Menü

Legyél mesedoktor!

Ha valaki volt már gyermekével kórházban (jelen!) akkor meghálálhatja az ott dolgozók áldozatos munkáját, ha pedig nem volt ebben része, akkor belepillanthat a kórházak gyermekosztályainak életébe, s fényt vihet az unalmas napokba, ha önkéntes mesedoktornak áll!

Korábban írtam már az úgynevezett bohócdoktorokról, akik a nevetés specialistái, hiszen jól tudják, a nevetés gyógyít! A bohócdoktori tevékenység egy vidámságközpontú terápiás program, mely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a mentális gyógyulást elősegítse a gyerekeknél.

A mesedoktorok szerepe is hasonló fontosságú! A meseolvasó önkéntesek kórházakban, rendelőintézetekben, gyermekotthonokban olvasnak fel mondókákat, meséket, verseket. A jótékonysági segítő tevékenység ingyenes, s a mesedoktorok gyakran együttműködnek a bohócdoktorokkal, segítőkkel, támogatókkal.

Önkéntes meseolvasónak bárki jelentkezhet, évek óta keresnek országszerte meseolvasó önkénteseket a kórházban fekvő gyerekek mellé, akik meséléssel segítenék a beteg gyerekek gyógyulását.

Több megye kórháza várja a felolvasókat, a lista szerencsére folyamatosan bővül.

Olvasni amúgy is jó! Segíti a kreatív gondolkodás mellett a stressz oldást, remekül bővíti a szókincset, fejleszti a memóriát, a helyesírást.

A modern technika segítségével pedig lehetőség van arra is, hogy az internet segítségével olvass fel mesét a beteg gyerekeknek! Így nem kell felkeresned egyetlen kórházat sem személyesen és a mesédet többszáz gyermek meghallgathatja, amikor egy kis kikapcsolódásra vagy vidámságra vágynak. Ebben az a legjobb, hogy akár otthonról, online is örömet csempészhetsz a beteg gyerekek hétköznapjaiba.

Amikor a kórházban fekvő beteg gyermekeket például egy látogatási tilalom miatt senki sem látogathatja, akkor különösen jól jön, ha segítségül hívjuk a technikát. A mesedoktorok online felületén több mint 700 mesevideóból van lehetőségük a kis betegeknek választani, amivel el tudják foglalni magukat a kórházi tartózkodás ideje alatt.

Ha Te is szeretnél csatlakozni a programhoz, mindössze egy regisztrációs lapot kell kitöltened a mesedoktorok webhelyén, majd eldönteni, hogy személyesen keresnéd fel a kórházat, vagy inkább online küldenél be mesét.

A meseolvasással az intézményekben lévő gyermekek az idejüket hasznosan, élményekkel tölthetik el. Az önkéntes mesedoktorok elterelik a gyerekek gondolatait, figyelmét és ezáltal segíti gyógyulásukat. A vizsgálatról vizsgálatra járó, vagy naphosszat fekvő kisgyermekek a mesék csodás világába repülhetnek, ez pedig olyan jótékony hatású, hogy meggyorsítja a gyógyulásukat.

A mesedoktor jótékonysági program több éve támogatja a beteg gyerekek felépülését, gyógyulását, s most te is csatlakozhatsz egyedül, vagy akár pároddal, családoddal, barátaiddal együtt!

Az internetes csalások veszélyei, megelőzése

Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?

Az elengedés dinamikája

A szó,, amit nem szívesen mondunk ki manapság (ha egyáltalán kimondjuk), az a „feladom”. A neveltetésünk, egyáltalán a korszellem ellen való a vallomás, hogy én bizony most bedobom a törülközőt, nem küzdök tovább, vagy divatosan, eufemizálva az aktust: „elengedem” a problémát. A gyerekeinknek is azt tanítjuk, tartsanak ki, legyenek szívósak, eltökéltek, és ne veszítsék el soha, de soha a reményt.

Szeptember avagy a vakáció vége

A szeptember kezdete hasonlóan ikonikus, mint az év első napja. Az ősz beköszöntével még akkor is felvesszük a „valóság fonalát”, ha az időjárás még mindig nyárias, a gyerekeknek elkezdődik az iskola, az emberek újult erővel térnek vissza a munkába, új kihívások és friss hobbik után néznek. Az iskolában hozzászoktunk ahhoz, hogy az ősz kezdetével indul el ismét a tanév, és ez az élmény annyira belénk ivódhat, hogy felnőttként is gondolhatunk a szeptemberre új kezdetként, egyfajta nem hivatalos évkezdésként, amit az iskolából viszünk magunkkal.

Hogyan lehetünk hatékonyak csapatban?

A hatékony csapatmunka előnyeit, jelentőségét, szabályait kutatva arra voltam kíváncsi, hogyan működik a csapatmunka, melyek a szabályai, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a munkavállalók közötti együttműködést? Erre kerestem meg a válaszokat!

Stresszkezelés hatékonyan

Teljesen igaza van azoknak, akik szerint a stressz lehet pozitív hatású is, lehet teljesítményfokozó, lehet egy egészséges mértékű izgalom, egy pozitív dopping.