Menü

Szeresd (meg) a reggeleket!

Szeretem a reggeleket. Tényleg. Azt a koránkelős, napfelkelte előttit, azt a halkan kávézósat, azt a papucsos, köntösös, pizsamásat. Amikor bármit is csinálok, akár sport, akár munka, akár vasalás, akár olvasás, akár semmi, azt teljes nyugalomban és csendben tehetem. Ezen pedig a karantén sem változtat. Home office ide vagy oda, én ugyanakkor kelek.

Annyi minden bizonytalan, a reggelek állandóak. Az én reggelem fix. Az én hajnali „én időm” maradt és továbbra is szeretem a legjobbat kihozni belőle.

Mi mindent? Ó, mondom!

Kényeztető fürdőszoba-wellnesst. Arcpakolást. Arcradírral meg hajmosással meg minden olyan dologgal, amihez jó egy óra egyedül a fürdőszobában.

Turmixokat. Ezeket mondjuk nem célszerű akkor zümmögtetni, mikor a banda alszik, de bekészíthető a turmixgépbe és amikor reggelihez érkezik a család, csak beindítja valaki és pár perc múlva ott is a friss gyümölcsturmix, banánnal, mézzel, fahéjjal.

Vasalást. Én amúgy nem szeretek vasalni, de ha valamikor nem szeretek, az az, mikor a gyerekek ott hemzsegnek körülöttem és kapkodás az egész. Akkor már inkább nyugiban reggel, amíg alszanak.

Meditációt. Már régóta ki szeretném próbálni a meditációt, régebben volt is ilyesmi relaxációs zeném, meg minden, az elhatározás megvolt, aztán elmaradt, de most lenne rá idő. Jógázni, meditálni, relaxálni. Namaste. Vagy hogy is mondják…

Reggelit! Készíts egy igazi gazdag, tápanyagdús és csábító reggelit! Annak a család biztosan örülne, s az illatokra a gyerekek is hamarabb kiugranának az ágyból, mintha felöltözés és mosakodás lenne az ébresztő utáni első néhány teendő.

Olvasást! Nagyon jó reggel megírni néhány emailt, elolvasni a híreket, vagy folytatni egy jó könyvet egy bögre tea mellett.

Nem véletlenül hagytam a legvégére, nekem a reggel egyet jelent a sporttal. A reggeli kocogás a napfelkeltében, vagy egy kis torna otthon, esetleg egy reggel, amit a konditeremben kezdek, az az egész napomat megkoronázza, arról nem is beszélve, hogy nem kell azon gondolkodnom, mikor férjen bele a napomba az edzés.

Bármit is válassz reggeli én-időnek, a lényeg, hogy csupa kellemes, kényeztető, dolgokkal töltsd meg! Persze dönthetsz úgy, hogy nem kelsz korábban, tovább alszol, mert az is éppoly kellemes és kényeztető, viszont akkor lemaradsz olyan élményekről és érzésekről, amit semelyik más napszakban nem kapsz meg.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.