Menü

ONLINE RENDELŐ INDUL– Svábhegyi Gyermekgyógyintézet

A Svábhegyi Gyermekgyógyintézet országos hatáskörű, járóbeteg szakrendelésein több mint 10.000 asztmás, allergiás gyermeket kezelnek a gyermektüdőgyógyász, gyermekallergológus szakorvosok. A koronavírus okozta járványügyi helyzet miatt, a március 16-ai Miniszteri Rendelet értelmében az Intézet a közvetlen betegállását - az orvos-beteg találkozásokat – egyelőre két hétre felfüggesztette. Azonban nagyon fontosnak tartottuk, hogy a gondozásunkban levő gyermekek állapota stabil maradjon, tekintettel a járvány kiterjedtségére, semmiképpen nem szerettük volna ebben a helyzetben magára hagyni a gondozott, krónikus asztmás, allergiás kis pácienseket és szüleiket!

A gyermekorvosok gyors összefogásának eredményeként a mai napon elindítottuk virtuális rendelőnket! Az online vizit/ távkonzultáción elsősorban kezelés alatt álló, tehát krónikus asztmás, allergiás gyermekeknek, pontosabban a szülőknek, illetve allergia esetén a felnőtteknek tudunk közvetlen online (video) kapcsolat segítségével tanácsot adni és/vagy a gyógyszerhasználaton változtatni a beteg állapotától függően.

A gyógyszerfelírás is teljességgel megoldott, orvosaink számára az eRecept hozzáférhető. Intézetünk IT szakemberei megoldották, hogy orvosaink otthonról hozzáférjenek saját orvosi medikai felületükhöz a rendszerünkben. Az online (video) konzultáció is megfelelően biztonságos vonalon történik (a vonal a beteg- adatvédelmi szempontok szerint védett.)

Miért szükséges a gyógyszerek beállítása, pontosítása – és mely szakrendeléseken tudunk ebben online (video) távkonzultációban segíteni?

Asztmás gyermekek esetén: azt asztma krónikus gyulladásos betegség, ha a tüdő hörgői gyulladt állapotban vannak, a kórokozó is könnyebben megtapad, ezért, ha megszűntetjük a gyulladást a jól beállított gyógyszerrel, akkor a kórokozó kevesebb gondot okoz a szervezetben. A gyógyszerek megfelelő beállításához szükséges a rendszeres kontroll a beteg számára.

Ezen krónikus betegek esetében a jól beállított gyógyszeres kezelés a kulcsa annak, hogy a gyermek koronavírussal fertőződés esetén – egyéni immunrendszer függvényében -, de hasonlóan enyhébb tünetekkel vészelje át a megbetegedést, mint egészséges kortársai.

Az asztma gondozási protokoll szerint, az asztmakontrol teszt kitöltésével - amelyben objektív és szubjektív kérdések is szerepelnek - az asztma jó beállítottsági fokát lehet ellenőrizni. Az asztma rohamainak gyakorisága jól feltérképezhető és pontos információkat kaphat a kezelőorvos a beteg állapotáról.

Allergiás gyermekek - és felnőttek esetén: az asztmásokhoz hasonlóan az allergiások számára a betegség ugyanolyan lefolyással járhat a megfelelő terápia mellett, mint az allergiával nem küzdők esetében, de lényeges, hogy helyesen szedjék a kezelőorvos által javasolt gyógyszereiket.

Nagyon fontos, hogy az allergiára szedett gyógyszerek sem rontják a koronavírussal szembeni védekezést, a szokásos allergiagyógyszereiket, ne hagyják el tehát, mert az elhanyagolt allergiás betegség esetén könnyebben elkaphatnak más fertőzéseket.

Reményeink szerint hamarosan a gyermekkardiológusok is elérhetőek lesznek a szülők számára, hogy a kezelőorvos szükség esetén tanáccsal segíthessen az Intézetünkben gondozott szív– és érrendszeri problémákkal kezelt gyermekek állapotának fenntartásában a következő időszakban. Reményeink szerint arra is lehetőséget tudunk majd biztosítani, hogy meglévő leletek birtokában véleményt, másodvéleményt is kérhessenek szakorvosunktól a hozzánk fordulók.

A Svábhegyi Gyermekgyógyintézetben magánellátásban gondozott kis páciensei, illetve szülei számára is lehetőség van online (video) vizit/konzultációra ugyancsak gyermekpulmonológia, allergológia szakterületen, illetve az Intézet profiljának megfelelően már elérhető az általános gyermekgyógyászat online rendelése, és hamarosan a bőrgyógyászat, gasztroenterológia, kardiológia, endokrinológia, fejlődés-neurológia, pszichiátria, immunológia, valamint a dietetika is azzá válik.

Címe: https://svabhegy.eu/oep/

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.