Menü

Pollenallergia gyógyszer nélkül

Mintha idén korábban elkezdődött volna a pollenallergia, én még áprilisban ennyit nem szenvedtem tőle, s sajnos vannak olyan eshetőségek, hogy valaki nem szeretne egyből gyógyszerhez nyúlni, vagy esetleg nem szabad (pl. mert kismama) ekkor kezd el az ember kutatni a természetes és gyógyszermentes alternatívák után.

Az ember szereti és várja a tavaszt, örül a színeknek, a virágoknak, a zöldövezetnek, azonban vannak, akiket megvisel a bizonyos növények okozta pollenkoncentráció, méghozzá nem csak annyira kell gondolni, hogy tüsszög kettőt, hanem arra, hogy a hőemelkedéstől kezdve az orrdugulásig, orrfolyásig, szemviszketésig és könnyezésig szinte minden légúti baja csőstül jön az emberre és rengeteg energiát kivesz belőle.

Érdekesség, hogy az immunrendszer működésére milyen hatással vannak a hormonváltozások. Nőknél például a menstruációs ciklus bizonyos szakaszaiban rosszabbodhatnak az asztma tünetei, de a serdülőkor, a várandósság és a menopauza során is változnak a panaszok.

Néhány tanács, ha pontosan tudod milyen borzasztó dolog, amiről beszélek.

Kerüld az alkoholt! Gyengíti az immunrendszert, ennek köszönhetően pedig csak súlyosbítja a tüneteket.

Szedj vitaminokat! Erősítve ezzel az immunrendszert.

Hanyagold a tejtermékeket. Ezek növelik a nyálkakiválasztást.

Sokat segít az ablakok, ajtók zárása, vagy érdemes pollenhálót felszerelni az ablakokra.

Szerezz be egy légszűrő orrfiltert, vagy maszkot, ami segít enyhíteni a tüneteket.

Takaríts gyakran, törölgess.

Moss hajat gyakran, cseréld az ágyneműt, mosd ki gyakran a ruhákat.

Létezik pollenallergia elleni gyógynövényes párna, érdemes tenni egy próbát.

Ne te vágd a füvet.

Próbálj inni pollenallergia elleni teákat, használj tengervizes orrsprayt. Utóbbit magad is elkészítheted otthon: oldj fel 2 teáskanál sót 250 ml melegvízben. Töltsd bele egy fecskendőbe, hajolj a mosdó fölé, és spricceld az orrodba a folyadékot.

Semmiképp ne teregess kint! A vizes ruha magába gyűjti a polleneket, amiket aztán a házba viszünk.

Több kutatás is igazolta, hogy bizonyos zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények antihisztaminként viselkednek, így képesek csökkenteni a pollenallergia tüneteit. Ilyen például a csalán, az ananász, a C-vitamin. Fontos figyelni a keresztallergiára, aki például allergiás a parlagfűre, nem ehet görögdinnyét, mert erősíti a tüneteket.

Aki szeretné akár évekre csökkenteni az allergiás tüneteit, megpróbálkozhat immunterápiával, mely akár hosszú időre is megszabadíthatja a kellemetlen szénanáthás tünetektől.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.