Amit nem érdemes boltban venni
- Dátum: 2019.10.19., 13:13
- Martinka Dia
- adalékanyag, átcímkézett, beszerez, bevásárlóközpont, bolt, chips, csomagolás, csomagolt, cukros, drága, egészséges, egészségtelen, életmentő, éretlen, fizet, friss, instant, kalóriabomba, káros, készételek, mesterséges aroma, mikró, napérlelte, öntet, pácolt hús, rákkeltő, romlott, szendvics, szennyezett, szupermarket, tartósítószer, termék, transzzsírsav, vásárol, zsíros
Ma már bármit megvehetünk a bevásárlóközpontokban, szupermarketekben, azonban van néhány termék, amit nem érdemes a boltokból beszerezni.
Anyukám mindig óva intett engem a csomagolt, fűszerezett, bepácolt húsoktól. Sajnos nem egyszer hallottunk már olyanról, hogy a boltok átcímkézett, sós, ecetes vízzel kezelt romlott, vagy legalábbis nem friss húst árultak. A húst leginkább a hentes pultnál érdemes beszerezni frissen! Ezek után jól gondoljuk meg, mielőtt betennénk a kosárba a pácolt, akciós húskészítményt!
Nem pártolom a bolti önteteket sem. Végtelenül egészségtelenek, károsak, zsírosak, cukrosak, óriási kalóriatartalommal bírnak. Sokkal jobb és higgyék el egyszerűbb is, ha otthon készítjük el a mártásokat, önteteket. Mennyivel egészségesebbek! Megdöbbentő, hogy sokan vásárolják őket meg mégis drágán, mikor egy kis joghurtból, olívaolajból, majonézből és pár fűszerből könnyen el lehet készíteni őket házilag.
Ugyanez vonatkozik a mikrózható készételekre is, ki tudja, mennyi adalékanyag van bennük, a mikrózás ártalmairól pedig hosszan lehetne vitatkozni.
A zölden útjára indult, de „éretten” boltokba érkezett banánokat, s egyéb gyümölcsöket sem épp a nap érlelte. A januárban boltokba került epret sose venném meg. Nem úgy, mint anyukám, az unokáinak megveszi januárban is, hiába próbálom lebeszélni, aztán otthon csodálkozunk, hogy vízízű, nem édes és horror ára volt. Egy aggasztó EU-s felmérés szerint „a fejes saláta, a paprika, a paradicsom, az uborka, a retek, az eper, az alma és a szőlő, a citrom valamint a grapefruit héja és a banán tartozik a leggyakrabban szennyezett növények közé” – olvasom kicsit ijedten. Elgondolkodtató.
Nemcsak drágábbak, de károsak is sokszor, ezért jobban járunk, ha nem vásárolunk boltokban chipset, hiába a gusztusos csomagolás, valójában tápanyagszegény ellenséget takar: egy zacskó chips rengeteg rákkeltő transzzsírsavat tartalmaz! A tartósítószerekkel és ízfokozókkal felturbózott sós ropogtatnivalókat tartsuk távol a gyerekeinktől, inkább készítsünk otthon házilag chipset vékonyra szelt krumpliból, vagy cseréljük le egy zacskó mogyoróra, mandulára, köles golyóra a zacskós, zsíros retteneteket.
Sokszor életmentő dolog csomagolt bolti szendvicset venni és a gyerek kezébe adni iskolába mene tízórai gyanánt, ám tudni kell, hogy ha egy előre elkészített szendvicset veszünk, akkor nemcsak a csomagolás miatt fizetünk többet, de fizetünk sóért, zsírért és szükségtelen adalékanyagokért is. Miért vennénk, ha otthon is elkészíthetjük egészségesen, olcsóbban?
Az instant tea számomra közellenség. A férjem mindig hoz, bár szerencsére az utóbbi időben nem vásárolt már sűrűn ilyet, de mikor a gyerek kiborította, rájöttem, hogy miért ragadt napokig. Az egész semmi más, csak tömény cukor, mesterséges aromák és tartósítószerek keveréke. Sokkal olcsóbb és egészségesebb egy korsó valódi teát elkészíteni és a hűtőben tárolni.
A cikket ezzel kezdtem, de csak ismételni tudom magam. Ma már bármit megvehetnünk a bevásárlóközpontokban, szupermarketekben, de higgyék el, nagyon sok termék van, amit nem szabad a boltokból beszerezni.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.