nem létezik ajtó a világon, amit valahogyan ki ne tudnánk nyitni – természetesen metaforikus értelemben. Milyen hatással van ez a nők alkoholfogyasztására? Ebben az esetben persze ne az éjszakánként utcákon hemzsegő tiniket vegyük figyelembe, akiknek a keze folyton cigivel és sörrel van tele. Ássunk mélyebbre!

Azért, hogy ne csigázzam a kedélyeket, a választ már előre megadom: igen, mint ahogy mindenki valószínűleg jól sejtette, most már tudományosan is bizonyított tény, hogy a nők is nagy mennyiségben fogyasztanak alkoholt. Sőt, az 1900-as évek elejének arányaihoz viszonyítva ma a nők majdnem annyi alkoholt fogyasztanak, mint a férfiak. Az 1900-as évek kezdetén a férfiak még kétszer annyi alkoholfogyasztást tudhattak magukénak, de hát behoztuk a lemaradást. Akkoriban tehát a férfi populáció szenvedett az alkohol okozta egészségügyi problémáktól. Ez a mai világban élő nőkre vetítve nem a legjobb hír, hiszen a nők szervezete az alkoholt lassabban bontja le, és a szervezetük az egészségügyi terhelést is nehezebben bírja, ezáltal a rendszeres és nagy mennyiségű alkoholfogyasztás hatására hamarabb meg is betegszenek.

Egy ausztrál vezetés alatt álló összesítő tanulmány 1980 és 2014 között megjelent, összesen 68 darab tanulmányt vizsgált meg azzal a céllal, hogy megállapítsák a nők alkoholfogyasztása vajon hogyan változott az elmúlt években. Ők jutottak arra a következésre, amit fentebb már bemutattam. Természetesen a tanulmányt a bolygó teljes népességére nem lehet kivetíteni, hiszen a tanulmányban főleg amerikai és európai résztvevők szerepeltek, valamint ebben az esetben arra sem derült fény, hogy a fogyasztási szokások hogyan változtak, és ennek milyen okai lehetnek. Tehát még egy kosárnyi kérdés vár megválaszolásra, az azonban mindenképpen elgondolkodtató, hogy ilyen rövid idő alatt milyen jelentős növekedés figyelhető meg a hölgyek alkoholfogyasztásában.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.