Menü

A tiszta juharszirup jótékony hatásai

A tiszta juharszirup

A juharszirupot akkor kapunk, ha a juharfa cukros, vizes nedvét többszörösen leszűrik. Ma már Délkelet-Kanada és New England az egyetlen juharszirup termelő régiók a világon, bár a juhar szélesebb körben terem meg ebben a régióban. A juharszirup tömegének 66-67 százaléka cukor, Cornell szerint 66, az University of New Hampshire Cooperative Extension szerint 67, emiatt éppen nem a leginkább fogyasztó élelmiszerek közé tartozik, viszont azt meg kell jegyezni, hogy értékes ásványi anyagai, nyomelemei és vitaminjai miatt érdemes ezt az alternatívát választani édesítésre és főzésre, mivel sokkal egészségesebb a tiszta cukornál.

Jó antioxidáns, mivel nagyszerű forrása a mangánnak. Ez az ásványi anyag amellett hogy energiát ad, segít az immunrendszer megerősítésében, ezáltal szembeszáll a különböző baktériumok és fertőzések ellen. A juharszirup antioxidáns vegyületeiről megállapították, hogy semlegesíthetik a szabadgyököket is, és csökkenthetik a sejtek oxidatív károsodásának mértékét. Antioxidáns vegyületei közül az egyik legfontosabbak a fenolok, amelyek segíthetnek cukorbetegeknél szinten tartani a vércukrot, mivel megakadályozzák, hogy az enzimek a szénhidrátokat cukorrá alakítsák.

A juharszirup fontos tápanyagok tárháza: Tartalmaz cinket, vasat, magnéziumot, mangánt, kálciumot és káliumot. A juharszirup tápanyagai támogatják a szervezet egészségét, és segítenek fenntartani a fehérvérsejtek számát – közvetve harcolnak a megfázás és a vírusok ellen.

Tartalmaz flavonoidokat, amelyek köztudottan jó hatással vannak a szervezetre – Maga a juharfa a flavonoidokkal öli meg a számára ártó baktériumokat. A szirup sem működik másképp: Az értékes vegyületeknek köszönhetően véd a betegségekkel szemben.

A juharszirup segít csökkenteni a zsírbevitelt. A ’Fat Secret’ élelmiszer és táplálkozási adatbázisa szerint nem is tartalmaz zsírt, így a tiszta juharszirup a legjobb minőségű főzésre alkalmas zsiradékok egyike. Használhatjuk a húsok ízének fokozására, a sütemények és az édes kenyerek édesítésére.

A kutatások bebizonyították, hogy a juharszirup polifenolokat is tartalmaz. A polifenolokról köztudott, hogy antioxidáns - és gyulladáscsökkentő hatásúak, illetve képesek szabályozni a vércukorszintet is.

Egyes dietetikusok a szuperételek egyre bővülő skálájára sorolják a juharszirupot. Hogy miért? Például mindössze 100g juharszirup elegendő, hogy biztosítsuk a mangán napi bevitelének 100%-át, vagy éppen a cink ajánlott napi mennyiségének 28%-át.

Fenolok

A fenolos vegyületek közé tartoznak a flavonoidok. Ezek általában a bogyós gyümölcsökben, a szőlőben, a szederben, a tőzeg áfonyában, az acai berryben stb. találhatóak meg és köztudott róluk, hogy igen jó hatással vannak a szervezetre. Navindra Seeram szerint a fenolos juharszirup a juharfa önvédelmi fegyvere, mivel ezzel öli meg a számára ártó baktériumokat és kórokozókat. És hasonlóan működik a szervezetben is: értékes anyagainak köszönhetően megvédi a szervezetet a betegségekkel szemben. Összességében tehát elmondható, hogy érdemes a juharszirupot fogyasztani, de nem szabad túlzásba esni vele, mert nagy mennyiségben gátolhatja a fogyást, a súlycsökkenést.

Szerző :Udvari Fanni

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.