Menü

Nyolc hazugság, ami csak az internet miatt jött létre

Előfordulhat, hogy úgy érzed, rád egyáltalán nem vonatkoznak ezek a mondatok, de azért ha mélyen magadba tekintesz, talán te is magadra ismersz a felvázolt helyzetekben.

1. Tegyünk fel egy képet, nem azért, hogy xy lássa, csak úgy magunknak!

Persze, mindenki a saját maga hasznára teszi fel a képeket, nem azért, hogy valamit elérjen vele. Nem a saját szerencséjét/jókedvét/boldogságát akarja mutogatni, és nem is a visszajelzésekre vágyik. Csak és kizárólag magának teszi fel. Vagy mégsem?

2. Nem fogok írni neki.

De igen, fogsz. Virtuálisan mindenki sokkal bátrabb, úgyhogy ilyen ígéretet tenni nem célszerű. Vagy ha mégis, akkor tartsd magad hozzá!

3. Megmondhatod a nevét, nem keresek rá.

Akkor ugyan minek akarod tudni a nevét? Egy biztos, nem felköszönteni akarod a névnapján az adott illetőt. Sokkal valószínűbb, hogy kutatni akarsz utána. Kérdezősködni, megnézni, mit szeret, hogy néz ki, milyen képei vannak... Ezeket pedig nagyon nehéz megállni, és még nehezebb, ha csak egy kattintás választ el a sikertől.

4. Nem szoktam nézni, kiknek kedveli xy a képeit.

Meglehet, hogy nem mindenki ízlése érdekel ennyire, de biztosan volt már olyan ember, aki esetében nem tudtuk tartani magunkat. Elvégre ennél jobb pletykaalap nem is kell.

5. Én nem nézem folyton a facebookot/instagramot

Csak pár naponta tekintesz rá? Nem hiszem. Sokkal nehezebb megállni ugyanis, hogy ne nézzük meg, mint gondolnánk.

6. Nekem nincsenek kamuismerőseim, csak olyanokat igazolok vissza, akikkel napi kapcsolatban vagyok amúgy is.

Ha ez tényleg így van, minden tiszteletem a tiéd. Ha mégsincs így, nos, azzal sincs nagy baj. Olyan ez, mint a régi holmik, amiket elrakosgatunk, hogy majd jó lesz ez még valamire. Meghagyjuk az ilyen távoli "ismerősöket" is, mert ki tudja, lehet, hogy fogunk velük beszélgetni.

7. "Gyönyörű vagy"

Persze, ezt gondolhatjuk komolyan is, de nem ritka az sem, hogy valamilyen céllal, nem feltétlenül őszintén nyilvánulunk meg valakinek a képe láttán. Ezeket azért mindenképp jobb visszafogni.

8. Én nem nézek utána a neten betegségeknek.

Bár ez nem közösségi médiához köthető hazugság, valamilyen szinten mégiscsak gyakran megjelenik a mindennapjaink során. Ha szokatlan tünetegyüttest észlelünk magunkon, megnyugtatásból néha azért szeretjük leellenőrizni őket különböző fórumokon, meggyőződve arról, hogy nincs semmi komolyabb bajunk. Nem mindig ezt a várt hatást érjük el vele, de az biztos, hogy ritkán dicsekszünk vele, ha utána néztünk.

+1 Nem voltam internet-közelben

Magyarázni sem kell. A lehető legkézenfekvőbb és egyben legátlátszóbb kifogás arra, ha valamit nem látunk, valamit nem csinálunk meg, vagy valakinek nem írunk. A bökkenő csak az, hogy olykor valóban adódnak ilyen helyzetek, és minél többen hivatkoznak ilyen indokra hamisan, annál nehezebben hiszik el az emberek, amikor valóban ez történik.

Varga Ágnes Kata

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.