Menü

Nyolc hazugság, ami csak az internet miatt jött létre

Előfordulhat, hogy úgy érzed, rád egyáltalán nem vonatkoznak ezek a mondatok, de azért ha mélyen magadba tekintesz, talán te is magadra ismersz a felvázolt helyzetekben.

1. Tegyünk fel egy képet, nem azért, hogy xy lássa, csak úgy magunknak!

Persze, mindenki a saját maga hasznára teszi fel a képeket, nem azért, hogy valamit elérjen vele. Nem a saját szerencséjét/jókedvét/boldogságát akarja mutogatni, és nem is a visszajelzésekre vágyik. Csak és kizárólag magának teszi fel. Vagy mégsem?

2. Nem fogok írni neki.

De igen, fogsz. Virtuálisan mindenki sokkal bátrabb, úgyhogy ilyen ígéretet tenni nem célszerű. Vagy ha mégis, akkor tartsd magad hozzá!

3. Megmondhatod a nevét, nem keresek rá.

Akkor ugyan minek akarod tudni a nevét? Egy biztos, nem felköszönteni akarod a névnapján az adott illetőt. Sokkal valószínűbb, hogy kutatni akarsz utána. Kérdezősködni, megnézni, mit szeret, hogy néz ki, milyen képei vannak... Ezeket pedig nagyon nehéz megállni, és még nehezebb, ha csak egy kattintás választ el a sikertől.

4. Nem szoktam nézni, kiknek kedveli xy a képeit.

Meglehet, hogy nem mindenki ízlése érdekel ennyire, de biztosan volt már olyan ember, aki esetében nem tudtuk tartani magunkat. Elvégre ennél jobb pletykaalap nem is kell.

5. Én nem nézem folyton a facebookot/instagramot

Csak pár naponta tekintesz rá? Nem hiszem. Sokkal nehezebb megállni ugyanis, hogy ne nézzük meg, mint gondolnánk.

6. Nekem nincsenek kamuismerőseim, csak olyanokat igazolok vissza, akikkel napi kapcsolatban vagyok amúgy is.

Ha ez tényleg így van, minden tiszteletem a tiéd. Ha mégsincs így, nos, azzal sincs nagy baj. Olyan ez, mint a régi holmik, amiket elrakosgatunk, hogy majd jó lesz ez még valamire. Meghagyjuk az ilyen távoli "ismerősöket" is, mert ki tudja, lehet, hogy fogunk velük beszélgetni.

7. "Gyönyörű vagy"

Persze, ezt gondolhatjuk komolyan is, de nem ritka az sem, hogy valamilyen céllal, nem feltétlenül őszintén nyilvánulunk meg valakinek a képe láttán. Ezeket azért mindenképp jobb visszafogni.

8. Én nem nézek utána a neten betegségeknek.

Bár ez nem közösségi médiához köthető hazugság, valamilyen szinten mégiscsak gyakran megjelenik a mindennapjaink során. Ha szokatlan tünetegyüttest észlelünk magunkon, megnyugtatásból néha azért szeretjük leellenőrizni őket különböző fórumokon, meggyőződve arról, hogy nincs semmi komolyabb bajunk. Nem mindig ezt a várt hatást érjük el vele, de az biztos, hogy ritkán dicsekszünk vele, ha utána néztünk.

+1 Nem voltam internet-közelben

Magyarázni sem kell. A lehető legkézenfekvőbb és egyben legátlátszóbb kifogás arra, ha valamit nem látunk, valamit nem csinálunk meg, vagy valakinek nem írunk. A bökkenő csak az, hogy olykor valóban adódnak ilyen helyzetek, és minél többen hivatkoznak ilyen indokra hamisan, annál nehezebben hiszik el az emberek, amikor valóban ez történik.

Varga Ágnes Kata

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!