Menü

Nyolc hazugság, ami csak az internet miatt jött létre

Előfordulhat, hogy úgy érzed, rád egyáltalán nem vonatkoznak ezek a mondatok, de azért ha mélyen magadba tekintesz, talán te is magadra ismersz a felvázolt helyzetekben.

1. Tegyünk fel egy képet, nem azért, hogy xy lássa, csak úgy magunknak!

Persze, mindenki a saját maga hasznára teszi fel a képeket, nem azért, hogy valamit elérjen vele. Nem a saját szerencséjét/jókedvét/boldogságát akarja mutogatni, és nem is a visszajelzésekre vágyik. Csak és kizárólag magának teszi fel. Vagy mégsem?

2. Nem fogok írni neki.

De igen, fogsz. Virtuálisan mindenki sokkal bátrabb, úgyhogy ilyen ígéretet tenni nem célszerű. Vagy ha mégis, akkor tartsd magad hozzá!

3. Megmondhatod a nevét, nem keresek rá.

Akkor ugyan minek akarod tudni a nevét? Egy biztos, nem felköszönteni akarod a névnapján az adott illetőt. Sokkal valószínűbb, hogy kutatni akarsz utána. Kérdezősködni, megnézni, mit szeret, hogy néz ki, milyen képei vannak... Ezeket pedig nagyon nehéz megállni, és még nehezebb, ha csak egy kattintás választ el a sikertől.

4. Nem szoktam nézni, kiknek kedveli xy a képeit.

Meglehet, hogy nem mindenki ízlése érdekel ennyire, de biztosan volt már olyan ember, aki esetében nem tudtuk tartani magunkat. Elvégre ennél jobb pletykaalap nem is kell.

5. Én nem nézem folyton a facebookot/instagramot

Csak pár naponta tekintesz rá? Nem hiszem. Sokkal nehezebb megállni ugyanis, hogy ne nézzük meg, mint gondolnánk.

6. Nekem nincsenek kamuismerőseim, csak olyanokat igazolok vissza, akikkel napi kapcsolatban vagyok amúgy is.

Ha ez tényleg így van, minden tiszteletem a tiéd. Ha mégsincs így, nos, azzal sincs nagy baj. Olyan ez, mint a régi holmik, amiket elrakosgatunk, hogy majd jó lesz ez még valamire. Meghagyjuk az ilyen távoli "ismerősöket" is, mert ki tudja, lehet, hogy fogunk velük beszélgetni.

7. "Gyönyörű vagy"

Persze, ezt gondolhatjuk komolyan is, de nem ritka az sem, hogy valamilyen céllal, nem feltétlenül őszintén nyilvánulunk meg valakinek a képe láttán. Ezeket azért mindenképp jobb visszafogni.

8. Én nem nézek utána a neten betegségeknek.

Bár ez nem közösségi médiához köthető hazugság, valamilyen szinten mégiscsak gyakran megjelenik a mindennapjaink során. Ha szokatlan tünetegyüttest észlelünk magunkon, megnyugtatásból néha azért szeretjük leellenőrizni őket különböző fórumokon, meggyőződve arról, hogy nincs semmi komolyabb bajunk. Nem mindig ezt a várt hatást érjük el vele, de az biztos, hogy ritkán dicsekszünk vele, ha utána néztünk.

+1 Nem voltam internet-közelben

Magyarázni sem kell. A lehető legkézenfekvőbb és egyben legátlátszóbb kifogás arra, ha valamit nem látunk, valamit nem csinálunk meg, vagy valakinek nem írunk. A bökkenő csak az, hogy olykor valóban adódnak ilyen helyzetek, és minél többen hivatkoznak ilyen indokra hamisan, annál nehezebben hiszik el az emberek, amikor valóban ez történik.

Varga Ágnes Kata

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.